Basf 23 01 02 Basf 2023 01 02 m1 +Rovaltra 2023 02 02
Ūkis
Pernai labiausiai augo smulkių ir vidutinių ūkių finansavimas
Asociatyvi unsplash.com nuotr

Vilnius. Praėjusiais metais smulkaus ir vidutinio verslo finansavimo intensyvumas buvo panašus kaip 2021-aisiais, tačiau labiausiai išaugo smulkių ir vidutinių ūkių, nekilnojamojo turto, transporto ir prekybos sektorių finansavimas, skelbia „Luminor“ bankas.

Didžiausi pokyčiai fiksuoti skolinant žemės ūkio sektoriaus verslui. Pernai smulkiems ir vidutiniams ūkininkams paskolinta beveik trečdaliu daugiau nei ankstesniais metais.

Daugiausia paskolų suteikta tiems, kurie augina grūdines kultūras, ankštinius ir aliejinius augalus – praėjusiais metais šių sričių finansavimas padidėjo daugiau nei 50 procentų.

Bioversija 23 01 16

Taip pat penktadaliu išaugo mišrių ūkių finansavimas. Miškininkystės veikla užsiimančios bendrovės finansuotos 3 kartus daugiau.

„Smulkus ir vidutinis verslas išgyveno nelengvus metus – dar nepamiršę pandemijos pasekmių, kai kurie sektoriai karo akivaizdoje susidūrė su tiekimo grandinės sutrikimais, kai kuriems teko skubiai ieškoti naujų tiekėjų ar eksporto rinkų, visiems iškilo kylančių energijos kainų klausimas.

Smulkieji verslininkai – jautriausia grandis, tad dirbdami su jais siekėme užtikrinti jautriausių sričių gyvybingumą“, – sako „Luminor“ banko Verslo klientų skyriaus vadovas Vytis Žegužauskas.  

Ekspertas pastebi, kad beveik visus praėjusius metus smulkios ir vidutinėsįmonės sprendimus dėl finansavimo paieškos priėmė atsargiau – atidžiau vertino planus ir investavo.

„Luminor“ bankas su Europos investicijų banko garantija smulkiam ir vidutiniam verslui paskolino 660 mln. eurų. Pernai naujų paskolų smulkiam ir vidutiniam suteikta beveik tiek pat, kiek 2021 metais.

Parengta: pagal „Luminor“ inf.
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kaip jūsų ūkį paveikė 2022-ųjų infliacija?
Visos apklausos