Panevėžys, spalio 14 d. Ūkininkų siekį pateikti produkciją pirkėjams, aplenkiant supirkėjus, perdirbėjus ir didžiuosius prekybos centrus, įgyvendino Panevėžio ūkininkai Vaida ir Arūnas Čimolonskai, atidarę ūkininkų turgelį. Jame prekiaujama tik Panevėžio krašto ūkininkų ūkiuose išauginta produkcija: mėsa, daržovėmis, vaisiais, bičių produktais.
Ūkininkas A.Čimolonskas džiaugiasi, kad pagaliau pavyko įgyvendinti idėją, kurią iš pradžių palaikė ir žadėjo prisidėti ne vienas ūkininkas, tačiau kai atėjo laikas finansuoti į šį reikalą, pastebėjo, jog liko vienas.
„Ar prekyba bus pelninga, pasakysime po kokio mėnesio. Labiausiai tikimės, kad pirkėjai tinkamai įvertins produkcijos kokybę“, – sakė ūkininkas.
Jis patikino, kad turgelyje bus prekiaujam išskirtinai lietuviška produkcija. Panevėžiečiai ir miesto svečiai galės nusipirkti Rolando Kiškio išaugintos kalakutienos, paskanauti Alekso Speičio obuolių ar pasigardžiuoti sūriais. Pirkėjai taip pat galės įvertinti A. Čimolonsko ūkyje augintų kiaulių mėsos, jautienos skonį. Beje, po pusmečio ūkininkas turgelyje žada jau prekiauti ir rūkytais mėsos gaminiais.
Prekiaujama tik lietuviška produkcija
Nors Panevėžyje dar nėra oficialaus ūkininkų turgaus, tačiau ūkininkų išauginta produkcija prekiaujama ir miesto turgavietėse, bei prie prekybos centrų esančiuose turgeliuose, prie daugiabučių namų esančiose aikštėse.
Panevėžio turgavietėje žaliu pienu prekiauja ir Smilgių seniūnijoje per šimtą karvių laikanti ūkininkė Justina Puodžiukienė. Palyginti nedaug, tik trisdešimt karvių savo ūkelyje, Naujamiesčio seniūnijoje, laikantis ūkininkas Algis Augėnas dalį pieno realizuoja Panevėžyje, prie „Stumbro” prekybos centro turgelyje, kur turi net prekyvietę įsirengęs.
Kai kurie ūkininkai pieną realizuoja tiesiai iš namų arba pardavinėja mobiliose turgavietėse. Kiti ūkininkai savo išaugintą ar pagamintą produkciją siūlo sostinės pirkėjams, kaip „Ėriškių pieno“ kooperatyvas savo sūrius ir kitus gaminius. Dembavos medelynas ir ūkininkas A. Speičys obuolius veža į didžiuosius Lietuvos miestus.
Praktika rodo, jog kad ūkininkams gali padėti išgyventi tik veiklumas, tiesioginė prekyba ir kooperacija. Tačiau kol kaskooperacijos procesas Panevėžio rajone juda labai vangiai.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ekologiškus šaltalankius lengva auginti, produkcija populiari
2024-11-22 -
Paramos visiškai pakako ketvirtadaliui pareiškėjų
2024-11-21 -
Kaip pasėliai pasitinka žiemą skirtinguose Lietuvos rajonuose
2024-11-21
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)