Vilnius. Paprastinama projektų rizikingumo taikymo tvarka ir mažinama administracinė našta ūkininkams. Nuspręsta sutrumpinti paraiškų kontrolės laikotarpį nuo 5 iki 3 metų.
Šis sprendimas jau taikomas pagal Strateginį planą (SP) įgyvendinamiems LEADER, „Jaunųjų ūkininkų įsikūrimo“, „Labai smulkių ūkių plėtros“ ir „Investicijų į žemės ūkio valdas“ projektams.
Šis sprendimas galioja tik naujai teikiamoms paraiškoms, o galutinį sprendimą dėl laikotarpio nustatymo priima Žemės ūkio ministerija.
Net jei priemonės įgyvendinimo taisyklėse numatytas 3 metų kontrolės laikotarpis, projektams, kurie bus priskirti rizikingiems (pvz., dėl dirbtinių sąlygų paramai gauti, nepasiekus rodiklių ar nevykdant veiklų), kontrolės laikotarpis bus pratęstas iki 5 metų pagal SP taisykles.
Tam, kad pavyktų išvengti papildomų prašymų ir užsitęsusio sprendimų priėmimo proceso, paraiškų teikėjai turės iš karto nurodyti 5 metų projekto priežiūros rodiklius.
Nustačius, kad projektas nėra rizikingas, kontrolės laikotarpis bus sutrumpintas iki 3 arba 4 metų. Projektas bus laikomas nerizikingu, o jo kontrolės laikotarpis sutrumpintas, kai jį įgyvendinus ūkyje dvejus metus iš eilės atliktos patikros bus pozityvios, tada trečiais metais patikra vietoje nebus atliekama, o pasibaigus tretiesiems kontrolės metams baigsis ir projekto kontrolės laikotarpis.
Jei dvi iš eilės teigiamos patikros bus trečiais ir ketvirtais projekto kontrolės metais, projektas taip pat nebus laikomas rizikingu, o projekto kontrolės laikotarpis baigsis pasibaigus ketvirtiesiems kontrolės metams. Bet jei dvi iš eilės patikros bus pozityvios ketvirtaisiais ir penktaisiais projekto kontrolės metais, projekto kontrolės laikotarpis išliks 5 metai.
Nacionalinė mokėjimo agentūra tikina, kad prieš atlikdama rizikingų projektų patikras, iki balandžio 1 d., peržiūrės visus projektus ir panaikins naują tvarką atitikusių projektų rizikingumo požymius bei individualiai informuos apie tai paramos gavėjus.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Mažėjo apleistų žemių
2025-01-10 -
Cukrinių runkelių augintojams 2025-ieji gali būti dramatiški
2025-01-10 -
Česnakų auginimas modernėja: darbai mechanizuojami, žaliava perdirbama
2025-01-08
Skaitomiausios naujienos
-
Lengvinami tiesioginių išmokų reikalavimai: daugiau lankstumo dėl GAAB
2025-01-03 -
Žemės ūkio paskirties žemės rinka: sandorių mažėja, kainos kyla
2024-12-16 -
Prie Lietuvos sparčiai artėja Niukaslo liga
2024-12-19
(0)