Algirdiškės (Panevėžio r.), spalio 10 d. Vakar Panevėžio rajone pasibaigė pirmoji specializuota mėsinės galvijininkystės paroda-konferencija, skirta mėsinės galvijininkystės plėtrai Lietuvoje. Joje dalyvavo gausus mėsinės galvijininkystės specialistų būrys iš Kazachijos, Lenkijos, Vokietijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Parodoje pristatytos populiariausios Lietuvoje mėsinių galvijų veislės.
Žemės ūkio ministerijos ir Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos organizuoto renginio tikslas – populiarinti mėsinės galvijininkystės verslą, inicijuoti veislinių galvijų tarptautinius aukcionus.
Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacija (LMGAGA) skaičiuoja jau tryliktuosius veiklos metus. Per juos ilgamečio asociacijos direktoriaus prof. Česlovo Juknos iniciatyva daug nuveikta ne tik konsultuojant ūkininkus mėsos gamybos klausimais, bet ir įsigyjant, formuojant, vertinant veislines mėsinių galvijų bandas.
Kaimo verslo plėtros ir informacijos centro duomenimis, 2008 m. rugsėjo 1 d. Lietuvoje buvo 232 ūkiai, kuriuose laikoma daugiau kaip 8,5 tūkst. grynaveislių mėsinių veislių galvijų. Vidutiniškai viename ūkyje auginami 37 grynaveisliai mėsinių veislių galvijai.
Nauji vadovai imasi naujų darbų
Šiais metais LMGAGA vadovu išrinktas UAB „Šilutės veislininkystė“ direktorius Romualdas Naujokas, o prezidentu – vieno pirmųjų mūsų šalyje veislinių aubrakų ekologinio ūkio savininkas Albertas Šiurna (Tauragės r.). Naujai išrinkti LMGAGA vadovai ir inicijavo Algirdiškėse parodą-konferenciją „Mėsinės galvijininkystės plėtra Lietuvoje“.
„Nors šiandien mėsai superkamų galvijų kaina netenkina ūkininkų, šiais metais į šalį neįvežtas nė vienas kilogramas jautienos iš užsienio. Žemės ūkio ministerija remia ir palaiko gyvulių aukcionų iniciatyvas. Iš šalyje registruotų 232 veislinių mėsinių galvijų bandų jau galima įsigyti įvairių veislių prieauglio. Tikimės, kad renginys pasitarnaus naudingiems sandoriams ir įsitvirtins tradicija aukcionus rengti nuolat“, – perduodamas žemės ūkio ministrės Kazimieros Prunskienės sveikinimus konferencijos-parodos organizatoriams ir dalyviams linkėjo ŽŪM sekretorius V. Grušauskas.
Parodos-konferencijos dalyvius ir svečius sveikino Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Viktoras Rinkevičius, Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis.
Prisatytos populiariausios veislės
Pirmojoje specializuotoje parodoje-konferencijoje gausiausiai pristatytos populiariausios Lietuvoje mėsinių galvijų veislės. Limuzinų veislės bulius reproduktorius ir pusantrų metų mažiaus veislines telyčias, buliukus demonstravo jau už šalies ribų žinomi šios veislės augintojai – UAB „Atžalynas“ (Alytaus r.), ūkininkas Feliksas Vaitelis (Kėdainių r.), Antanas Šakys (Telšių r.), Vytas Lapinskas (Kauno r.), Aušrinė Cicėnaitė (Anykščių r.).
Aubrakų veislės gyvulius (reproduktorius ir prieauglį parduoti) pristatė ūkininkė Alma Jonikienė (Plungės r.), Agota Auškalnienė (Šilalės r.), Vytautas Blaužys (Tauragės r.). Šarolė veislės galvijus (reproduktorių ir prieauglį parduoti) eksponavo ŽŪB „Draugystė“ (Pasvalio r.), ūkininkas Arūnas Čimolonskas (Panevėžio r.), simentalių - Audrius Banionis (Kauno r.) ir UAB „Radžiūnų agrofirma“ (Molėtų r.).
Parodoje galima buvo pamatyti ir retesnių mėsinių galvijų veislių gyvulių - šorthornų (A.Šiurnos ūkis, Tauragės r.), angusų (Antano Bezaro ūkis, Šiaulių r.), hailendų (Rimanto Rimkaus ūkis, Šilalės r.), mėsai auginamų kelių veislių mišrūnų buliukų (ŽŪK „Lietuviška mėsa“, Radviliškio r.).
Iš viso parodoje-konferencijoje eksponuota devynių mėsinių veislių galvijai: 9 veisliniai buliai reproduktoriai, 16 buliukų, 11 telyčių, 9 karvės su 6 veršeliais. Iš viso 16 grynaveislių mėsinių galvijų augintojų eksponavo 52 mėsinių veislių galvijus.
Pirmasis aukcionas
Pirmąją dieną parodos-konferencijos lankytojai be eksponatų apžiūros buvo kviečiami ir į specializuotus seminarus mėsinių galvijų priežiūros, paruošimo parodoms, vertinimo klausimais. Buvo demonstruojamas specialus prietaisas, skirtas gyvam galvijui nustatyti ilgiausiojo nugaros raumens plotui ir riebalų išsidėstymui apie raumens skaidulas (mėsos marmuringumui).
Antrąją parodos-konferencijos dieną įvertinus eksponuojamą veislinį prieauglį, organizuotas galvijų aukcionas. Parduoti ir pirmieji limuzinų veislės buliukai veislei, abu atvežti iš A. Šakio ūkio.
ŽŪM, MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Paramos visiškai pakako ketvirtadaliui pareiškėjų
2024-11-21 -
Kaip pasėliai pasitinka žiemą skirtinguose Lietuvos rajonuose
2024-11-21 -
Daugiausia žemės ūkio naudmenų deklaruota Kėdainiuose
2024-11-19
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)