Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Ūkis
Lietuvos agrarinis sektorius aktyviai teikia paramą Ukrainai Dar papildyta

Vilnius / Kaunas. Lietuvos ūkininkai, bendrovės, žemdirbių organizacijos, perdirbimo įmonės, asociacijos teikia pagalbą nuo karo kenčiantiems ukrainiečiams. Vieni remia maistu, kiti pinigais, treti karo pabėgėliams planuoja duoti darbo.

Aktyviai ukrainiečius remia Lietuvos ūkininkų sąjunga (LŪS), kuri vakar savo „Facebook“ paskyroje paskelbė, kad mūsų šalies žemdirbiai, bendradarbiaudami su Ukrainos žemdirbiais, tieks maistą ukrainiečiams.

LŪS teigimu, partneriai iš Ukrainos prašė paremti mėsos konservais, todėl renkamos lėšoms jiems įsigyti. LŪS narių, visų norinčių ir galinčių, prašoma prisidėti pervedant pinigų į specialią sąskaitą. Iš jos surinktų pinigų ir bus perkami šie negendantys maisto produktai.

Bioversija m7 2024 11 19

LŪS pranešė, kad greitai turėtų iškeliauti 24 t paramos Ukrainai krovinys, kuriame bus mėsos, žuvies ir pieno konservai.

Su Ukraina solidarizuojasi ir Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija (LŽŪBA). Generalinio direktoriaus Jono Sviderskio teigimu, asociacija ukrainiečius remia patalyne, pledais, apklotais, miegmaišiais – vakar iš Lietuvos jau išvažiavo autobusiukas, pilnas šių daiktų.

Planuoja siųsti ir vaistų, tačiau susiduria su problema – dauguma jų receptiniai. J. Sviderskis sakė, kad galvos, kaip išspręsti šį klausimą. Be to, LŽŪBA turi apie 100 darbo vietų Ukrainos karo pabėgėliams.

Veiksmų imasi ir Lietuvos žemės ūkio kooperatyvų asociacija „Kooperacijos kelias“, tačiau jų neatskleidžia. „Kai ką nors padarysime, tada ir pasakysime. Kol kas nenoriu komentuoti“, – sakė asociacijos pirmininkas Jonas Kuzminskas.

Lietuvos grūdų perdirbėjų ir prekybininkų asociacijos (LGPPA) narės taip pat solidarizuojasi su Lietuvos ir užsienio įmonėmis teikiant pagalbą Ukrainai.

Parama teikiama ilgai negendančiais grūdų  produktais, įvairiais dribsniais, makaronais, kruopomis. Per gyvūnų globos organizacijas tiekiami pašarai augintiniams. Įmonės teikia ir finansinę paramą.

„Dalis mūsų produktų jau yra Lenkijos humanitarinės pagalbos saugyklose, kita dalis – dar įmonėse, nes derinama logistika, trečia – jau pakeliui į saugyklas“, – teigė  LGPPA direktorė Dalia Ruščiauskienė.

Lietuvos mėsos perdirbėjų asociacija (LMPA) taip pat rems Ukrainą. Pasak direktoriaus Egidijaus Mackevičius, pirminis planas – išsiųsti ukrainiečiams konservų ir ilgo galiojimo produktų. Kiekiai gali siekti net kelis šimtus tonų.

Teikiant paramą Ukrainai, „Maisto bankui“ padėjo Lietuvos daržovių augintojų asociacijos nariai. Asociacijos direktorės Zofijos Cironkienės teigimu, jie „Maisto bankui“ atvežė tvarkingų maisto konteinerių ir aptvarų maisto paketams suruošti.

Lietuvos žemės ūkio taryba kartu su Lietuvos grūdų augintojų asociacija (LGAA) organizuoja maisto siuntą į Ukrainą. 

Siųs mėsos, pieno konservų. Konservai gaminami iš dovanotų gyvulių ir pieno.  Šią savaitę į skerdyklas vežami gyvuliai ir gaminama kita konservų partija.

LGAA pirmininko Aušrio Macijausko teigimu, jų kolegos ūkininkai Ukrainoje, su kuriais palaiko ryšį, krovinį perims Lenkijos ir Ukrainos pasienyje, maistą pristatys į vietas, kur jo labiausiai reikia.

„Šiandien prasideda akcija „1 Eur nuo hektaro Ukrainai“.  Tikimės, kad prie akcijos prisidės visi Lietuvos žemdirbiai“, – portalui manoūkis.lt teigė LGAA pirmininkas.

Asociacija taip pat finansiškai remia organizaciją „Blue Yellow“, kuri lėšas skiria Ukrainos teritorinei gynybai. 

Paramos akcijoje „Mėlyna geltona“ dalyvauja Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos (LEŪA) ūkininkai. Jie taip pat remia ukrainiečius konservais ir kruopomis.

Asociacijos pirmininkas Saulius Daniulis pasakojo, kad Kaune su vienu viešbučiu, kuris žada apgyvendinti Ukrainos migrantų, tariasi dėl maitinimo tiekimo. Tačiau kol kas neaišku, ar tai pavyks įgyvendinti.

Žemės ūkio rūmai (ŽŪR) nutarė paaukoti Ukrainai 1000 eurų. Drauge su Savivaldybių žemės ūkio skyrių darbuotojų asociacija prisijungė prie paramos akcijos „Stiprūs kartu“.

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba savo svečių namuose Akademijoje (Kėdainių r.) planuoja apgyvendinti Ukrainos karo pabėgėlius. 

Pasak Lietuvos paukštininkystės asociacijos vadovo Vytauto Tėvelio, asociacija pagal galimybes nuo karo nukentėjusius ukrainiečius parems paukštininkystės produkcija.

Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos (LMGAGA) nariai prie paramos Ukrainai prisideda asmeniškai pagal tai, prie kokios akcijos jiems priimtiniau prisidėti.

„Daugelis narių yra LŪS, medžiotojų draugijos nariai, prisidedantys prie ten vykdomų iniciatyvų“, – sakė LMGAGA direktorė Vilma Živatkauskienė pridurdama, kad atskirų  paramos akcijų šiuo metu nevykdo. 

Lietuvos kiaulių augintojų asociacijos vadovą Algį Baravyką klausimas apie paramos teikimą Ukrainai suerzino ir jis savo asociacijos pozicijos nekomentavo.

Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) atstovai dalyvauja Vyriausybės sudarytoje neformalioje tarpinstitucinėje grupėje paramai Ukrainai organizuoti, koordinuoja sandėliavimo, logistikos, tiekimo klausimus, sprendžia probleminius atvejus.

ŽŪM iniciatyva (kartu su atsakingomis institucijomis) maisto tiekimo Ukrainai iškilę probleminiai klausimai spręsti su Pramonininkų konfederacija, taip pat surengtas susitikimas ir su žemdirbių organizacijomis.

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas susisiekė su Ukrainos žemės ūkio ministru Romanʼu Leshchenko ir aptarė, kokie produktai Putino karo alinamai Ukrainai šiuo metu labiausiai reikalingi.

Su konkrečiu produktų sąrašu supažindinamos šalies įmonės ir organizacijos, juo bus pasidalyta trečiadienį vyksiančiame ES žemės ūkio ministrų taryboje. Taip pat K. Navickas kreipsis į ES žemės ūkio ministrus ir ragins Ukrainai teikti pagalbą maistu.

Šaltinis: MŪ inf.
    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025
    Setupad-desktop-po tekstu

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kiek jūsų ūkyje yra nuosavos ir nuomojamos žemės?
    Visos apklausos