Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Ūkis
Iš lietuviškų rapsų Prancūzijoje išgaus baltymus

Kaunas. Iš lietuviškų vasarinių rapsų derliaus Prancūzijos gamykloje bus išgaunami baltymai. Tai naujas alternatyvus rapsų panaudojimo būdas, kurio kūrime dalyvavo ir „Agrokoncerno grūdai“.

Paprastai rapsai naudojami augalinių aliejų ir kuro, ypač biodyzelino, gamybai. Vienos iš lyderių biokuro ir augalinių aliejų gamyboje – Prancūzijoje įsikūrusios bendrovės „Saipol“ specialistai, bendradarbiaudami su Olandijos bendrovės „Royal DSM“ mokslininkais, sukūrė alternatyvų rapsų panaudojimo būdą, kuris leidžia gerokai išplėsti jų panaudojimo spektrą, sudarant galimybes rapsų perdirbėjams vykdyti veiklą maisto pramonės, sporto, medicinos ir kitose srityse.

„Saipol“ pastatė gamyklą Prancūzijoje, kuri pradeda savo veiklą. 

Bioversija 23 04 27

„Agrokoncerno grūdai“ kartu su „Saipol“ ir „Royal DSM“ trejus metus dalyvavo naujos technologijos kūrime. „Agrokoncerno grūdų“ užduotis buvo atrinkti rapsų veisles, labiausiai tinkamas baltymams išgauti. Šią užduotį bendrovė vykdė augindama ir vertindama rezultatus tiek savo, tiek partnerių Lietuvoje dirbamuose laukuose.

Pastaruosius porą metų keli šimtai tonų lietuviškų rapsų buvo pristatyta „Saipol“ tyrimams. Prancūzai įsitikino, kad Lietuvos žemdirbiai gali užauginti kokybiškus rapsus, tinkamus išgauti baltymus.

„Agrokoncerno grūdai“ pasirašė ilgalaikes sutartis su „Saipol“ ir šį pavasarį pasėtų rapsų derlius jau keliaus į gamyklą Prancūzijoje perdirbimui. „Agrokoncerno grūdai“ gamyklai tieks maždaug trečdalį reikalingo vasarinių rapsų kiekio, likusią dalį pristatys pasirinkti partneriai iš Latvijos, Ispanijos ir Prancūzijos.

„Agrokoncerno grūdai“ baltymų gamybai supirkinės keturias vasarinių rapsų veisles – Mirakel, Click CL, Ciclus CL ir INV120 CL, iš kurių išgaunamas didžiausias produkcijos kiekis.

Aliejaus dalis rapsuose neprivalės viršyti 40 proc., kai tuo tarpu įprastai žieminių rapsų supirkėjai jau reikalauja 43-45 proc. aliejingumo žaliavos.

Parengta bendradarbiaujant su UAB „Agrokoncerno grūdai“

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 + padovanok tėčiui mob

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos