Kaunas, rugpjūčio 27 diena. Vasarą ir rudenį uogų, grybų, sodo vaisių supirkimo įmonėms didžiausias darbo įkarštis, kuriam reikia daug darbo rankų. Pastaruoju metu jų vis mažėja arba reikalaujama didelio atlygio. Todėl įmonės buvo priverstos ieškoti išeities ir dairytis naujų technologijų.
Alytaus bendrovės „Vėtrija“ sandėliuose jau trečias sezonas uogos rūšiuojamos, pasitelkus lazerinę technologija. Įrenginys išrenka ne tik pažeistas, bet ir įsimaišiusias ne tos rūšies uogas, šiukšles. „Anksčiau darbuotojai per dieną perrinkdavo vieną toną uogų, dabar rūšiuojamoji mašina per 1 valandą perrenka tris kartus daugiau, – tvirtina direktoriaus pavaduotoja Inga Daukšienė. Tačiau vien mašina nepasitikima, atrinktas uogas dar kartą peržiūri darbuotojas.
Ekologišką produkciją gaminanti alytiškių įmonė 90 proc. gėrybių išveža į Vokietiją, Belgiją, Austriją, Italiją, JAV ir Prancūziją. Produkcija naudojama tyrėms, uogienėms, farmacijos pramonei, sulčių ir koncentratų gamybai. „Vėtrijos“ direktorius Gediminas Daukšys skundžiasi, kad Lietuvoje trūksta ne tik miško gėrybių rinkėjų, bet ir augintojų, todėl įmonė priversta pirkti uogas ir iš trečiųjų šalių. Šiemet kaimyninėje Baltarusijoje „Vėtrija“ įsteigė savo padalinį.
Įmonės šaldymo tunelyje per 1 val. galima užšaldyti apie 3 000 kg uogų. I. Daukšienės teigimu, kasmet superkama apie 2 000 tonų produkcijos. Šiemet įmonė supirko 800 tonų mėlynių, 600 juodųjų serbentų, 100 vyšnių, tiek pat aviečių, 50 raudonųjų serbentų ir 40 tonų braškių. Spanguolių, šaltalankio, bruknių ir aronijų uogos superkamos nuo rugsėjo–spalio mėnesiais. Voveraitės ir baravykai perkami vėlyvą rudenį.
Įmonės savininkai viliasi, kad Lietuvoje padaugės norinčiųjų auginti uogas ir rinkti miško gėrybes. „Apmaudu, kad esame priversti pirkti produkciją iš kaimyninių šalių, kuomet Lietuvos miškuose, rezervatuose gausu mums reikiamos produkcijos“, – apgailestauja G. Daukšys.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ekologiškus šaltalankius lengva auginti, produkcija populiari
2024-11-22 -
Paramos visiškai pakako ketvirtadaliui pareiškėjų
2024-11-21 -
Kaip pasėliai pasitinka žiemą skirtinguose Lietuvos rajonuose
2024-11-21
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)