Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Ūkis
Koks mulčas tinkamiausias morkoms?
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Akademija (Kėdainių r.). Populiarėjant ekologinei žemdirbystei, kaip alternatyvi piktžolių kontrolės priemonė vis dažniau pasirenkamas mulčas. Vilkaviškio r. ūkininko laukuose tirta, koks mulčas tinkamiausias morkoms, rašo agroakademija.lt

Tyrimo metu siekta nustatyti mulčių įtaką valgomosios morkos derlingumui, pasėlio piktžolėtumui ir piktžolių sėklų plitimui. Naudoti trijų rūšių mulčiai: durpių, žolės ir šiaudų.

Mulčias buvo dengiamas 7 cm storio sluoksniu, bet tik tada, kai morkos sudygo. Nuo morkų iki mulčio buvo paliktas 3 cm tarpas. Mulčias negali liestis su morkų daigais, o tuo labiau juo negalima dengti morkų, kol jos neišdygo. 

Bioversija m7 2024 03 29

Tyrimo rezultatai parodė, kad visi organiniai mulčiai mažino piktžolių sėklų kiekį dirvožemyje ir piktžolių sudygimą. Daugiausia piktžolių sėklų buvo rasta žolės mulčiu dengtuose laukeliuose, bet jis geriausiai mažino piktžolių sudygimą ir labiausiai didino morkų derlingumą.

Iš visų mulčių morkoms tinkamiausias buvo žolės. Jis labiausiai stelbė piktžoles ir labiausiai didino morkų derlingumą. 

Šiaudų ir durpės mulčiai tiek gausiai maisto medžiagomis dirvožemio nepapildo. Durpės mulčias labiau tinka gerinti dirvožemio struktūrai, o šiaudų – sulaikyti drėgmę ar apsaugoti nuo šalnų.

Plačiau apie tyrimą skaitykite agroakademija.lt

Parengta: pagal agroakademija.lt inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos