


Akademija (Kėdainių r.). Populiarėjant ekologinei žemdirbystei, kaip alternatyvi piktžolių kontrolės priemonė vis dažniau pasirenkamas mulčas. Vilkaviškio r. ūkininko laukuose tirta, koks mulčas tinkamiausias morkoms, rašo agroakademija.lt
Tyrimo metu siekta nustatyti mulčių įtaką valgomosios morkos derlingumui, pasėlio piktžolėtumui ir piktžolių sėklų plitimui. Naudoti trijų rūšių mulčiai: durpių, žolės ir šiaudų.
Mulčias buvo dengiamas 7 cm storio sluoksniu, bet tik tada, kai morkos sudygo. Nuo morkų iki mulčio buvo paliktas 3 cm tarpas. Mulčias negali liestis su morkų daigais, o tuo labiau juo negalima dengti morkų, kol jos neišdygo.
Tyrimo rezultatai parodė, kad visi organiniai mulčiai mažino piktžolių sėklų kiekį dirvožemyje ir piktžolių sudygimą. Daugiausia piktžolių sėklų buvo rasta žolės mulčiu dengtuose laukeliuose, bet jis geriausiai mažino piktžolių sudygimą ir labiausiai didino morkų derlingumą.
Iš visų mulčių morkoms tinkamiausias buvo žolės. Jis labiausiai stelbė piktžoles ir labiausiai didino morkų derlingumą.
Šiaudų ir durpės mulčiai tiek gausiai maisto medžiagomis dirvožemio nepapildo. Durpės mulčias labiau tinka gerinti dirvožemio struktūrai, o šiaudų – sulaikyti drėgmę ar apsaugoti nuo šalnų.
Plačiau apie tyrimą skaitykite agroakademija.lt
Taip pat šia tema skaitykite
-
Nuo meilės kiaušiniams iki 600 vištų dedeklių
2025-04-18 -
Patyrusi agurkų augintoja: „Sėkmės raktas – kokybiški daigai“
2025-04-18 -
Sojos Lietuvos laukuose: ką rodo ūkininkų praktika
2025-04-16
Skaitomiausios naujienos
-
Saulės elektrinės nukenčia vis dažniau
2025-04-01 -
Gazolio naudojimas ūkyje: nusižengimų beveik nerasta
2025-03-31 -
ŽŪM pritaria siūlymui parduoti valstybinę žemės ūkio paskirties žemę
2025-04-16
(0)