Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Ūkis
Koks mulčas tinkamiausias morkoms?
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Akademija (Kėdainių r.). Populiarėjant ekologinei žemdirbystei, kaip alternatyvi piktžolių kontrolės priemonė vis dažniau pasirenkamas mulčas. Vilkaviškio r. ūkininko laukuose tirta, koks mulčas tinkamiausias morkoms, rašo agroakademija.lt

Tyrimo metu siekta nustatyti mulčių įtaką valgomosios morkos derlingumui, pasėlio piktžolėtumui ir piktžolių sėklų plitimui. Naudoti trijų rūšių mulčiai: durpių, žolės ir šiaudų.

Mulčias buvo dengiamas 7 cm storio sluoksniu, bet tik tada, kai morkos sudygo. Nuo morkų iki mulčio buvo paliktas 3 cm tarpas. Mulčias negali liestis su morkų daigais, o tuo labiau juo negalima dengti morkų, kol jos neišdygo. 

Bioversija 22 08 31

Tyrimo rezultatai parodė, kad visi organiniai mulčiai mažino piktžolių sėklų kiekį dirvožemyje ir piktžolių sudygimą. Daugiausia piktžolių sėklų buvo rasta žolės mulčiu dengtuose laukeliuose, bet jis geriausiai mažino piktžolių sudygimą ir labiausiai didino morkų derlingumą.

Iš visų mulčių morkoms tinkamiausias buvo žolės. Jis labiausiai stelbė piktžoles ir labiausiai didino morkų derlingumą. 

Šiaudų ir durpės mulčiai tiek gausiai maisto medžiagomis dirvožemio nepapildo. Durpės mulčias labiau tinka gerinti dirvožemio struktūrai, o šiaudų – sulaikyti drėgmę ar apsaugoti nuo šalnų.

Plačiau apie tyrimą skaitykite agroakademija.lt

Parengta: pagal agroakademija.lt inf.
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija