


Kelmės r. Egidijus Andriulis savame ūkyje darbuojasi jau devynerius metus, o ūkininkavimo patirties sukaupė kur kas anksčiau – dar vaikystėje padėdamas tėvams.
„Jau dvidešimt penkerius metus prie traktoriaus, jį vairuoju nuo septynerių“, – šypsosi jaunas ūkininkas.
Darbų įkarštyje pasikalbėti susitinkame irgi traktoriaus kabinoje, nes atidžiai orus sekančiam ir darbus atsakingai planuojančiam jaunam ūkininkui svarbu visus ūkio darbus atlikti laiku ir optimaliomis sąlygomis.
Pradėjo nuo 35 hektarų
Vaiguvoje, Kelmės r., Egidijaus tėvai Ona ir Kastytis Andriuliai ūkininkauja nuo 1997 m., abu valdo atskirus ūkius. Gavęs iš tėvų 35 ha nuomojamos žemės Egidijus savo ūkį įregistravo 2016 m., kai tik baigė VDU Žemės ūkio akademiją ir įgijo žemės ūkio inžinieriaus mechaniko specialybę.
Šiuo metu trys ūkiai dirba daugiau kaip 1 000 ha, iš jų 350 ha – Egidijaus valdos. Kasmet visi trys Andriuliai po truputį ūkius plečia, didindami dirbamos žemės plotus, tačiau didžiąją Egidijui priklausančių naudmenų dalį sudaro nuomojama žemė – kol kas nuosavos vos 10 procentų.
Darbą prie žemės ir ūkininkavimą pasirinko ne tik Egidijus, bet ir jo sesė Dovilė bei jaunesnysis brolis Gabrielius. Dovilė, baigusi agronomijos studijas, su šeima įsikūrė ir ūkininkauja Biržų rajone, o brolis, kuris šiuo metu vienas svarbiausių pagalbininkų Andriulių šeimos ūkyje, savo ūkį planuoja kurti, kai tik baigs studijas Žemės ūkio akademijoje.
Nors Egidijus savo ūkyje darbuotojų nesamdo (du žmones nuolatiniam darbui samdo tėvai), tačiau visi šeimos nariai vieni kitiems padeda. Pavyzdžiui, vienas iš Egidijaus darbų – sėja ne tik savo, bet ir tėvų ūkiuose.
Šeima sprendžia, kokią techniką įsigyti
Per ilgus ūkininkavimo metus Andriulių šeimos ūkyje sukurta reikiama bazė, infrastruktūra ir technikos parkas. „Turime viską – nuo miško iki transporto, viską patys ir pasidarome – tiek melioraciją susitvarkome, palaukes išsikertame, išsivežame, tiek techniką suremontuojame“, – sako pašnekovas.
Prie technikos parko formavimo prisidėjo ir Egidijus – jis įsigijo galingą 390 AG Fendt 939 Vario traktorių, vikšrinį Class Lexion javų kombainą, savaeigį Fendt Rogator 665 purkštuvą su 32 m darbinio pločio sijomis ir išmaniąją Rauch Axis trąšų barstomąją.
Pasak jo, šeimos ūkyje technika ir įranga dalijamasi, tad ir kokią techniką pirkti, sprendžia visa šeima. Tarp gamintojų stengiasi nesiblaškyti, nes taip patiems paprasčiau, todėl pagrindą sudaro trijų prekių ženklų technika: Fendt, Väderstad ir Claas.
Pirmasis vakarietiškas traktorius Andriulių šeimos ūkyje buvo John Deere, tačiau ilgainiui įsitvirtino Fendt technika – šiuo metu trijuose ūkiuose dirba keturi šios gamintojos traktoriai.
„Maždaug prieš 15 metų prireikė galingo traktoriaus, tad pradėjome jo ieškoti ir rinkomės tarp Massey Fergusson ir Fendt. Abu apžiūrėjome, abu tiko, tik Fendt buvo brangesnis. Svarstėme, kurį pirkti, o kad lengviau būtų apsispręsti ant penkių popieriaus lapelių surašėme po F raidę, o dar ant penkių M, nes esame penki šeimos nariai, ir sumetėme juos į kepurę. Visi iš kepurės ištraukėme lapelius su F raide. Tai ir buvo ženklas, ką rinktis. Nuo to laiko ir esame su Fendt“, – kaip ūkyje įsigalėjo vokiški traktoriai, pasakoja ūkininkas.
Tiesa, prieš porą metų pabandė parką paįvairinti – įsigijo antrą John Deere traktorių grūdams vežti, sėklai į laukus atvežti, laukams akėti, nes turi ekologines akėčias ir pavasarį visus laukus akėja. Deja, teko šį naują traktorių nurašyti po didelės avarijos pernai vasarą per kūlimą.
Visą pasakojimą apie Andriulių šeimos ūkį skaitykite gegužės mėn. žurnale „Mano ūkis“
Taip pat šia tema skaitykite
-
Daržovių vietą užėmė gėlės
2025-05-29 -
Mažės bitininkystės sektoriaus patikrų
2025-05-26 -
Vienur lietaus gerokai per daug – pasėliai skęsta, kitur per mažai – augalai kenčia
2025-05-22
Skaitomiausios naujienos
-
Rusijos „Rostselmash“: po svaiginančio pakilimo – kritimas į bedugnę
2025-05-23 -
Už apgenėtus ir iškirstus medžius – tūkstantinės baudos
2025-04-30 -
Panaikintas draudimas rinkai tiekti vieną augalų apsaugos produktą
2025-05-07
(0)