Kėdainiai. Nors šiuos metus daugelis ūkininkų įsimins kaip išbandymą, jaunasis Kėdainių krašto ūkininkas Arnas Volkavičius nelinkęs guostis. Savarankiškai ūkininkaujantis Aleksandro Stulginskio universiteto ketvirto kurso agronomijos specialybės studentas, kitaip nei senelis ir tėvas, ieško naujovių ir džiaugiasi sėkmingai jas įgyvendindamas.
Arnas atviras - jis žemę perėmė dirbti iš tėvo, o šis ūkį paveldėjo iš savo tėvo. „Dabar tenka galvoti, kuo ir kada užsėti maždaug 200 ha žemės. Šįmet auginau kviečius, kvietrugius, rapsus, cukrinius runkelius ir pirmąkart pabandžiau grikius. Jų derlių baigėme kulti jau atėjus spaliui. Man tai buvo nauja. Buvau girdėjęs, kad grikiai nėra reikli kultūra, kad sėkmingai auga nederlingose smėlingose dirvose. Nutariau pabandyti. Pasėjau tik 5 ha. Kolegos sakė, kad iš hektaro prikulia kiek daugiau negu 1 toną grikių, o man byrėjo visai neblogai - maždaug dvigubai daugiau negu tikėjausi", - sakė A. Volkavičius.
„Man šiųmečio grikių derliaus rezultatas puikus, juolab, kad tikrai įsitikinau - grikiai nėra reiklūs", - sakė Arnas Volkavičius
Ūkininkas dalijosi, kad pavasarį gerokai privargo, kol nusipirko norimos grikių sėklos. Kadangi buvo girdėjęs, jog daugiausia grikių augintojų galima sutikti Trakų rajone, tai tame krašte ir ieškojo pagalbos įsigyjant sėklą.
„Kadangi ilgokai svarsčiau, ar sėti grikius, tai didelio sėklos pasirinkimo jau nebuvo. Kai suradau, nustebau dėl didelės kainos ir prastos kokybės. Pasiguodžiau vienam vietiniam ūkininkui, o šis savo bičiulio paprašė man perleisti dalį geros grikių sėklos. Taip ir ėmiausi bandymo. Vėliau jokios chemijos bei trąšų nebėriau, nes nežinojau nei ko, nei kada reikia. Taip užauginau ekologišką jų derlių", - pasakojo jaunasis ūkininkas.
Nemažai paieškų pareikalavo ir sėkmingai užauginto grikių derliaus pardavimas. „Kreipiausi ir į vienus, ir į kitus supirkėjus, bet visi raukstėsi - daugelis atsisakė dėl nedidelio kiekio. Džiaugiuosi radęs pirkėją Pakruojo rajone. Tad vos nukūlęs paskutinį hektarą visą derlių išlydėjau į Pakruojį. Apie pelną nesu linkęs girtis, tačiau galiu pasakyti, jog nuostolio augindamas grikius tikrai nepatyriau", - sakė A. Volkavičius.
Kadangi grikių auginimas jo nedideliame ūkyje pasiteisino, tai kitąmet jaunuolis žada sėti gerokai didesnį grikių lauką - maždaug 30 hektarų.
„Negaliu nustygti vietoje. Pabandęs grikius, galvoju, kad ūkiui reikėtų dar daugiau naujovių. Tad gali būti, jog pabandysiu auginti pluoštines kanapes, tik truputį gąsdina jų nukūlimas - tam reikia specialaus kombaino", - šypsojosi ūkininkaujantis studentas.
Iš viso šįmet Kėdainių rajono ūkininkai augino kiek daugiau negu pusketvirto šimto hektarų grikių. Pernai jų buvo gerokai kukliau - apie 160 hektarų.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ekologiškus šaltalankius lengva auginti, produkcija populiari
2024-11-22 -
Paramos visiškai pakako ketvirtadaliui pareiškėjų
2024-11-21 -
Kaip pasėliai pasitinka žiemą skirtinguose Lietuvos rajonuose
2024-11-21
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)