Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Ūkis
Geriausios melžėjos - pieno ūkių savininkės

Kaunas. Geriausia Lietuvos melžėja šiemet išrinkta mišraus augalininkystės ir gyvulininkystės ūkio savininkė Alina Butkevičienė iš Kretingos rajono, nurungusi kitus 64 konkurso dalyvius. Konkurso organizatoriai pabrėžia išskirtinį melžėjo vaidmenį šiuolaikiniame pieno ūkyje, kuriame populiarėja sudėtinga melžimo įranga, didėja karvių produktyvumas.

Daugiausia balų surinko ir pirmąją vietą respublikiniame konkurse laimėjo Kretingos r. melžėja Alina Butkevičienė, atstovavusi savo šeimos ūkiui. Antrąja vieta įvertinta Lina Snegiriovienė, jau 16 metų melžianti žemės ūkio bendrovės „Bajėnai" karves. Trečioji prizininkė - šeimos ūkio atstovė Rūta Daukševičienė iš Utenos rajono.

Apibendrindamas šviečiamojo renginio „Geriausi melžėjai 2013" rezultatus organizacinio komiteto pirmininko pavaduotojas, LSMU Veterinarijos akademijos Josifo Taco melžimo mokymo centro vadovas Saulius Tušas pastebėjo, kad kasmet melžėjų meistriškumas ir lygis kyla, ypač tai gerai matoma antrą, trečią ir daugiau kartų varžytuvėse dalyvaujančiųjų rezultatuose.

Bioversija 2024 07 09 m7

„Jei melžėjai per konkursą sugeba parodyti gerus rezultatus, tai nėra abejonių, kad ir kasdieniame darbe jie taikys teorines ir praktines žinias, o nuo to pieno ūkis tik dar labiau klestės", - sakė S. Tušas, pabrėždamas išskirtinį melžėjo vaidmenį šiuolaikiniame pieno ūkyje, kuriame populiarėja sudėtinga melžimo įranga, didėja karvių produktyvumas.

Pasak konkurso organizatoriaus Sauliaus Tušo, kasmet varžytuvėse dalyvaujančių melžėjų meistriškumas gerėja: „Jei melžėjai per konkursą sugeba parodyti gerus rezultatus, tai nėra abejonių, kad ir kasdieniame darbe jie taikys teorines ir praktines žinias, o nuo to pieno ūkis tik dar labiau klestės."

Šiemet melžėjų varžytuvės surengtos 9 rajonuose (Ukmergės, Pagėgių, Kauno, Kretingos, Radviliškio, Pakruojo, Panevėžio, Utenos ir Šilalės r.), iš viso jose dalyvavo 65 dalyviai, iš kurių tik 4 vyrai. Pasak S. Tušo, ypač aktyviai varžytuvės vyko Utenos r., kur melžėjai itin siekė žinių, domėjosi savo klaidomis, kad ir ūkiuose galėtų gerinti rezultatus bei melžimo meistriškumą.

Mišraus augalininkystės ir gyvulininkystės ūkio savininkė Alina Butkevičienė, konkurse laimėjusi pirmąją vietą, dirba 292 ha žemės ir augina 50 gyvulių, iš kurių 30 sudaro melžiamos Lietuvos juodmargių ir holšteinų veislių karvės.

„Dalyvaudama melžėjų varžytuvėse nedariau nieko kitaip nei įprastai kasdien melždama karves", - pastebėjo geriausia šių metų melžėja, varžytuvėse dalyvavusi trečią kartą. Beje, 2008 m. respublikiniame melžėjų konkurse ji taip pat laimėjo pirmąją vietą.

Geriausia šių metų melžėja Alina Butkevičienė iš Kretingos r. su konkurso organizatoriais ir rėmėjais

Antrosios vietos nugalėtoja Lina Snegiriovienė žemės ūkio bendrovėje „Bajėnai" melžia 130 karvių. Bendrovės vadovo paskatinta moteris melžėjų varžytuvėse dalyvavo jau šeštą kartą, anksčiau Pagėgių rajone ji vis užimdavo antrą arba trečią vietą.

Šešiolika metų bendrovės „Bajėnai" karves melžianti Lina Snegiriovienė (dešinėje) rajoninėse varžytuvėse dalyvavo šešis kartus, šiemet respublikiniame konkurse jai atiteko antroji vieta

Trečioji geriausioji melžėja - Rūta Daukševičienė varžytuvėse rungėsi antrą kartą. Moteris pasakojo, kad pirmą kartą sudalyvauti konkurse Kupiškio r. pakvietė „Žemaitijos pienas", kuriam ūkis tiekia pieną. „Tada likau prie paskutiniųjų, nes neįsivaizdavau, kaip viskas vyksta. Reikia daug pasiruošti, kasdieniai įgūdžiai daug ką sudaro, bet teorines žinias būtina pasikartoti", - teigė pieno krypties ūkio šeimininkė. Apie 140 ha ūkyje melžiamos 54 karvės, o bendras gyvulių skaičius siekia 150, tačiau planuojama ūkį gerokai plėsti, nes namuose liko darbuotis abu Daukševičių sūnūs, melžti karves mokosi ir jų draugės. Bandai plėsti auginamos telyčios, penimi buliukai.

Utenos r. ūkininkė Rūta Daukševičienė pripažįsta, kad Veterinarijos akademijoje įgytos žinios labai praverčia ūkyje 

Veterinarijos akademijoje zooinžinerijos specialybę 1995 m. įgijusi R. Daukševičienė neslėpė, kad aukštojoje mokykloje gautos žinios ūkyje labai praverčia. „Dauguma ūkininkų gal to ir neįvertina, tačiau gyvulininkystės specialistų tikrai trūksta", - opią šio laikmečio problemą akcentavo Utenos r. gyvulininkystės ūkio savininkė.

Geriausia melžėja renkama jau 13 metų iš eilės. Pagrindinis konkurso tikslas - gerinti melžėjų meistriškumą, tobulinti jų kvalifikaciją.

Geriausios šių metų melžėjos pagerbtos praėjusią savaitę kartu su pažangiausiais gyvulininkystės ūkiais LSMU Veterinarijos akademijoje.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos