Basf A1 2024 06 14 Basf m1 2024 06 14
Ūkis
Elektroniniai kvitai keičia popierinius
Asociatyvi Pixabay nuotr.

Kaunas. Elektroninio kvito naudojimo taisyklės įsigalios nuo liepos 1-osios. Jų turi laikytis įmonės ir gyventojai, norintys ir (ar) turintys galimybę sugeneruoti e. kvitą kasos aparatu ar kita technine ir (arba) programine įranga.

Gyventojas, sumokėjęs už prekę ar paslaugą, visuomet turi galimybę gauti apskaitos dokumentą. Vienais atvejais privalo būti išduodamas jo net neprašius, kitais – paprašius.

Lietuvoje galiojantys teisės aktai numato galimybę pajamų apskaitai naudojamus dokumentus, pavyzdžiui, pinigų priėmimo ir išmokėjimo kvitus, sąskaitas faktūras, PVM sąskaitas faktūras, pateikti popierinius arba elektroninius, nepaisant to, kas juos išduoda – juridinis asmuo ar individualią veiklą vykdantis gyventojas.

Bioversija 2024 04 26 m7

Nuo 2019 m. pardavėjai kvitus gali išduoti ir elektroniniu būdu, jeigu tam yra techninės galimybės ir pirkėjas sutinka gauti kasos aparato kvitą tokiu būdu (pvz., į pardavėjo programėlę, kliento nurodytu el. paštu). Žinoma, jeigu dėl techninių aplinkybių kasos aparato kvitas negali būti pirkėjui pateiktas e. būdu arba pirkėjas nesutinka jo tokiu būdu gauti, pardavėjas turi pateikti ir popierinį kvitą.

Nei pardavėjams, nei pirkėjams e. kvito naudoti nebus privaloma, tik atsiras galimybė tai padaryti. Pirkėjas pats nuspręs, kokio kvito nori – popierinio ar elektroninio. E. kvitas neturės įtakos atsiskaitymui grynaisiais pinigais, nes, jį pasirinkus, už prekes ar paslaugas bus galima atsiskaityti tiek grynaisiais, tiek ir negrynaisiais pinigais.

Visą straipsnį skaitykite čia

Šaltinis: žurnalas „Mano ūkis“
Autorius: Zita Sinickienė
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos