Kaunas, kovo 8 d. Ekologinių ūkių šeimininkai - tokių Žemės ūkio rūmuose susirinko per 60 – susibūrė į Lietuvos ekologinių ūkių asociaciją. Pirmieji asociacijos kūrimo veiklos žingsniai žengti dar 2009-ųjų gruodį, kai steigiamajame susirinkime buvo patvirtinti jos įstatai ir trejų metų kadencijai išrinktas pirmininkas – Ukmergės r. ūkininkas Saulius Daniulis.
Penktadienį visuotiniame susirinkime išrinta asociacijos valdyba, susidedanti iš devynių narių. Tai ūkininkai Kęstutis Nevulis, Žydrūnas Nevulis,Valentinas Genys, Vidmantas Duonėla, Nikolajus Dubnikovas, Mindaugas Petkevičius, Adolfas Jasinevičius, Vilija Žemaitienė ir Edita Karbauskienė.
Valdyba sudaryta taip, kad jos nariai atstovautų skirtingoms ūkio šakoms: augalininkystei, daržininkystei, uogininkystei, sodininkystei, pienininkystei, galvijininkystei ir kt. Nors veiklos sričių daug, taryba pažadėjo veikti vieningai, tarsi vienas kumštis.
Kam skaudės, tas prisijungs
Susurinkimo metu ilgai diskutuota dėl nario mokesčio dydžio. Vieni siūlė rinkti simbolinį mokestį, kiti buvo už tai, kad mokesčiai būtų solidesni ir surinkta suma leistų realiai veikti asociacijai. Nuspręsta, kad stojimo mokestis yra 4 Lt/ha (bet ne mažesnis negu 100 Lt – pavyzdžiui, 2 ar 3 hektarų ūkio savininkas turės susimokėti 100 Lt). Metinis nario mokestis perpus mažesnis – 2 Lt/ha.
„Šimtas litų net ir mažesniam ūkiui yra tikrai pakeliama suma. Kam skaudės, tas prisijungs“, – kalbėjo asociacijos pirmininkas S. Daniulis. Stojimo į asociaciją prašymus čia pat salėje parašė ir pirmininkui įteikė 43 ekologiškai ūkininkaujantys žemdirbiai.
„Jei ši organizacija dirbs, tai norėčiau, kad ji dirbtų su kokybės ženklu. Reikia pagaliau baigti tas kalbas, kad ekologai dirba nesąžiningai, tik dėl išmokų“, – sakė ŽŪR specialistė ekologiniam žemės ūkiui ir aplinkosaugai Edita Karbauskienė.
„Asociacija reikalinga tam, kad visi suprantame, jog vienas lauke – ne karys. Gal pagaliau savo užaugintą produkciją galėsime parduoti už teisingą kainą“, – karštai kalbėjo Druskininkų sav. ūkininkas Žydrūnas Nevulis.
Sudarytas darbo planas
Svarbiausi asociacijos uždaviniai, kurių valdyba imsis jau šiais metais – atstovavimas valdžios institucijose, darbinių grupių sudarymas probleminiams ekologinio žemės ūkio klausimams spręsti (sertifikavimo, paramos dydžių ir mokėjimo tvarkos, realizacijos, mokestinių lengvatų ir kt.). Bendradarbiavimo sutarčių sudarymas su verslo patneriais, ekologiškos produkcijos realizavimo kanalų palankiausiomis sąlygomis paieška ir narių informavimas. Numatyta sukurti internetinį tinklalapį. Dalis informacijos jame bus prieinama tik asociacijos nariams (su kiekvienam nariui išduotu prisijungimo kodu).
Numatyti ir tokie darbai, kaip projektų rašymas, asociacijos dalyvavimas Lietuvos Kaimo tinkle bei tarptautinėje veikloje (konferencijose, pasitarimuose, projektuose, tarptautinėse organizacijose).
Šalyje iš viso šiuo metu yra sertifikuoti 2 679 ekologiniai ūkiai, kurių bendras plotas – per 130 000 ha.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ekologiškus šaltalankius lengva auginti, produkcija populiari
2024-11-22 -
Paramos visiškai pakako ketvirtadaliui pareiškėjų
2024-11-21 -
Kaip pasėliai pasitinka žiemą skirtinguose Lietuvos rajonuose
2024-11-21
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)