Basf m1 2024 06 14
Ūkis
Derlius geresnis, nei tikėtasi po sausros

Vilnius. Šių metų lietuviškų grūdų derlius yra geresnis nei buvo galima tikėtis po vasaros pradžioje šalyje fiksuotos stichinės sausros, teigia Lietuvos grūdų augintojų asociacija (LGAA).

Vis dėlto lūkesčiai viršyti nedaug, BNS teigė asociacijos pirmininkas Aušrys Macijauskas. „Jis yra truputį geresnis negu buvo galima tikėtis po tokios stichinės sausros, bet nėra kažkoks išskirtinis, didelis“, – penktadienį sakė LGAA vadovas.

Anot jo, šių metų derlius prilygsta daugiamečiam vidurkiui: „Derlius yra, sakykime, daugiamečio vidurkio lygyje“.

Bioversija 2024 04 26 m7

Birželį meteorologai stichinę sausrą fiksavo Rokiškio, Palangos ir Šiaulių miesto savivaldybėse, Kretingos, Neringos, Mažeikių, Šiaulių rajono, Biržų, Radviliškio, Kėdainių bei kai kuriose Telšių, Plungės, Šilutės, Pasvalio, Ukmergės ir Panevėžio rajono savivaldybių seniūnijose, o pavojingą sausrą – nedidelėse teritorijose Lietuvos šiaurės rytuose.

Grūdų perdirbėjų ir prekybininkų asociacija anksčiau skelbė, jog Lietuvoje grūdų, ankštinių augalų ir rapsų pernai užauginta apie 7,3 mln. tonų, arba 7 proc. daugiau nei 2021 metais, kai derlius siekė 6,8 mln. tonų. Asociacija prognozavo, kad šiemet javapjūtės derlius bus panašus į pernykštį, bet grūdų kokybė šiek tiek blogesnė.

Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos prezidentas Vaidotas Šileika sako, kad šių metų derlius jau pradedamas perkrauti Klaipėdos uoste, tačiau prognozuoti, kiek jų bus perkrauta, nesiryžo.

„Po truputį jau važiuoja į uostą (...) Sunku prognozuoti, kiek jų gali būti, kalbama, kad jis gali būti šiek tiek mažesnis: mažai maistinių grūdų, daugiau pašarinių. Neaišku, kaip čia bus po viso lietaus, prognozė – sunkus dalykas“, – penktadienį BNS sakė V. Šileika.

Klaipėdos uosto duomenimis, kasmet jame perkraunama apie 3,5 mln. tonų lietuviškų grūdų.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos