Vilkaviškis. Norint dirbti našiai ir efektyviai, investicijos į ūkio techninę bazę būtinos, tačiau atsargiu žmogumi save vadinantis Vilkaviškio r. ūkininkas Gintaras Kriaučialiūnas atsakingai vertina finansinius įsipareigojimus ir, kol vieni nepasibaigę, apie naujas investicijas net nesvarsto.
Pasak jo, geriau vienus kitus metus pakentėti ir pratempti nei užsikrauti didžiulę finansinę naštą ir likti be jokio rezervo.
„Gamta nemažai iššūkių pateikia, o dar virusai ir pandemija, nežinia, kaip bus su atsiskaitymais ir visa kita. Esu labai atsargus žmogus, realiai vertinu savo galimybes, be to, daug smagiau, kai pinigų lieka, o ne trūksta ir reikia galvoti, iš kur jų gauti“, – tvirtą nuomonę investicijų klausimu turi augalininkystės ūkio savininkas G. Kriaučialiūnas.
Ilgametė ūkininko svajonė – nuosava grūdų džiovykla, reikėtų atnaujinti ir Valtra traktorius (jų ūkyje trys, pirmasis 125 AG įsigytas 2002 m., antrasis 190 AG – 2009 m., trečiasis 154 AG – 2011 m.), ypač galingiausią, kuriam tenka daugiausia darbų. Tačiau šiuo metu G. Kriaučialiūnas turi finansinių įsipareigojimų – likę pora įmokėjimų už John Deere javų kombainą, kuriuo šiemet bus dorojamas jau ketvirtas derlius, todėl ir jokių investicijų kol kas neplanuoja.
Technika saugoma ir prižiūrima
Naują kombainą ūkininkas įsigijo beveik iki 300 ha padidėjus dirbamos žemės plotams – našesniu pakeitė 12 metų ūkyje atidirbusį to paties gamintojo kombainą. G. Kriaučialiūnas sako pats savo kailiu įsitikinęs patarlės, kad „skūpus moka du kartus“ teisingumu, todėl, jei investuoja, tai tik į naują techniką.
Žinoma, technika ūkyje ir saugoma, tinkamai prižiūrima. Pasak jo, tam didelį dėmesį skiria ne tik jis kartu su ūkyje dirbti padedančiu sūnumi, bet ir du samdomi darbuotojai. Nors traktorių garantinis laikotarpis jau seniai pasibaigęs, tačiau jų techninę priežiūrą lig šiol patiki tik serviso darbuotojams, mat, ūkininko žodžiais, daug ramiau, kai darbus atlieka specialistai.
Vilkaviškio r. ūkininkas Gintaras Kriaučialiūnas pasėlių priežiūros darbus atlieka beveik 300 ha augalininkystės ūkyje
Augina G. Kriaučialiūnas žieminius rapsus, žieminius ir vasarinius kviečius, žirnius. Šiuo metu augalų priežiūros darbais užsiėmęs vilkaviškietis sako, kad kol kas pasėliai, pradėti tręšti kovo viduryje, atrodo gerai – palijus įsisavino pirmo ir antro tręšimo trąšas, visi laukai, prieš tai buvę balzgani, gražiai sužaliavo.
Tiesa, gerokai išgąsdino ūkininką gegužę iškritęs sniegas. „15–20 cm sniego sluoksnis paguldė rapsus. Atrodo, labai neaplaužė, dalis jų atsitiesė, tačiau ar padarė žalą, ar ne, galėsime įvertinti tik išvažiavę į laukus su kombainu. Aišku viena – rapsapjūtė šiemet bus sunkesnė“, – sako ūkininkas, rapsams skyręs per 80 hektarų.
Karantinas darbų ritmo nesutrikdė
Nors pernai daugelis ūkių patyrė nuostolių dėl sausros užaugindami mažesnį derlių, tačiau G. Kriaučialiūnas praėjusius metus vadina gana neblogais ir derliumi nesiskundžia – kviečių vidutiniškai byrėjo po 7 t/ha ir daugiau. Tiesa, rapsų prikūlė mažiau nei tikėjosi pagal suplanuotą auginimo ir tręšimo technologiją. Tikėjosi kulti apie 4,5 t/ha, o realiai byrėjo tik 3,2–3,4 t/ha, nes gerai peržiemojusius augalus vėliau sausra uždžiovino.
„Yra kaip yra, gamtos nepakontroliuosi, svarbiausia pačiam visus darbus laiku ir kaip reikia padaryti“, – sako Vilkaviškio r. ūkininkas G. Kriaučialiūnas, prasitardamas, kad ir karantinas jo ūkio darbams jokios įtakos neturėjo. Atsargus ūkininkas ne tik investicijas į žemės ūkio techniką gerai apgalvoja ir pasveria, bet ir reikiamomis priemonėmis visada stengiasi apsirūpinti iš anksto dar žiemos laikotarpiu, kad sezonu metu galėtų ramiai be streso dirbti.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ekologiškus šaltalankius lengva auginti, produkcija populiari
2024-11-22 -
Paramos visiškai pakako ketvirtadaliui pareiškėjų
2024-11-21 -
Kaip pasėliai pasitinka žiemą skirtinguose Lietuvos rajonuose
2024-11-21
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)