Vilnius. Žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus deklaruoti žemdirbiai galės nuo balandžio 19iki birželio 14 dienos. Pavėluotai paraiškos bus priimamos iki liepos 8 dienos.
Vienas svarbiausių šių metų deklaravimo pakeitimų susijęs su valstybinės žemės deklaravimu.
Visų plotų, patenkančių į „valstybinės žemės“ ir (arba) „laisvos valstybinės žemės“ sluoksnius, žemės naudojimo ar valdymo teisės patvirtinimo dokumentus reikės registruoti Valdų registre iki paraiškos patvirtinimo ir (ar) keitimo datos.
Dauguma šių dokumentų bus įkelti į Valdų registrą per Paraiškų priėmimo informacinę sistemą (PPIS) iš anksto.
Įbraižant valstybinės žemės plotus taikoma 10 proc., bet ne daugiau nei 1 ha paklaida laukui (praėjusiais metais buvo 2 ha).
Darbuotojai, padedantys pareiškėjams deklaruoti žemės plotus, neprivalės tikrinti valdymo teisę pagrindžiančių dokumentų. PPIS tai padarys automatiškai.
Atsisakyta reikalavimo pareiškėjui pateikti kadastro žemėlapius (žemės sklypų planus).
Žemės ūkio veiklos vykdymo tvarkos pokyčiai
Pakeistas reikalavimas, kuris taikytas visiems deklaruojamiems plotams dėl žemės ūkio augalų dominavimo. Šis reikalavimas bus taikomas tik susietajai paramai, visur kitur bus reikalaujama tik auginti žemės ūkio augalus.
Patikslintas reikalavimas dėl juodojo pūdymo. Anksčiau reikalauta, kad juodasis pūdymas būtų įdirbamas periodiškai, dabar jis turės būti įdirbtas bent kartą po birželio 1 dienos.
Pakeitimai ir dėl pievų priežiūros – šienavimo
Didinamas žolės smulkinimo ir paskleidimo plotas pareiškėjams, turintiems mažiau nei 0,3 sąlyginio gyvulio (SG) – iki 10 proc. nuo viso deklaruoto ploto (pernai – 3 proc. nuo deklaruotų pievų ploto).
Papildoma išimtis dėl šienavimo numatyta bitininkams. Jiems leidžiama prižiūrėti pievas taip, kaip jiems patogu ir tikslinga. Bičių laikytojai, turintys registruotas 5 ir daugiau bičių šeimų (1 šeima padengia 0,59 ha), galės smulkinti ir paskleisti žolę lauke.
Augalų, auginamų sėklai, plotuose padaryta išimtis – pareiškėjai gali šienauti smulkindami žolę, o derlius iš šių plotų turi būti nuimtas iki einamųjų metų spalio 1 dienos.
Pievų atnaujinimas naudojant nearimines technologijas suarimu nelaikomas, vadinasi, pievos paskirtis nesikeičia.
Susietosios paramos pokyčiai
Aiškiau nustatoma, kad daržoves auginti reikia įdirbtoje ariamojoje žemėje.
Patikslintos reikalaujamos išsėti sertifikuotos sėklos normos. Jos sumažintos ir sieks 10 kg/ha, išskyrus vasarinių kviečių normą, kuri padidinta iki 200 kg/ha.
Patikslinta dalis bendrųjų reikalavimų
Plotai, kuriuose atvirame ir (ar) uždarame grunte auginami klasifikatoriaus V grupės augalai kaip sodinukai, skirti persodinti kitoje vietoje, arba dėl ūglių, skiepų ar poskiepių, gali būti deklaruojami kaip medelynai klasifikatoriaus kodu MED „Medelynai“. Jei plote auginami keli V grupės augalai, jie neišskiriami ir deklaruojami bendrai kodu MED.
Ilginamas sankcijų dėl neteisėto deklaravimo laikotarpis. Jis sieks 4 metus (einamieji metai ir 3 praėjusieji).
Atsiranda naujas klasifikatoriaus kodas AGP, skirtas deklaruoti atstatomas daugiametes pievas ir ganyklas. Toks kodas šiais metais dar nebus aktyvus, nes reikalavimo atkurti daugiametes pievas ir ganyklas nėra.
Įvedamas natūralių buveinių ir laukinės faunos bei floros apsaugos sluoksnis.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ekologiškus šaltalankius lengva auginti, produkcija populiari
2024-11-22 -
Paramos visiškai pakako ketvirtadaliui pareiškėjų
2024-11-21 -
Kaip pasėliai pasitinka žiemą skirtinguose Lietuvos rajonuose
2024-11-21
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)