


Marktoberdorfas (Vokietija). Kompanija „Fendt" paskelbė baigianti bandomąjį autonominių žemės ūkio robotų kūrimo projektą, kurio metu tyrė galimybes naudoti palydovinės navigacijos sistemas ir robotus kukurūzų sėjai.
Pusantrų metų trukmės projektas MARS (Mobile Agricultural Robot Swarms - žemės ūkio savaeigių robotų sistema) buvo finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis, vykdomas bendradarbiaujant su Vokietijos Ulmo universitetu.
Bandomiesiems lauko darbams buvo naudojami maži, lengvi autonominiai robotai su nuotolinio valdymo funkcija, naudojant „debesų" technologijas. Anot „Fendt" pranešimo, pagrindiniai sukurto modelio privalumai - mažesnė žalos dirvožemiui rizika, mažesnis išmetamo anglies dvideginio kiekis, tylus darbas, galimybę eksploatuoti robotą 24 valandas 7 dienas per savaitę.
Į laukus robotai buvo transportuojami naudojant vadinamąsias „logistikos grupes" - modulius, kurie tuo pat metu gali būti naudojami kaip robotų įkrovimo įtaisai ir sėklų bunkeriai. Robotuose įdiegta MARS programinė įranga, kuri kurti ir koreguoti lauko ir sėjos žemėlapį, sėjos tankį, dirbančių robotų skaičių, įrašyti ir saugoti debesyse informaciją apie konkrečius augalų augimo vietą. Bendrovės atstovų nuomone, visa tai paprastina žemės dirbimą ir užtikrina tikslumą.
Bendrovės specialistai mano, kad autonominiai robotai - geriausia žemės ūkio darbų atlikimo ateities alternatyva. Užbaigti projektą numatyta šį rudenį.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Europos traktorių rinka nusirito į dešimtmečio žemumas
2025-04-15 -
Šeštos kartos „Valtra“ traktorius – prestižinių apdovanojimų viršūnėse
2025-04-11 -
Nors traktoriaus neatstos... Kokį darbą gali ištverti keturratis?
2025-04-10
Skaitomiausios naujienos
-
Saulės elektrinės nukenčia vis dažniau
2025-04-01 -
Gazolio naudojimas ūkyje: nusižengimų beveik nerasta
2025-03-31 -
ŽŪM pritaria siūlymui parduoti valstybinę žemės ūkio paskirties žemę
2025-04-16
(0)