Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Technika
„Ūkio mašina 2023“: kokie vardai sąraše?
manoūkis.lt fotomontažas

Paryžius / Kaunas. Kokia technika pripažinta novatoriškiausia ir teikiančia didžiausią naudą ūkininkams? Pristatome konkurso „Ūkio mašina 2023“ rezultatus – 17 kategorijų laimėtojus, taip pat daugiausia komisijos narių ir skaitytojų simpatijų pelniusias žemės ūkio mašinas.

Rinkdamiesi iš 56 kandidatų, prancūzų žemės ūkio tinklalapio „Terre-net“ skaitytojai balsavo už labiausiai patinkančią mašiną. 29 tūkst. balsų surinko ir publikos apdovanojimą pelnė rotacinės Maschio Gaspardo Toro IsoTronic akėčios.

Pasak gamintojos, tai pirmosios akėčios, kuriose naudojama ISOBUS technologija. Visi darbiniai parametrai gali būti rodomi per traktoriaus ISOBUS terminalą: tai supaprastina įrangos naudojimą operatoriui ir optimizuoja akėčių gyvavimo ciklą.

Bioversija 2024 07 09 m7

O štai daugiausia komisijos narių simpatijų sulaukė naujoji suomių traktorių gamintojos „Valtra“ Q serija, pristatoma šūkiu „Mąsto kaip profesionalas, dirba kaip žvėris“. Naujos serijos, kurią sudaro penki modeliai nuo 230 iki 305 AG, traktoriai įsiterpia tarp populiarių T ir S serijų ir užpildo lig šiol buvusią šio segmento traktorių spragą, siūlydami galios, svorio, komforto ir išmanumo paketą.

Pastebėti dar keturių gamintojų traktoriai

„Ūkio mašinos 2023“ titulas skirtas keturių kategorijų traktoriams – nuo didelės galios iki kompaktinės ir specialiosios paskirties. Geriausiu didelės galios klasės (didesnės kaip 280 AG) arba XL traktoriumi pripažintas vikšrinis Case IH Quadtrac AFS Connect, L kategorijos (nuo 180 iki 280 AG) – septintosios kartos Fendt 700 Vario, kompaktinės arba S kategorijos (mažiau nei 120 AG) – Massey Ferguson 5S. Geriausio specialiosios paskirties traktoriaus titulas atiteko New Holland T4F.

Atnaujintame keturių vikšrų lankstiniame Case IH Quadtrac AFS Connect traktoriuje įdiegta patobulinta belaidžio ryšio AFS Connect technologija suteikia momentinį automatizuotą dvipusį duomenų perdavimą tarp traktoriaus ir myCaseIH internetinio portalo, pasiekiamo per išmanųjį telefoną arba asmeninį kompiuterį, pagerina veiklos stebėjimą ir padidina traktoriaus našumą, efektyvumą bei funkcionalumą.

„Ūkio mašina“ traktorių L kategorijoje nugalėtoju tapo septintosios kartos Fendt 700 Vario traktoriai. Galingiausias šios serijos, kurią sudaro penki modeliai, atstovas 728 Vario pelnė ir konkurso „Metų traktorius 2023“ pagrindinį apdovanojimą. Šiame traktoriuje sumontuotas visiškai naujas „AGCO Power“ 6 cilindrų 7,5 l tūrio variklis, taip pat nauja transmisija, nauja hidraulinė sistema, aušinimo įranga bei saugi 4 kategorijos salono filtravimo sistema, o dar daugiau funkcionalumo galimybių suteikia skaitmeninis FendtONE valdymas.

S kategorijos „Ūkio mašina“ pripažintas Massey Ferguson 5S, atkartojantis didžiojo brolio MF 8S dizaino elementus, dėl kompaktiškumo ir manevringumo itin tinkamas gyvulininkystės bei mišriems ūkiams, nors jam netrūksta našumo ir galios, taip reikalingos augalininkystės ūkiams.

Specialiosios paskirties kategorijoje „Ūkio mašina“ pripažintas Italijoje pagamintas New Holland T4F, skirtas vynuogynams ir sodams. Traktoriaus dizainas, taip pat valdymo koncepcija perimta iš aukštesnės klasės šios gamintojos mašinų. Beje, New Holland T4.120 F modeliui atiteko ir „Geriausio specialiosios paskirties traktoriaus 2023“ titulas.

Nuo savaeigių mašinų iki konkrečių elektroninių sprendimų

Komisijos nariai kombainų kategorijos nugalėtoju paskelbė Claas Lexion, atkreipdami dėmesį į jame montuojamą automatizavimo ir pagalbos operatoriui Cemos Dialog sistemą, kuri ne tik padidina našumą, bet ir optimizuoja kūlimo efektyvumą bei kokybę, palengvina operatoriaus darbą.

Pašarų ruošimo technikos grupėje išskirti John Deere 8000 ir 9000 serijos pašarų kombainai, aprūpinti didesniais ir galingesniais, bet ekonomiškais varikliais. Taip pat „Ūkio mašinos 2023“ titulas suteiktas juostiniam grėbliui Pöttinger Mergento, kombinuotai ir dideliu universalumu pasižyminčiai mašinai – ritinių presui Kuhn VBP 7190.

Žemės dirbimo kategorijos nugalėtoju tapo rotacinės Maschio Gaspardo Toro IsoTronic akėčios su ISOBUS technologija, taip pat Grégoire Besson Voyager S70 plūgas. „Ūkio mašina 2023“ sėjos kategorijoje pripažinta itin tiksliai bet kokias sėklas galinti pasėti Väderstad Proceed sėjamoji, taip pat tikslioji sėjamoji Monosem ValoTera Ultimate.

Purkštuvų kategorijos „Ūkio mašina“ tapo savaeigis purkštuvas France Pulvé Spectre su mašinos priekyje sumontuotomis purškimo sijomis, mechaninės pasėlių priežiūros kategorijos nugalėtoja pripažinta Lemken / Steketee SprayHub IC-Weeder mašina, derinanti mechaninį piktžolių ravėjimą su vietiniu purškimu tarp eilių ir augalų.

„Ūkio mašina 2023“ pripažintas ir lankstinis elektra varomas Weidemann 1190 E krautuvas, dirbantis itin tyliai ir netaršiai. Elektronikos kategorijos nugalėtoja – Amazone GPS Scenario Control sistema.

Robotų kategorija – naujausia šiame konkurse. Jos nugalėtoju šiemet pripažintas „Lemken“ ir „Krone“ kompanijų bendras projektasCombined Powers.

***

Konkursas „Ūkio mašina“ (Farm machine), anksčiau žinotas kaip „Metų mašina“, rengiamas nuo 1997 metų ir laikomas vienu iš prestižiškiausių pramonės apdovanojimų, kuriuo pripažįstama inovacijų ir technologijų sklaida gamyboje.

Autorius: Gitana Kemežienė
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos