Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Technika
„Metų traktoriaus“ titulai – vokiečiams, italams ir britams

Bolonija. Dvidešimt šeštąjį kartą organizuoto konkurso „Metų traktorius 2023“ pagrindinis apdovanojimas atiteko septintosios kartos Fendt 728 Vario, geriausiu standartiniu pripažintas McCormick X6.414 P6-Drive, geriausiu specialiosios paskirties – New Holland T4.120 F, tvariausiu – JCB Fastrac 4220 iCon.

Konkurso nugalėtojai paskelbti pirmąją tarptautinės parodos EIMA dieną Bolonijos parodų centre (paroda prasidėjo lapkričio 9 ir tęsiasi iki 13 dienos). Šiemet konkursui 16 modelių pateikė 13 traktorių gamintojų, finalinės atrankos nuspręsta nerengti, leidžiant konkurse dalyvauti visiems modeliams, juolab kad taisyklėse numatytų 5 kandidatų riba viršyta tik specialiosios paskirties nominacijoje.

Dėl pagrindinio „Metų traktorius 2023“ apdovanojimo varžėsi penki modeliai, dėl „Geriausio standartinio traktoriaus 2023“ – trys, o dėl „Geriausio specialiosios paskirties traktoriaus 2023“ – aštuoni traktoriai. Į „Tvarus traktorius 2023“ apdovanojimą pretendavo visi šešiolika konkurse dalyvavusių modelių.

Bioversija 2024 07 09 m7

„Metų traktoriumi 2023“ tapęs Fendt 728 Vario – vokiečių technikos gamintojos „Fendt“ naujo dizaino septintosios kartos galingiausias 700 serijos (ją sudaro 5 modeliai) traktorius, kuriame sumontuotas visiškai naujas AGCO Power 6 cilindrų 7,5 l tūrio 283 AG variklis, specialiai perkurtas atsižvelgiant į galios spektrą.

Papildomos galios sistema Fendt DynamicPerformance (DP), kuri nėra susieta su važiavimo greičiu ir veikia tik dinamiškai, galingiausiam serijos modeliui suteikia papildomai 20 AG tada, kai to reikia. Tad Fendt 728 Vario maksimalus galingumas siekia 303 AG.

„Metų traktoriumi 2023“ pripažintas Fendt 728 Vario

Traktoriuje taip pat sumontuota nauja transmisija, nauja hidraulinė sistema, aušinimo įranga bei saugi 4 kategorijos salono filtravimo sistema. Tarp naujų funkcijų – atskiri priekinę ir galinę ašis varantys hidrauliniai varikliai, pastovi 4 ratų pavara, automatiškai reguliuojama, kad sukibimas būtų geriausias, Fendt iD mažo greičio koncepcija, integruota Fendt VarioGrip padangų slėgio kontrolės sistema, kuri padidina sąlyčio su žeme plotą ir traukos jėgą iki 8 procentų.

Traktorius išsiskiria puikiu manevringumu, labai mažu svorio ir galios santykiu, naujos kartos priekiniu krautuvu, nauja aukščiausios kokybės vairuotojo sėdyne su daugybe funkcijų ir skaitmeninė FendtONE visata.

„Geriausio standartinio traktoriaus 2023“ apdovanojimas atiteko italų technikos gamintojų „Argo tractors“ pristatytam McCormick X6.414 P6-Drive. Vienas svarbiausių šio traktoriaus išskirtinumų – dinaminė automatizuota Argo tractors P6-Drive transmisija, siūlanti 6 pavaras 4 diapazonuose.

McCormick X6.414 P6-Drive – „Geriausias standartinės paskirties traktorius 2023“

Daug dėmesio gamintoja skyrė ir operatoriaus komfortui, traktoriuje sumontuodama McCormick High Visibility kabiną su mechanine pakaba ir galiniais amortizatoriais. Kabina sukurta iš aukštos kokybės automobilių medžiagų. Dėmesys dizainui ir funkcionalumui pastebimas ir ergonomiškai išdėstytuose valdymo prietaisuose, tarp kurių 12 colių jutiklinis ekranas ir daugiafunkcinė vairasvirtė „viskas viename“. Traktoriui universalumo suteikia tiksliojo ūkininkavimo technologijos ir traktoriaus pritaikymas komunalinių paslaugų segmentui.

Septynis konkurentus savo techninėmis charakteristikomis nurungusio ir geriausiu specialiosios paskirties traktoriumi pripažinto Italijoje gaminamo New Holland T4.120 F dizaino koncepcija, taip pat ir valdymo ekranas, perimta iš aukštesnės klasės šios gamintojos traktorių.

 „Geriausias specialiosios paskirties traktorius 2023“ – New Holland T4.120 F

Visi V etapo emisijų reikalavimams įgyvendinti reikalingi komponentai sumontuoti po variklio dangčiu ir nedaro jokios įtakos traktoriaus dydžiui ar matomumui. Traktoriaus kabinos triukšmo lygis (72 dB (A) – mažiausias tarp šios klasės traktorių. Atnaujintos hidraulinės sistemos specifikacijos, traktorius parengtas automatinio vairavimo ir telematikos funkcijoms.

Anglijos gamintojos JCB atnaujintas Fastrac 4220 iCon pripažintas „Tvariu traktoriumi 2023“. Šis traktorius, nepaisant didelių gabaritų, yra labai judrus dėl daugybės vairavimo parinkčių, įskaitant „krabo“ režimą. Tarp šio traktoriaus išskirtinumų – ABC ir išoriniai diskiniai sustiprinti stabdžiai standartinėje įrangoje, bepakopė transmisija, tolygus svorio paskirstymas, unikali automatiškai išsilyginanti (aktyvi) hidropneumatinė pakaba, užtikrinanti komfortišką operatoriaus darbą.

„Tvarus traktorius 2023“ – Fastrac 4220 iCon

Svarbiausia šio traktoriaus naujovė – iCon porankis su nauja operacine sistema, konfigūruojamu valdymu ir galimybe susikurti iki 50 profilių, kad kiekvienas operatorius su skirtingais padargais galėtų dirbti pagal savo nustatymus, pvz., transmisijos režimus, hidraulikos jungtis ir pan.

Porankyje integruotas GPS ir ISOBUS valdymas, todėl papildomai nereikia jokio ekrano, jame jau standartiškai integruotos ir visos išmaniosios funkcijos. Visa tai daro šį traktorių efektyvesnį, saugesnį, patogesnį, labiau prijungtą, patikimesnį, o tai leidžia mažinti sąnaudas ir poveikį aplinkai.

***

Geriausią traktorių Europos rinkoje renka tarptautinė žurnalistų komisija, kurios nariai atstovauja 25 šalių žemės ūkio leidiniams. Konkursą remia Indijos padangų gamintoja BKT. Beje, kitais metais rinkimų pagrindinė rėmėja planuoja žurnalistus ir rinkimuose dalyvaujančių gamyklų atstovus pakviesti Į Indiją ir čia surengti paprastai birželį vykstantį įvadinį renginį, kai pristatomi visi konkurso dalyviai.

Išsamiau apie laimėtojus kviečiame skaityti žurnalo „Mano ūkis“ gruodžio numeryje.

Autorius: Gitana Kemežienė
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos