Stokholmas. Viena sėjamoji, tinkama visiems žemės ūkio augalams, nuo įvairių javų, rapsų, žirnių iki cukrinių runkelių, kukurūzų ir net saulėgrąžų, tiksliai sėti – po trejus metus trukusio kūrybinio proceso tokią universalią, bet itin tikslią mašiną pristato Švedijos žemės ūkio technikos gamintoja „Väderstad“.
Naujoji Väderstad Proceed sėjamoji gali sėti į suartą ar minimaliai įdirbtą dirvą, dengiamųjų augalų lauke ar tiesiai į ražieną ir milimetro tikslumu įterpti mažiausias sėklas į tikslų gylį. Tai leidžia pagerinti derliaus lygį, optimizuoti žemės dirbimo, cheminio apdorojimo poreikį ir trąšų naudojimą.
Gamintojos teigimu, kviečių sėjos bandymai rodo, kad sėjant juos naująja Proceed sėjamąja sėklų normas galima sumažinti perpus, o derlius dėl to nesumažėja. Be to, pasėliai būna stipresni ir labai tolygūs visais augimo tarpsniais.
Varpiniai javai sėjami 225 arba 250 mm tarpueiliais. Lengvai konfigūruojamoje sėjamojoje su greitai pakeičiamais sėklų diskais galima nustatyti 450 arba 500 mm tarpueilius, pvz., cukriniams runkeliams arba rapsams, arba 750 mm tarpueilius kukurūzams, saulėgrąžoms ar medvilnei sėti.
Prieš įterpiant sėklas, atskiri priešsėjinio dirvos paruošimo ratai sutankina dirvą, kad kiekvienai sėklai būtų užtikrintos vienodos sąlygos. Šie ratai montuojami atskirai, jie naudoja hidraulinę prispaudimo jėgą.
Kai iš centrinės sėkladėžės tiekiamos sėklos pasiekia sėjimo sekcijas, kiekvienos sėklos judėjimą iki pat dirvos kontroliuoja adaptuotos versijos dozavimo sistema Väderstad PowerShoot. Kiekvieną iš trumpo sėklavamzdžio išlėkusią sėklą priima prispaudimo ratas. Taip užtikrinamas optimalus sėklos ir dirvožemio sąlytis pasirinktame gylyje, visame darbiniame plotyje.
Kiekviena sėjimo sekcija turi elektros pavarą ir yra valdoma Väderstad E-Control sistemos, naudojant planšetę iPad. Šios sistemos funkcijos – nuosekliai išjungti eilutes, keisti sėklų normą, dinamiškai nustatyti technologines vėžes, individualiai kalibruoti, stebėti ir kontroliuoti tikslumą realiu laiku.
Sėjamosios prototipai bandyti Švedijoje, Anglijoje, Prancūzijoje ir Vokietijoje, sėjant skirtingas kultūras.
Taip pat šia tema skaitykite
-
„Metų traktorius 2025“: nuo galingiausio masinės gamybos traktoriaus iki elektrinio
2024-11-11 -
Sodybose traktorius vis dažniau keičia keturračiai
2024-10-29 -
Lenkiškų traktorių gamyklą įsigijo ukrainiečių valdomas verslas
2024-10-28
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)