Bolonija. Šiemet traktorių ir kitos žemės ūkio technikos visame pasaulyje parduodama gerokai mažiau nei ankstesniais metais ir iki metų galo ši tendencija greičiausiai nesikeis. Prognozuojama, kad bendras parduotų traktorių skaičius neviršys 2 mln. vienetų, o tai būtų žemiausias lygis nuo pat 2016 metų.
Pagrindinių šalių gamintojų asociacijas vienijančios organizacijos „Agrievolution“ duomenys rodo, kad bendras traktorių pardavimas per pirmuosius šešis metų mėnesius, palyginti su 2023 m. tuo pačiu laikotarpiu, sumažėjo 12 procentų. Augimo nesitikima ir per likusius šių metų mėnesius.
Pardavimų mažėjimo tendencija akivaizdi visose rinkose. Pavyzdžiui, Indijoje, kuri pastaraisiais metais fiksavo beveik nenutrūkstamą augimą, pardavimai nukrito 10 proc., kaip ir Kinijoje, o JAV – 12 procentų.
Vakarų Europos šalyse tendencijos taip pat neigiamos. Mažiau traktorių, tik skiriasi kritimo dydis, parduota ir dviejuose pagrindinėse nacionalinėse rinkose – Prancūzijoje (-8 proc.) ir Vokietijoje (-1 proc.). Žymūs kritimai užfiksuoti Kanadoje (-16 proc.), Japonijoje (-28 proc.), Rusijoje (-32 proc.) ir Turkijoje (-20 proc.).
Prognozuojama, kad visame pasaulyje metinis traktorių pardavimo balansas bus neigiamas, o bendras parduotų traktorių skaičius neviršys 2 milijonų. Tai būtų mažiausias skaičius nuo 2016-ųjų, nes 2017–2023 m. visame pasaulyje buvo parduota vidutiniškai 2,2 mln. vienetų kasmet. Pardavimų pikas buvo pasiektas 2021 ir 2022 m., kai parduota atitinkamai 2,5 ir 2,4 mln. traktorių.
Italijos žemės ūkio technikos gamintojų federacijos „FederUnacoma“ teigimu, žemdirbių sprendimui šiemet mažiau investuoti į žemės ūkio techniką įtakos turėjo nepalankios pirminio sektoriaus tendencijos (didelė savikaina, dėl gamtinių sąlygų prastesnis derlius ir mažos produkcijos supirkimo kainos), taip pat gerokai išaugusios pačios technikos ir paskolų palūkanų kainos.
Nepaisant kritusių pardavimų, kuriems didžiausios įtakos turėjo cikliniai veiksniai, „FederUnacoma“ įsitikinusi, kad pačių technologijų poreikis išlieka didžiulis ir artimiausiu metu investicijos į žemės ūkio techniką augs. Nuolat besivystančiam žemės ūkiui, kurio prioritetinis tikslas – produktyvumo ir tvarumo suderinimas, nauja technika ir technologijos yra būtinos, siekiant prisitaikyti prie pačių įvairiausių aplinkos ir klimato sąlygų.
„FederUnacoma“ neabejoja, kad aukštą investicijų lygį ir toliau išlaikys pagrindinės Europos ir Šiaurės Amerikos rinkos, o dvi Azijos gigantės Indija ir Kinija bus linkusios stabilizuoti traktorių rinką per pastaruosius metus pasiektais dideliais kiekiais, tačiau artimiausiu metu ypač didelis potencialas matomas Pietryčių Azijoje ir Afrikoje. „FederUnacoma“ teigimu, technikos rinkos augimui didelį vaidmenį turės šalys, kuriose ypač sparčiai auga gyventojų skaičius. Tai Indonezija, Vietnamas, Filipinai, Tailandas, taip pat Nigerija, Etiopija ir Kongo Demokratinė Respublika.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ledai pajudėjo – valdžia ieško sprendimų technikos pravažumui keliais užtikrinti
2024-11-29 -
„Metų traktorius 2025“: nuo galingiausio masinės gamybos traktoriaus iki elektrinio
2024-11-11 -
Sodybose traktorius vis dažniau keičia keturračiai
2024-10-29
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Pradedama mokėti likusi išmokų dalis
2024-12-02
(0)