Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Technika
Inžineriniai sprendimai vidutiniams ūkiams

Akademija (Kauno r.). Augalininkystės technologinėmis inovacijomis besidominčius žemdirbius subūrusioje mokslinėje-praktinėje konferencijoje „Žemdirbio vasara“ tradiciškai pristatyti ir naujausi inžineriniai sprendimai. Šiemet žemės ūkio techniką pristatė ASU mecenatė – bendrovė „Lytagra“.

Renginyje eksponuotos mašinos, skirtos smulkiems ir vidutiniams ūkiams. Be Vokietijos kompanijos „New Holland“ technikos, renginio dalyviai galėjo apžiūrėti „Krone“ pašarų ruošimo mašinas, pradedant žoliapjove, vartytuvu, grėbliu, baigiant ritinių presu, švedų gamintojo „Överum“ plūgą, JCB krautuvą ir plačią „Amazone“ mašinų gamą.

Daugiau kaip 100 m. žemės ūkio technikos gamybos patirtį turinčios kompanijos „New Holland“ mašinų pristatymą Rolandas Chositasvili pradėjo nuo javų kombainų. „Kompanija yra pripažinta kombainų gamybos ekspertė. Verta paminėti, kad ji 1952 m. sukūrė pirmąjį kombainą Europoje. Taip pat šios kompanijos derliaus dorojimo mašinai priklauso pasaulio kūlimo našumo rekordas, kai per 8 val. New Holland CR1090 prikūlė 800 t grūdų“, – pabrėžė bendrovės „Lytagra“ atstovas.

Bioversija 23 04 27

Jo teigimu, kompanija didelį dėmesį skiria tiek dideliems, tiek mažiems ūkiams, todėl ir technikos įvairovė gana didelė: gaminami kombainai, kurių variklio galia siekia nuo 175 iki 700 AG (CR1090), beje, pastarieji komplektuojami ir su plačiausiomis 12,5 m pjaunamosiomis. Renginyje eksponuotas TC serijos kombainas su 5 m pjaunamąja.

Gamintojo „New Holland“ mašinų pristatymą Rolandas Chositasvili pradėjo nuo javų kombainų. Eksponuotas TC serijos kombainas su 5 m pjaunamąja

Lygiavertę dalį kompanijos asortimente užima ir traktoriai, kurių pasiūla taip pat didžiulė – nuo 40 iki 700 AG. R. Chositasvili atkreipė ūkininkų dėmesį į tai, kad dideles finansines ir technologines galimybes turinti kompanija atsižvelgia į žemdirbių poreikius ir kuria ne tik naujausiomis technologijomis apginkluotas mašinas, bet ir paprastesnius modelius, kurių paklausa auga ir Europoje, ir Lietuvoje. Vieni iš jų – supaprastintos 7 serijos T7S traktorių modeliai, kurių pagrindiniai konstrukciniai elementai, tokie kaip variklis, pavarų dėžė, tiltai, išliko tie patys, atsisakyta tik papildomų sistemų.

„Kai kuriems ūkininkams nereikia, kad traktorius turėtų išmaniąsias programuojamas hidraulines poras, galios didinimo sistemas ir kitą įrangą, tad jiems „New Holland“ gamina specialios T7S serijos traktorius, kurie neturi papildomų daugumai ūkininkų nereikalingų sistemų, todėl už jas ir mokėti nereikia. Savaime suprantama, kad tokio traktoriaus kaina yra gerokai palankesnė ir priimtinesnė, todėl ir pati investicija atsiperka per trumpesnį laiką“, – sakė R. Chositasvili.

Jis pabrėžė gamintojo dėmesį operatoriaus darbo sąlygoms ir komfortui, todėl smulkių ir vidutinių ūkių mėgstami 5 serijos traktoriai (beje, pastaroji serija atnaujinta) jau gali būti komplektuojami su amortizuojančia kabina ir priekiniu tiltu.

Žemei dirbti, žemės ūkio augalams sėti, tręšti ir purkšti „Lytagra“ pristatė Vokietijos gamintojo „Amazone“ mašinas. Įmonės atstovas Sigitas Kliauga atkreipė žemdirbių dėmesį į eksponuojamą paprastą mechaninę 4 m darbinio pločio D9 sėjamąją.

„Tai itin paprasta ir Lietuvoje populiari mašina, kuria galima greitai ir našiai atlikti sėjos darbus. Sėjamoji gali būti komplektuojama su rotoriniais kultivatoriais, vadinamosiomis frezomis. Su taip sukomplektuota mašina labai patogu dirbti, nes vienu važiavimu atliekamos kelios operacijos – dirva paruošiama, sutankinama ir įterpiamos sėklos“, – sakė S. Kliauga. Pasirenkama įranga – horizontaliosios akėtėlės arba prispaudimo ratukai, kurie ypač pasiteisina dirbant sausomis sąlygomis, nes papildomai prispaudžia sėklas.

Kompanijos „Amazone“ mašinas pristatė Sigitas Kliauga

Dar viena eksponuota mašina – „Amazone“ pakabinamas trąšų barstytuvas ZA-TS 3200, kurį S. Kliauga įvardijo išmaniuoju, nes gali dirbti su palydovinėmis GPS sistemomis. Trąšas taupyti padeda hidraulinė diskų pavara, automatiškai sumažinanti diskų apsisukimų greitį ir išbėrimo normą, pvz., dirbant vienoje pusėje siaurėjančiame lauke. Pakabinami trąšų barstytuvai gali būti nuo 1 700 iki 4 200 l talpos.

Žemei dirbti išskirtas diskinis skutiklis Amazone Catros+. Pasak S. Kliaugos, iš karto po javapjūtės pabiroms sudaiginti diskinis skutiklis – nepakeičiama mašina. „Ženkliukas + reiškia, kad skutiklis komplektuojamas su karpytais diskais, kurie yra agresyvesni, gali dirbti sunkesnėmis, sausesnėmis sąlygomis. Standartinėje įrangoje ir sunkusis Matrix profilio volas. Kadangi mašina palyginti lengva ir greitaeigė, ja reikia dirbti ne mažesniu kaip 12 km/val. greičiu, tai sunkus volas apsaugo nuo šokinėjimo“, – diskinį skutiklį pristatė technikos specialistas.

Plačiausia mašina bendrovės „Lytagra“ ekspozicijoje – prikabinamas Amazone UG 3000 Special purkštuvas su 20 m pločio sijomis. „Tai kompaktiška, mažiems ir vidutinio dydžio ūkiams skirta mašina, kurios svarbiausias išskirtinumas – itin stabili sijų amortizavimo sistema, apsauganti sijas nuo švytavimo, žemės lietimo važiuojant lauku ir užtikrinanti tolygų cheminių preparatų paskleidimą“, – pabrėžė S. Kliauga.

MŪ inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 + padovanok tėčiui mob

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos