Londonas. Britų apsisprendimas pasitraukti iš Europos Sąjungos ir to pasekmė - susilpnėjęs svaras - išjudino šalyje naudotos žemės ūkio technikos prekybą: ją perka ne tik britų, bet ir airių bei ispanų žemdirbiai.
Jungtinei Karalystei priklausančios Šiaurės Airijos Dauno grafystės traktorių prekiautojai po balsavimo „Brexit" referendume džiaugiasi išaugusia prekyba ir pirkėjų skaičiumi. Įmonė „Johnston, Gilpin & Co Ltd" prekiauja žemės ūkio technika nuo 1968 m. ir yra viena iš didžiausių Šiaurės Airijos įmonių, bendradarbiaujančių su kompanija „John Deere“. Bendrovė ne tik parduoda naują techniką, bet kartu perka iš ūkininkų naudotus traktorius, kuriuos vėliau irgi parduoda. Prieš „Brexit" įmonėje susikaupė didelis kiekis naudotų traktorių ir mašinų - daugiau kaip už 2 mln. svarų, kurie iš esmės buvo įšaldyti, rašo independent.ie.
Įmonės vadovas Rendalas Makonelas (Randal McConnell) pasakojo žiniasklaidai, kad „Brexit" tapo labai naudingas verslui, nes po balsavimo svaro ir euro santykis tapo palankesnis traktorių pirkėjams Airijoje ir kitose euro zonos šalyse. Per pastaruosius keletą mėnesių įmonė pardavė traktorių daugiau kaip už 2 mln. svarų (t. y. viską, kas buvo susikaupę sandėliuose).
Bendrovės vadovo teigimu, pastaraisiais metais naujų traktorių ir naujų savaeigių pašarų kombainų pardavimai buvo puikūs, bet kartu įmonės sandėliuose kaupėsi nemažai naudotų mašinų (norėdama paskatinti pirkti naują techniką ir padidinti pardavimus, įmonė siūlo parduoti jai naudotas mašinas). Kadangi po „Brexit" svaro vertė krito, bendrovė išpardavė net visus naudotus traktorius, dalis jų iškeliavo į užsienį. Įmonė teigia gerokai padidinusi pirkėjų skaičių.
Metai iš metų traktoriai tobulinami, tampa vis galingesni, atitinkamai auga ir jų kainos. Susilpnėjus svarui, sumažėjo ir vidutinės naudotų traktorių kainos, kurios labai palankios euro zonos šalių ūkininkams. Vis dėlto, anot įmonės vadovo, po „Brexit" naujų traktorių ir kitos technikos kainos pakilo maždaug 6 procentais.
Išaugę naudotos technikos pardavimai leido įmonei sukaupti didesnį kapitalą ir dalį lėšų investuoti į naujos technikos pirkimą. Didžiąją dalį traktorių bendrovė perka tiesiai iš gamintojų Vokietijoje.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
„Metų traktorius 2025“: nuo galingiausio masinės gamybos traktoriaus iki elektrinio
2024-11-11 -
Sodybose traktorius vis dažniau keičia keturračiai
2024-10-29 -
Lenkiškų traktorių gamyklą įsigijo ukrainiečių valdomas verslas
2024-10-28
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)