Basf A1 25 03 24 Basf m1 25 03 24
Technika
Saviečiuose pradėta šienapjūtė

Kėdainiai. Grūdines kultūras ir mėsinius galvijus Saviečiuose auginančio ūkininko Aušrio Macijausko pievoje šienapjūtė prasidėjo bendrovės „Ivabaltė“ žolinių pašarų dorojimo mašinų demonstracija.

„Fendt“ prekės ženklu pažymėtos žaliojo pašaro ruošimo mašinų darbas demonstruotas pirmą kartą, nors pati technika pristatyta pernykštėje parodoje „Ką pasėsi“.

Bendrovės „Ivabaltė“ generalinis direktorius Irmantas Tarvydis atkreipė susirinkusiųjų dėmesį į tai, kad korporacijai AGCO priklausanti kompanija „Fendt“ įsigijo žolinių pašarų dorojimo mašinų gamintoją „Lely Welger“ ir taip gerokai išplėtė savo technikos gamą.

Bioversija m7 2024 03 12

„Fendt“ ženklu pažymėta laukuose dirbanti pašarų ruošimo technika mūsų šalyje demonstruojama pirmą kartą. Manau, kad ūkininkams bus malonu dirbti vieno gamintojo ir spalvos mašinomis savo ūkiuose“, – dėkodamas į lauko dieną atvykusiems žemdirbiams sakė I. Tarvydis.

Manau, kad ūkininkams bus malonu dirbti vieno gamintojo ir spalvos mašinomis savo ūkiuose“, – dėkodamas į lauko dieną atvykusiems žemdirbiams sakė Irmantas Tarvydis

Įmonės pardavimų direktorius Sigitas Šakys priminė, kad pirmieji „Fendt“ traktoriai, kurių didžiausia variklio galia tada siekė 260 AG, Lietuvoje buvo pristatyti 2000 metais.

„Per 18 m. daug kas pasikeitė, gama stipriai išsiplėtė. Didžiuojamės galėdami pristatyti ne tik traktorius, javų kombainus, bet ir žaliojo pašaro ruošimo liniją – pradedant žoliapjovėmis, vartytuvais, grėbliais, baigiant ritinių ir stačiakampių ryšulių presais, rinktuvinėmis nuo 31 iki 53 m3 talpos priekabomis, savaeigiais smulkintuvais, kurių galia siekia iki 820 AG. Negana to, galime pasiūlyti ir prikabinamų bei savaeigių purkštuvų. Tad drąsiai galima teigti, kad „Fendt“ turi patį didžiausią technikos spektrą“, – pabrėžė S. Šakys.

Kompanijos „Fendt“ technikos asortimentą pristatė (iš kairės): Sigitas Šakys, Mindaugas Aleksiejus ir Šarūnas Kalvaitis

Lauko dienoje demonstruotas žoliapjovės Slicer 2460, vartytuvo Twister 7706, grėblio Former 880 ir kintamos kameros diržinio preso 4160v darbas. Pašarų ruošimo mašinas traukė mažos ir vidutinės galios klasės „Fendt“ traktoriai (313 Vario, 210 Vario TMS ir 724 Vario), kurie, vadybininko Šarūno Kalvaičio teigimu, dažniausiai yra naudojami gyvulininkystės ūkiuose.

Gamintojas gali pasiūlyti traktorius nuo 75 iki 520 AG, visi jie gaminami su bepakopėmis transmisijomis, užtikrinančiomis paprastą traktoriaus valdymą, reikiamą technologinį greitį ir operatoriaus komfortą. Jau trišimtosios serijos (anksčiau – nuo penkišimtosios) traktoriuose gali būti įrengiama automatinio vairavimo sistema.

Tarp pievoje dirbusių keturių traktorių vienas, kuris traukė ritinių presą, išsiskyrė šiek tiek kitokia spalva. „Ši spalva sukurta pernai ir pristatyta su tūkstantosios serijos flagmanu. Nuo tos datos šia sodriai žalia spalva bus dažomi visi traktoriai ir kitos „Fendt“ mašinos“, – į spalvos pokyčius atkreipė dėmesį Š. Kalvaitis.

Žolė pjauta mažiausia 2,4 m darbinio pločio „Fendt“ gamos žoliapjove Slicer 2460. „Nepaisant to, kad ji yra maža, bet jau standartinėje įrangoje turi greito peiliukų keitimo sistemą, išsiskiria nesudėtinga priežiūra ir aukšta darbo kokybe“, – trumpai žoliapjovę pristatė vadybininkas Mindaugas Aleksiejus. Pasak jo, gamintojas gali pasiūlyti iki 3,5 m darbinio pločio pakabinamas žoliapjoves, o kombinuojant dvi ant traktoriaus priekio ir galo kabinamas žoliapjoves galima dirbti didesniu kaip 9 m darbiniu pločiu. Žolei vartyti pristatytas 7,7 m darbinio pločio, 6 rotorių pakabinamas vartytuvas Twister 7706.

Vadybininko pastebėjimu, vartytuvo rotoriai tarpusavyje sujungti kardaninėmis jungtimis, neturinčiomis jokių tepimo taškų, todėl vartytuvą lengva prižiūrėti. Visi vartytuvai turi lygiagretaus pakėlimo sistemą, kuri naudinga tuo, kad dirbant šlaituose tiek kairė, tiek dešinė vartytuvo dalys keliamos vienodai ir tolygiai.

Žolė vartyta 7,7 m darbinio pločio, 6 rotorių pakabinamu vartytuvu Twister 7706

Taip pat demonstruotas centrinio grėbimo 8 m darbinio pločio grėblio Former 880 darbas,lauko dienai jį paskolino Ignalinos r. ūkininkas Petras Galatiltis. Nors grėblys buvo prikabintas prie 237 AG traktoriaus, tačiau M. Aleksiejus atkreipė dėmesį, kad jam traukti pakanka 48 AG traktoriaus. Gamoje – vieno, dviejų, keturių rotorių grėbliai, galintys formuoti tiek centrinę, tiek šoninę sąvalkas. 4 rotorių grėblių didžiausias darbinis plotis siekia 14 metrų.

Lauko dienoje pristatyta šienainio presavimo į ritinius technologija kintamos kameros diržiniu presu Fendt 4160v. Šiuo presu gali būtigaminami nuo 0,7 iki 1,6 m skersmens ritiniai. Visi presai turi vadinamuosius bekumštelinio tipo rinktuvus, apsaugą nuo užsikimšimo Hydroflexcontrol, o masė presuojama 4 vientisais (be sujungimų) diržais. Pasak vadybininko, šio diržinio preso suspaudimo laipsnis siekia 180 barų, todėl pagaminami didelio tankio ir suspaudimo laipsnio ritiniai. 

Kintamos kameros diržiniu presu Fendt 4160v gali būti gaminami nuo 0,7 iki 1,6 m skersmens ritiniai

Demonstracijai presą paskolino Šilutės r. ūkininkai Vladičkai, šį sezoną išbandysiantys naująją mašiną ir savo ūkyje. Du broliai Virginijus ir Dainoras su motina Danute, kuriai priklauso pieno ūkis, bendrai dirba apie 300 ha žemės. Broliai augina grūdus ir bulves (šiemet jomis apsodino 25 ha plotą), o motina turi 14 melžiamų karvių bandą.

Šilutės r. ūkininkas Virginijus Vladička (kairėje) negailėjo gerų žodžių Mariui Stoniui, bendrovės „Ivabaltė“ Žemaitijos regiono pardavimų vadovui, padėjusiam išsirinkti ritinių presą

Pasak lauko dienoje dalyvavusio Virginijaus Vladičkos, šiuo presu planuojama presuoti ne tik vytintą žolę karvėms šerti, bet ir šiaudus fermoms kreikti. „Tai naujais marškiniais aprengtas gerai žinomo ir mūsų krašte populiaraus gamintojo „Welger“ presas, kurių ne vienas sėkmingai naudojamas gyvulininkystės ūkiuose. Naudota technika nesižavime, tad rinkomės naują, žvelgdami į ateitį“, – sakė V. Vladička. Ir pridūrė, kad tai pirmas, bet, ko gero, ne paskutinis pirkinys iš bendrovės „Ivabaltė“, nes šeimos ūkiui labai reikia galingesnio traktoriaus.

Žolinių pašarų gamybos sezoną Vladičkos planuoja pradėti gegužės pabaigoje ir baigti iki Joninių. „Visos pievos patręštos, tačiau kol kas žolė dar minkšta, laukiame, kol ji šiek tiek sutvirtės, ir, žinoma, masės bus daugiau“, – pastebi ūkininkas. Naujuoju presu planuojama pagaminti 300–340 šienainio ritinių, o vasarą presuoti ir dalį šiaudų.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos