Kėdainių r., liepos 31 d. Šalies žemdirbiams pradėjus javapjūtę, bendrovė „Ivabaltė“ visus pakvietė į lauko dieną, skirtą javapjūtės ir žemės dirbimo technikai. Vakar Kėdainių rajono ūkininko, Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininko Jono Talmanto ūkyje susirinkę žemdirbiai stebėjo „Fendt“ ir „Rabe“ žemės ūkio mašinų demonstraciją.
„Tai vienintelis laikas, kai galime akivaizdžiai parodyti kombainų veikimą“, – sakė bendrovės „Ivabaltė“ generalinis direktorius Irmantas Tarvydis, pridurdamas, kad kombainų rinkoje bendrovė dar tik pradeda įsitvirtinti – iš viso parduota apie 30 kombainų.
Lauko dienoje buvo pristatyti du Fendt kombainai – 6300 C ir 8350. Fendt kombainų galingumas – nuo 220 iki 350 AG, pjaunamosios gali būti nuo 4,2 m iki 7,7 m pločio. Bunkerių talpa 6000-osios serijos yra 8 000 l, 8000-osios serijos – 10 500 l. 350 AG kombainas Fendt 8350.yra aštuonių klavišų, tad jo atskyrimo pelų nuo grūdų plotas yra maksimaliai didelis. Juostinis transporteris yra privalumas kuliant rapsus – nereikia rapsų stalo.
„Pagrindiniai šių kombainų privalumai – už dalgės eina juostinis transporteris, javai (varpomis į priekį) tolygiai paduodami į sraigę, nesikemša, todėl kuliama sparčiau ir našiau“, – aiškino pardavimų vadybininkas Arnoldas Jonytis, pridurdamas, kad kai kurios žemės ūkio bendrovės jau turi po du tokius kombainus. Jei bus poreikis, maždaug po metų ketinama pradėti prekiauti rotoriniais kombainais.
„Šiemet stipriai auga pardavimai, planuojame, kad šių metų apyvarta bus dvigubai didesnė palyginti su pernai metais. Tam, kad žemdirbiai perka daugiau technikos, įtakos turi globali situacija – didėjantis maisto ir biodegalų poreikis, – mano I. Tarvydis. – Prieš ketverius metus prasidėjusi ES parama be abejonės taip pat turi įtakos: tie, kas pradėjo modernizuoti ūkius, jau nebegali stovėti vietoje ir ryžtasi atnaujinti techniką net ir nelaukdami paramos“.
Dabar norintieji įsigyti Fendt traktorių turi laukti aštuonis mėnesius. Nors gamykla didina gamybos apimtis (kitąmet planuojama pagaminti 20 000 Fendt traktorių), bet traktorių paklausa auga dar sparčiau.
Technikos specialistai ir žemdirbiai Fendt vertina kaip vienas ekonomiškiausių traktorių, o kurui brangstant ekonomiškumas darosi svarbus kriterijus. Pavyzdžiui, 1 ha suarti kuro sunaudojama 10 l mažiau, palyginti su kai kuriais kitais analogiškos galios traktoriais.
Auga itin galingų traktorių poreikis
Šiemet „Ivabaltė“ pardavė 4 naujus vikšrinius traktorius – tris po 500 AG, vieną 600 AG. „Ratinių traktorių problema yra ta, kad su 300 AG ir galingesniais varikliais jie „prabuksuoja“. Manau, kad tiems žemdirbiams, kurie pageidauja galingų traktorių – 400 ar 500 AG – kito kelio nėra, kaip tik rinktis traktorius su vikšrine važiuokle“, – įsitikinęs I. Tarvydis. Patys galingiausi traktoriais skirti stambiems (2 000 ha) ir suformavusiems didelius laukų masyvus ūkiams.
Vakar lauko dienoje buvo demonstruojamas 525 AG traktorius Challenger MT 865B. „Siekiant visiškai išnaudoti traktoriaus galimybes, nepatarčiau taupyti komplektacijos sąskaita, – sakė pardavimų direktorius Sigitas Šukys. – Tokie galingi traktoriai dažniausiai dirba su giluminiais skutikais (pavyzdžiui, Vaderstad), yra pajėgūs tempti 8 metrų pločio padargą“.
Lauko dienoje buvo demonstruota ir visa gama Fendt Vario traktorių modelių, iš kurių galingiausi ir moderniausi 900-osios serijos modeliai.
Pats galingiausias keturratis Fendt gaminys, išvystantis maksimalią 360 AG. Pirmieji šio modelio trakatoriai Lietuvoje buvo parduoti prieš dvejus metus, kai tik nuriedėjo nuo gamyklos konvejerio. Standartinėje komplektacijoje yra priekinė pakaba, amortizuojantis priekinis tiltas su nepriklausoma pakaba, trijų oro pagalvių amortizuojama kabina, oro kompresorius, automatinis kondicionierius, prikabinimo kablys.
Kaip papildomą komplektacija galima pasirinkti sudvejinimui skirtus ratus, ksenoninius žibintus (ir ant porankių, ir ant kabinos stogo, ant galinių sparnų), daug patogesnę sėdynę – su ventiliacija ir su šildymu. Kabina visiškai atskirta nuo traktoriaus liemens, visos traktoriaus funkcijos valdomos iš kabinos nuotoliniu būdu – vairuotojas mechaniškai nieko nedaro.
Konsultantai pabrėžė, kad galima rinktis iš kelių spalvų: juodos, žalios, metalo ir vyšninės. Lietuvoje jau yra trys juodi traktoriai –žemdirbių negąsdina papildoma 9 000 tūkst. litų priemoka už spalvą.
„Ivabaltės“ techninis konsultantas Dainius Šišlavas pabrėžė belaiptės pavarų dėžės unikalumą ir reikšmę. „Belaiptė transmisija užtikrina bet kokį perdavimo skaičių, tuo pačiu ir geriausią prisitaikymą prie realių darbo sąlygų. Taip pat svarbu, kad perdavimo skaičius transmisijoje keičiamas tolygiai, o ne pakopomis. Greičio diapazonas begalinis – nuo 20 m per valandą iki 50 ar 60 km per valandą. Savybė keisti perdavimo skaičių priklausomai nuo apkrovos ir derinti su variklio sūkiais leidžia Fendt būti ekonomiškiausiam traktoriui. Juk degalų sąnaudos iš esmės priklauso nuo vieno vienintelio dalyko – nuo apkrovos. Giliau paleidote plūgą arba skutiklį – apkrova padidėjo, reiškia ir kuro reikės šiek tiek daugiau“, – aiškino D. Šišlavas.
Traktorių Fendt 936 Vario turintis Kėdainių r. Pelėdnagių seniūnijos ūkininkas Bronislovas Mickevičius sakė, kad šis traktorius yra išskirtinis itin dideliu komfortiškumu ir ekonomiškumu. „Kadangi turėjau 4 m Vaderstad sėjamąją, tai būtinai reikėjo galingo traktoriaus jai patempti. Tai buvo seniai apgalvotas pirkinys ir tikrai nesigailiu savo pasirinkimu. Kai perki tai, kas naujausia rinkoje, gali būti tikras, kad dar negreitai reikės keisti techniką“, – aiškino 500 ha žemės dirbantis B. Mickevičius.
Už kokybę žemdirbiai nusiteikę mokėti daugiau
Šiemet „Ivabaltė pasirašė bendradarbiavimo sutartį su banku „Nordea“. UAB „Nordea Finance Lithuania“ Finansavimo programų skyriaus klientų konsultantas Ignas Šutinys patikino, kad finansavimo sąlygos itin patrauklios, seniems „Ivabaltės“ klientams taikomos įvairios nuolaidos. „Teikiame lizingo paslaugas, siūlome tikrai geras sąlygas, jau ne vienas projektas yra finansuotas. Fendt technika žemės ūkyje yra kaip Mersedes automobilių pramonėje – tai brangu, bet kokybė kainuoja“, – sakė I. Šutinys.
Lizingavimo sprendimai priimami per itin trumpą laiką – atsižvelgiant į projekto dydį, tai gali trukti nuo vienos dienos iki savaitės. Smulkiems pirkiniams (tokiais laikoma finansuojama suma iki 100 000 eurų) sprendimas netgi gali būti priimtas tą pačią dieną. “Į žemdirbius žiūrime kaip į verslininkus. Tai svarbi mūsų darbo sritis, juolab, kad artimiausiems trejiems ketveriems metams prognozuojamas žemės ūkio sektoriaus kilimas“, – sakė Gvidas Gedvilas, „Nordea Finance Lithuania“ Finansavimo programų skyriaus klientų konsultantas.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
„Metų traktorius 2025“: nuo galingiausio masinės gamybos traktoriaus iki elektrinio
2024-11-11 -
Sodybose traktorius vis dažniau keičia keturračiai
2024-10-29 -
Lenkiškų traktorių gamyklą įsigijo ukrainiečių valdomas verslas
2024-10-28
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)