Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Technika
Rinkoms pristato plačiabares sėjamąsias

Stokholmas. Minimalaus žemės dirbimo ir sėjos mašinų gamintoja „Väderstad“ plečia plačiabarių sėjamųjų pasiūlą, pristatydama dvi naujas sėjos mašinas.

Viena jų – grūdinėms kultūroms sėti skirta 12 m darbinio pločio Inspire 1200C/S, kita – greitaeigė tikslaus išsėjimo sėjamoji Tempo L 16-24 Central Fill.

Abi naujos sėjamosios gali būti dviejų versijų, tai yra su trąšų įterpimu ar be jo. Pasak „Väderstad“ direktoriaus komerciniams produktams Björn‘o Jeansson‘o (Bjorno Jiensono), naujoji Inspire 1200C/S yra sukonstruota taip, kad suderintų didelį našumą su sėklų įterpimo tikslumu, tad jos konstrukcijos pagrindą sudaro greitai reaguojančių dvigubų diskų sėklų noragėlių sistema, pasiteisinusi Spirit sėjamosiose. Ši sistema gerai prisitaiko prie bet kokių lauko nelygumų, todėl užtikrina pastovų sėjos gylį.

Bioversija m7 2024 03 29

„Ši sėjamoji skirta ūkininkams, kuriems reikia didelio našumo ir kurie vertina mažos traukos galios poreikį, mat ja galima sėti iki 15 km/val. greičiu, dirbant su 200 AG traktoriumi. Nepaisant didelio darbinio pločio, ji kompaktiška tiek dirbant laukuose, tiek pervežant ją keliais, ją lengva valdyti ir užpildyti, o modelio su trąšų įterpimu sėkladėžė viena didžiausių savo klasėje“, – nuotolinėje naujovių pristatymo konferencijoje sakė B. Jeansson‘as.

Inspire 1200C/S pagaminta Spirit bazėje ant Tempo L rėmo. Inspire 1200S modelyje be trąšų įterpimo įrangos montuojama 5 000 l talpos sėkladėžė, kombinuotoje versijoje Inspire 1200C įrengtas 7 200 l bunkeris su dviem atskirais skyriais sėkloms ir trąšoms. Iš bunkerio tiekiamos sėklos ir trąšos sumaišomos į tą patį oro srautą ir kartu įterpiamos į dirvą, sėjant 12,5 cm tarpueiliais.

Naujoji 12 m darbinio pločio Inspire 1200C/Spagaminta Spirit bazėje ant Tempo L rėmo. Transportuojant mašina sulankstoma iki 3x4 m dydžio

Sėjamoji yra be priekinių žemės dirbimo padargų, todėl sėklų guoliavietę reikia paruošti atskirai. Papildomai mašina gali būti aprūpinta CrossBoard Light lyginimo lenta, taip pat sėklų skaičiavimo ir reguliavimo sistema SeedEye.

Išsėjimas valdomas aštuoniose atskirose sekcijose. Siekiant užtikrinti pastovų ir tolygų produktų srautą iš didelės sėkladėžės į sėklų noragėlius, sėklos ir trąšos iš sėkladėžės dozuojamos aštuoniais Fenix III dozatoriais – taip galima keisti sėjos normą ir valdyti sekcijas iki 1,5 m pločio intervalais. Sėjos veiksmai patogiai valdomi Väderstad E-Control sistema, naudojant planšetę iPad, kurią galima sujungti su ISOBUS užduočių valdymo sistema.

Talpus bunkeris padidina tiksliųjų sėjamųjų našumą

Antroji kompanijos„Väderstad“ naujiena – Tempo L 16-24 Central Fill. Siūlydama rinkoms šias sėjamąsias gamintoja išplečia tikslaus išsėjimo mašinų pasirinkimą, o centrinė sėklų ir trąšų užpildymo sistema, t. y. vienas talpus bunkeris vietoj atskirų eilučių sėkladėžių, leidžia dar labiau padidinti sėjos našumą.

Beje, pirmąją greitaeigę sėjamąją Tempo L gamintoja pristatė 2012 m., o jau 2017 m. Vengrijoje buvo pasiektas pasaulio rekordas, kai per 24 valandas pasėta 502,05 ha kukurūzų. Lig šiol gamintoja jau pagamino apie 10 tūkst. tiksliųjų Tempo L sėjamųjų.

Naująją Tempo L Central Fill bus galima įsigyti su 16 arba 24 eilučių sekcijomis ir, atsižvelgiant į modelį, sėti nuo 450 iki 762 mm tarpueiliais. Siekiant užtikrinti didelį tiksliosios sėjamosios našumą, įrengta sėkladėžė, kurioje telpa 2 200 l sėklų ir 5 000 l trąšų, tad iš viso bunkerio talpa siekia 7 200 litrų.

Naujoji greitaeigė tikslaus išsėjimo sėjamoji Tempo L Central Fill gali būti 16 arba 24 eilučių sekcijų, su trąšų įterpimo įranga arba be jos

Sėkladėžės priekyje sumontuoti du ventiliatoriai, užtikrinantys didelius sėklų ir trąšų dozavimo srautus. Sėkloms dozuoti naudojama ta pati slėginė sistema, kaip ir kituose centrinio užpylimo modeliuose, trąšoms – aštuoni Fenix III dozatoriai.

Sėjamoji papildyta nauja šonine platforma, siekiant gero ir patogaus priėjimo prie abiejų bunkerio skyrių, be to, pailginta vilktis, kad tilptų didelis 7 200 l bunkeris.

Premjera – parodoje „Agritechnica“

Apžiūrėti gyvai šias sėjamąsias jau bus galima tarptautinėje žemės ūkio technikos ir įrangos parodoje „Agritechnica“ , kuri Hanoveryje, Vokietijoje, vyks kitų metų vasarį.

Pirmosios bandomosios sėjamosios dirbti į laukus išvyko jau šį pavasarį ir rudenį. Prekyba naujomis sėjamosiomis bus pradėta 2022 m. gale. Gamintoja tikisi, kad naujosios mašinos bus paklausios visose Europos šalyse, ypač tarp stambių ūkių, kurie našumui, tikslumui ir kokybei skiria ypatingą dėmesį.

Kompanijos atstovai Lietuvoje sutinka, kad šios plačiabarės sėjos mašinos mūsų šalyje didelio potencialo greičiausiai neturės, tačiau keletą jų parduoti tikisi, nes ūkiai stambėja, o dėmesys našumui auga, tam įtakos turi ir žaliasis kursas.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos