Kaišiadorys. Lauko dienoje „Švaraus pašaro ruošimo diena“, kuri vyko Eugenijaus Cikanavičiaus ūkyje, Vilūnuose, demonstruota, kaip veikia šienapjovė Kuhn FC3651 su juostiniu transporteriu. Šį padargą ūkininkas Lietuvoje įsigijo pirmasis.
Renginyje LSMU Veterinarijos akademijos Stambiųjų gyvūnų klinikos vadovas doc. Arūnas Rutkauskas teigė, kad labai svarbu, jog pašaras būtų švarus, be dirvožemio, nes jame gausu klostridijų. „Šios bakterijos kartais išguldo pusę galvijų bandos, tad tai ypač aktualu gyvulininkystės ūkiams“, – aiškino jis.
Su modernia šienapjove Kuhn FC3651, anot „DOJUS agro“ Kuhn produktų specialisto Igno Kubiliaus, paruošti pašarą pavyks greičiau, jis bus gerokai švaresnis.
I. Kubiliaus teigimu, Kuhn FC3651 ypatinga dėl to, kad turi ir plaušintuvą, ir 3,5 m pločio transporterį. Formuojamų sąvalkų plotis nenaudojant transporterio gerokai mažesnis – nuo 1,1 iki 2,7 metro.
„Transporteris tam tikromis sąlygomis leidžia nenaudoti grėblio. Galima iš karto pjauti ir formuoti sąvalkas“, – aiškino specialistas pridurdamas, kad vėliau lieka tik privažiuoti su presu ar pašarų smulkintuvu, taip sutaupant grėbimo darbų laiką.
Pasak jo, šios šienapjovės transporteris geba dirbti tiek į vieną, tiek į kitą pusę, t. y. ne tik plačiai skleidžia žolę, bet ir formuoja vieną pradalgę dešinėje arba kairėje pusėje. Be to, transporteris prisitaiko prie lauko formos.
Plaušintuvas svarbus, nes suformuoja purią pradalgę. Šio padargo plaušintuvas yra metalinių pirštų formos, reguliuojamas.
A. Rutkausko teigimu, labai naudinga naudoti šienapjovę su plaušintuvu, nes tai svarbu ruošiant pašarą. Jį reikia tolygiai išdžiovinti, o plaušintuvas – daiktas, kuris padeda tai padaryti.
A. Rutkauskas teigia, kad plaušintuvas padeda tolygiau išdžiovinti nupjautą šieną
Šis padargas taip pat turi konvejerį, kurio greitį galima reguliuoti kabinoje – lanksčiai priderina pradalgės plotį prie rinktuvo. Šienapjovės Kuhn FC3651 darbinis plotis – 3,5 metro.
Ūkio šeimininkas E. Cikanavičius sakė, kad tokia technika padeda spręsti problemas, kurios ypač dažnai kartodavosi anksčiau.
Ūkininkas E. Cikanavičius vertina šienapjovės Kuhn FC3651 privalumus
„Viskas tobulėja. Kartais nereikia laukti nė dešimtmečio, kad pamatytum akivaizdžią naudą“, – apie turimą techniką ir jos padargus kalbėjo Eugenijus.
Ūkininkas sakė, kad šienapjovę Kuhn FC3651 rinkosi, nes ji laukų darbus, kurių yra labai daug, padeda atlikti kokybiškiau ir greičiau. „Vienas žmogus ir vienas agregatas atkrinta“, – pridūrė Eugenijus.
Renginio dalyviams laukuose demonstruotas skirtumas tarp šienapjovės be plaušintuvo (Kuhn GMD3525 F-FF) ir šienapjovės su juo (Kuhn FC3651).
Pradalgė, pjauta su šienapjove Kuhn GMD3525 F-FF be plaušintuvo (kairėje), ir pradalgė, pjauta su naująja šienapjove Kuhn FC3651, kuri turi plaušintuvą (dešinėje)
Pradalgė, pjauta su šienapjove, kuri turi plaušintuvą, buvo kiek palamdyta, sutraiškyta. Tokios papildomai vartyti nereikia. Ji greičiau ir tolygiau išdžiūva. O štai pradalgę, nupjautą šienapjove be plaušintuvo, papildomai dar tektų pavartyti. A. Rutkausko teigimu, iš tokios pašaro verčiau neruošti.
Taip pat šia tema skaitykite
-
„Metų traktorius 2025“: nuo galingiausio masinės gamybos traktoriaus iki elektrinio
2024-11-11 -
Sodybose traktorius vis dažniau keičia keturračiai
2024-10-29 -
Lenkiškų traktorių gamyklą įsigijo ukrainiečių valdomas verslas
2024-10-28
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)