Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 11 01
Technika
Pasaulio traktorių rinkos pakilimai ir nuopuoliai

Roma. Pastaruosius kelerius metus mažėja traktorių pardavimai, o specializuotų žemės ūkio mašinų ir įrangos pardavimai auga. Apibendrintus žemės ūkio technikos pardavimų duomenis skelbia Italijos žemės ūkio mašinų gamintojų federacija „FederUnacoma“.

Pastebima, kad traktorių pardavimai JAV ir Indijoje nuosekliai auga, tačiau Kinijoje ir Turkijoje mažėja. Europoje 2018 m. įregistruota 10 proc. mažiau traktorių, tačiau ji yra įsitvirtinusi kaip pagrindinė žemės ūkio mašinų eksportuotoja. Žemės ūkio technikos eksportas Europoje siekia 60 proc. viso pasaulio eksporto ir sudaro 36 mlrd. eurų.

Po 2017 m. augimo (parduota iš viso 2 153 500 vnt. traktorių) 2018-aisiais traktorių pardavimai įvairiose šalyse skyrėsi, tam įtakos turėjo kiekvienos šalies ekonomikos ir žemės ūkio tendencijos.

Bioversija 22 08 31

Jungtinėse Valstijose, kur BVP augo ir buvo geri pagrindinių grūdų gamybos rezultatai, 2018 m. užfiksuotas 7 proc. traktorių pardavimų augimas (236 tūkst. vnt.). Indijoje dėl kasmet 2 proc. augančio žemės ūkio pasiektas istorinis traktorių pardavimo rekordas – parduota iš viso apie 800 tūkst. traktorių, t. y. 21 proc. daugiau nei 2017 m.

Kita vertus, Kinijoje dėl sulėtėjusio pramonės augimo, sojų prekybos karo ir išplitusio kiaulių maro traktorių pardavimai krito 27 proc. Paklausa 5 proc. augo Brazilijoje, o 33 proc. sumažėjo Turkijoje – tam įtakos turėjo ekonomikos krizė ir nacionalinės valiutos devalvacija.

Europoje pernai iš viso įregistruota 177 409 traktoriai – 10 proc. mažiau, palyginti su 2017 metais. Čia nuosmukiui įtakos turėjo vadinamasis „Motinos reglamentas“, kai 2017 m. suskubta registruoti traktorius, kurių registracija dėl tam tikrų saugumo reikalavimų neatitikimų būtų negalima įsigaliojus naujajam reglamentui.

Nepaisant išaugusios traktorių registracijos 2017 m., Europos rinka pasižymi stabilumu ir aukštos kokybės mašinų paklausa, tai atspindi ir bendra produkcijos vertė. Pavyzdžiui, 2017 m. Europoje pagamintų žemės ūkio mašinų apyvarta siekė 47 mlrd. eurų, o tai yra 9 proc. daugiau nei 2016 m. (43 mlrd. eurų).

Atsižvelgiant į išskirtinę poziciją technologijų ir mašinų vertės požiūriu Europa taip pat pirmauja eksporto srityje, nes daugiau kaip 60 proc. viso pasaulio žemės ūkio mašinų eksporto yra iš Senojo žemyno ir tai sudaro apie 36 mlrd. eurų. Vis dėlto scenarijų šiek tiek gali pakeisti Azijos gamintojų atsiradimas, nes pastaraisiais metais jų eksportas išaugo ir siekia 19 proc., o tai prilygsta Jungtinių Valstijų eksportui, kuris taip pat sudaro 19 procentų.

Italijos žemės ūkio mašinų gamintojų federacija atkreipia dėmesį į žemės ūkio mašinų tipų vystymosi tarptautinėje rinkoje reiškinį. „Jei prieš dešimt metų traktoriai sudarė 38 proc. visų parduotų žemės ūkio mašinų, tai 2018 m. jų dalis sumažėjo iki 31 proc., o kitų mašinų – gerokai padidėjo“, – pastebi federacijos prezidentas Alesandras Malavoltis (Alessandro Malavolti).

Jo įsitikinimu, tai rodo, kad bendrai auga konkrečių įrenginių ir žemės ūkio mašinų tipų, skirtų įvairiems procesams atlikti, paklausa. Tai tarsi patvirtina, kad siekiant užauginti kokybišką žemės ūkio produkciją, būtinas diferencijavimas, kuriam reikia ir vis daugiau tikslinių technologijų.

Parduotų traktorių skaičius Europos ir pasaulio rinkose 2015–2018 m.

„FederUnacoma“ apdoroti statistiniai duomenys

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija