Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Technika
Nuo mašinų gyvulių ūkiams iki programinių sprendimų

Kaunas. Nors „Sprendimų ratas“ technikos ekspozicijomis gerokai atsilieka nuo pavasarinės „Ką pasėsi“ parodos, tačiau ir joje ne viena mūsų šalyje žemės ūkio technika prekiaujanti įmonė pristato ūkiams reikalingas mašinas ir jų naujoves.

Štai bendrovė „Rovaltra“ be žemės ūkiui ir miškams skirtų Valtra traktorių, parodoje eksponuoja ir Merlo krautuvą, taip pat gyvulininkystės ūkiams ypač aktualią mašiną – naujos kartos prikabinamą Seko Samurai 5 pašarų smulkintuvą-maišytuvą-dalytuvą.

Pasak bendrovės generalinio direktoriaus Romualdo Trainaičio, ne viena šio italų gamintojo mašina jau dirba Lietuvos pieno ūkiuose, tarp kurių – ir buvusio žemės ūkio ministro Broniaus Markausko ūkis, kur naudojama ji jau beveik 15 metų.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Pasak Romualdo Trainaičio, naujos kartos Seko Samurai pašarų smulkintuvas-maišytuvas-dalytuvas toks pat patikimas ir ilgaamžis kaip ir jo pirmtakai

Pašarų smulkintuvo-maišytuvo-dalytuvo talpa 13 m3, ant 500 mm smulkinimo rotoriaus įrengti 128 žvaigždiniai peiliai. Mašinai su dviem horizontalaus maišymo sraigtais agreguoti reikia 70 AG pajėgumo traktoriaus.

„Mašinos išskirtinumas – ne tik žvaigždinė smulkinimo sistema, bet ir nuimamas apatinis dugnas, kurį, esant poreikiui, galima nuimti ir suremontuoti. Aktualu ir tai, kad dirbant su šia mašina, palyginti su konkurentų panašia technika, reikia 30 AG mažiau, nes pašarai išstumiami ne per šonus, o per mašinos vidurį“, – naujos kartos pašarų maišytuvą-dalytuvą pristatė R. Trainaitis, pabrėždamas, kad tai visiškai automatizuota mašina. Į jos kompiuterį galima suvesti 15 skirtingų racionų galvijams. Atskiri racionai gali būti ruošiami iš 15 skirtingų komponentų.

Kaip šio sezono naujovę jis išskyrė ir naujuose T serijos Valtra traktoriuose diegiamą Valtra Connect sistemą, leidžiančią ne tik gamyklai ar servisui, bet ir pačiam ūkininkui stebėti savo traktoriaus darbą ir įvairius parametrus.

„Matomos ne tik degalų sąnaudos, pavyzdžiui, momentinės, valandos, dienos, viso mėnesio, bet ir tai, kaip traktorius apkraunamas, kaip juo važiuoja ir dirba operatorius. Dar vienas svarbus dalykas – prisijungus matomi ir visi gedimai. Tai aktualu ir servisui, ir gamyklai, kuri, matydama gedimus, žino, kokių atsarginių dalių reikia“, – programos privalumus vardijo įmonės vadovas. Jo įsitikinimu, programa – didžiulis palengvinimas ūkininkui, taip pat ir servisui, kuris gali iš anksto planuoti technines traktorių apžiūras, nelaukdamas, kol į juos kreipsis pats ūkininkas.

Naująją sistemą ateityje gamintojas planuoja gamykliškai diegti į visų serijų traktorius, šiuo metu ji galima tik naujuose T serijos Valtra traktoriuose. „Bet ūkininkui pageidaujant, mūsų servisas gali ją papildomai įdiegti ir į kitų serijų traktorius“, – patikino R. Trainaitis.

Nauji vardai ir gaminiai

Bendrovė „Agrokoncerno technika“ savo ekspozicijoje pristato tris mašinas, pasak vadybininkų, aktualiausias parodos „Sprendimų ratas“ lankytojams: pašarų maišytuvą-dalytuvą, ritinių presą ir smulkių sėklų sėjamąją.

Prieš metus siūlomų naujų mašinų asortimentą įmonė išplėtė prancūzų gamintojo „Lucas“ technika (pernai parodoje eksponavo Raptor ritinių smulkintuvą) ir šiemet parodoje pristato pašarų maišytuvą-dalytuvą Lucas Qualimix 150.

Vadybininkų Vlado Vilkelio (kairėje) ir Jurij Iščišin teigimu, italų gamintojo „Lucas“ mašinos sulaukia nemažo ūkininkų dėmesio

„Ši naujos kartos mašina išsiskiria savo konstrukcija, jos stabilumu, ilgaamžiškumu, gera horizontalaus maišymo ir paskleidimo kokybe“, – vardijo vadybininkas Vladas Vilkelis. Jo teigimu, gyvulininkystės ūkiai domisi šio gamintojo pašarų maišytuvais-dalytuvais, nemažai jų parduota, tačiau didelė dalis ūkininkų laukia paramos ir fondų pagalbos, tikėdamiesi, kad dar šį rudenį bus šaukimas. „Svarbiausia, kad pieno kaina būtų gera, tada ir ūkininkai drąsiau investuoja į naują techniką, kuri gyvulių ūkiuose gerokai palengvina ir paspartina darbus“, – sakė vadybininkas.

Naujovė įmonės asortimente – italų gamintojo „Maschio“ ritinių presai. Pasak vadybininko, lig šiol Lietuvoje ne vienas ūkis dirbo naudotomis šio gamintojo mašinomis, tačiau bendrovei tapus jo atstovu mūsų šalies rinkai siūloma nauja technika su garantija ir technine priežiūra. „Išsirinkti galės kiekvienas, nes gamintojas siūlo plačią ritinių presų gamą – ir kintamos, ir pastovios kameros, su smulkinimo peiliais ar be jų“, – aiškino V. Vilkelis.

Eksponuoja pigesnę mažesniems ūkiams skirtą techniką

Apžvelgdamas parodoje eksponuojamą techniką, įmonės „Konekesko Lietuva“ vadybininkas Audrius Mikalauskas pabrėžė, kad iš turimo asortimento atrinko pigesnius technikos variantus, jie turėtų sudominti mažesnių ūkių savininkus, kurie dažnu atveju yra ir gyvulių augintojai.

Tarp tokios technikos jis išskyrė beveik 200 AG Claas Axion 800 traktorių. „Tai gana galinga, bet pigiau sukomplektuota mašina, kuri turi visas darbui ūkyje reikalingas funkcijas, tačiau nėra perkrauta įvairiausiomis papildomomis sistemomis. Nors traktorius skirtas žemės darbams, bet gali būti naudojamas ir su galingais ritinių presais“, – sakė vadybininkas.

„Orientuodamiesi į šios parodos tikslinius lankytojus – gyvulininkystės ir mažesnių ūkių savininkus – iš savo asortimento atrinkome ir parodoje pristatome pigesnes mašinas“, – neslėpė vadybininkas Audrius Mikalauskas

Jis atkreipė dėmesį ir į gyvulininkystės ūkių darbinį arkliuką – kompaktišką, specialiai sužemintą, todėl tinkamą dirbti seno tipo fermose ar neaukštuose tvartuose, 150 AG Claas Arion 440. „Šiame traktoriuje sumontuota gera greičių dėžė ir stipri hidraulika, o tai gyvulininkystės ūkiams labai aktualu. Išsiskiria jis gana masyvia konstrukcine baze, todėl yra labai universalus, gali dirbti įvairius darbus. O svarbiausia, kad tai – nebrangus traktorius“, – pabrėžė A. Mikalauskas.

Be traktorių, „Konekesko“ pristato ir pigiau sukomplektuotą universalią tripusio vertimo Umega puspriekabę, taip pat naują gyvulininkystės ūkiams skirtą Claas teleskopinį krautuvą, danų gamintojo „He-wa“ 6,3 m darbinio pločio tankinimo volus su 620 mm skersmens žiedais.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos