Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Technika
Miškininkai apsirūpino švediška technika

Vilnius. Valstybinių miškų urėdija atnaujina medienos ruošos technikos parką – įsigijo 7 švedų gamybos medkirtes ir 8 medvežes. Nuosava medienos ruošos technika urėdija atlieka apie 30 proc. medienos ruošos darbų.

Šiais metais Valstybinių miškų urėdijoje vyko ir daugiau pokyčių: įsigyta priešgaisrinės saugos automobilių, taip pat automobilių, skirtų medienos meistrams. Darbuotojai gaus naujus ir kokybiškus darbo drabužius. „Tai investicijos į darbuotojų darbo sąlygų gerinimą ir efektyvesnį, sklandesnį bei saugesnį darbą“, - sakė Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė.

Jo teigimu, naują techniką mokymų metu teigiamai įvertino medienos ruošos meistrai. „Su nauja ir modernia technika galėsime užtikrini dar geresnę medienos ruošos ir prekybos procesų kokybę bei efektyviau planuoti medienos ruošos darbus. Nauja technika medienos ruošos procesą padarys efektyvesnį, pagerins operatorių darbo sąlygas, užtikrins ir medienos sortimentų kokybę“, – pabrėžė V. Kaubrė.

Bioversija 2024 07 09 m7

Švedišką „Komatsu“ techniką miškininkai pirko iš oficialaus atstovo Lietuvoje - bendrovės „DOJUS agro“. Visi medienos ruošos operatoriai bus apmokyti dirbti naująja technika, kad ji būtų naudojama efektyviai ir našiai.

Operatoriams organizuojami specialūs teoriniai ir praktiniai (su simuliatoriumi bei miškuose) mokymai

„Naujoje švedų gamintojo technikoje sumontuota moderniausia Maxi fleet efektyvaus darbo valdymo sistema, leidžianti lengvai planuoti, vertinti mašinos operatoriaus veiksmus bei tobulinti mašinos produktyvumą bei efektyvumą. Gamybos stebėjimo funkcija vartotojams suteikia informaciją apie nupjautų medžių skaičių, jų diametrus, mašinos nuvažiuotą atstumą, suskaičiuoja pagamintų medienos sortimentus”, - sakė „DOJUS“ įmonių grupės generalinis direktorius Donatas Dailidė.

Medienos ruošos technika įmonėje paskutinį kartą buvo atnaujinta prieš ketverius metus. Kadangi sena ir nusidėvėjusi technika reikalauja daug lėšų remontui ir jos techniniam aptarnavimui, ateityje planuojama įsigyti dar 17 medkirčių ir medvežių.

Iš viso Valstybinių miškų urėdija, kasmet paruošianti apie 3,6 mln. m3 žaliavinės medienos, turi 23 medkirtes ir 44 medvežes. Nuosava medienos ruošos technika urėdija atlieka apie 30 proc. medienos ruošos darbų, likusią dalį atlieka samdomi rangovai.

Serviso komanda prie technikos taip pat gali jungtis nuotoliniu būdu, planuoti techninį aptarnavimą stebint mašinos moto valandas, matyti tikslią mašinos buvimo vietą, nustatyti ir šalinti gedimus.

Valstybinių miškų urėdija iš viso eksploatuoja daugiau nei pusę tūkstančio mechanizmų, kurie skirti medienos ruošai, kelių infrastruktūros priežiūrai, gaisrams gesinti, miškų ūkiniams darbams ir medelynų priežiūrai.

VMU, MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos