Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Technika
Išbandyti techniką skatino ir loterija

Kėdainiai. Antradienį kai kuriuose šalies rajonuose lijo, todėl žemdirbiai entuziastingai rinkosi į bendrovės „Rovaltra“ organizuotą žemės ūkio technikos pristatymo renginį Truskavoje.

Dauguma jame dalyvavusių ūkininkų tikino, kad po įtemptų pavasarinio žemės dirbimo ir sėjos darbų iškritęs lietus leido jiems šiek tiek atsipūsti ir kartu pasinaudoti galimybe susipažinti su naujausia bendrovės siūloma technika.

Kasmet rengiamas „Demo turas“ šįkart vyko Truskavos ūkininko Virmanto Ivanausko pūdymui paliktame lauke. Nors iš pradžių organizatoriai planavo pristatyti kiekvieną mašiną atskirai, tačiau lietus pakoregavo ir jų planus – buvo nuspręsta leisti kiekvienam dalyviui pačiam išbandyti norimų serijų Valtra traktorius, apžiūrėti kitą demonstruotą žemės ūkio techniką, o rūpimus klausimus asmeniškai užduoti bendrovės vadybininkams ir specialistams.

Bioversija m7 2024 11 19

Tam, kad netrūktų azarto arba, bendrovės generalinio direktoriaus Romualdo Trainaičio žodžiais, kad ūkininkai netinginiautų, buvo organizuojama loterija – kiekvienas dalyvis gavo lapelį (loterijos bilietą) su keturiomis užduotimis: arimas, purškimas, važiavimas ir krovimas (Merlo). Norintieji dalyvauti loterijoje ir laimėti vertingus prizus turėjo išbandyti su šiomis užduotimis susijusias mašinas ir gauti tai patvirtinančius įmonės atstovų parašus.

Romualdas Trainaitis (dešinėje) dėkojo lietui, dėl kurio į renginį susirinko nemažai žemdirbių, taip pat Truskavos ūkininkui Virmantui Ivanauskui, kad šis leido technikai „suniokoti“ savo žemę

Renginio pabaigoje buvo traukiami loterijos bilietai ir apdovanojami laimingieji. Pagrindinį prizą – šveicarišką laikrodį laimėjo Nerijus Pocius, su dar trimis broliais ūkininkaujantis Pakruojo rajone. Beje, sėkmė nusišypsojo ir jo broliui Aivarui – jam taip pat įteikta dovana iš gausaus bendrovės „Rovaltra“ prizų šulinio.

Keturi broliai Pociai kartu dirba apie 700 ha žemės. Nors ūkio traktorių parką sudaro kito žinomo gamintojo technika, tačiau, N. Pociaus teigimu, labai pasiteisino ir Valtra T191. „Juo dirbti pradėjęs darbuotojas lig šiol technikos niekam kitam nepatiki ir neduoda. Tad dabar planuojame įsigyti ir antrą šio gamintojo traktorių, esame nusižiūrėję T254“, – planais dalijasi N. Pocius.

Artimiausiuose Pakruojo rajono brolių ūkininkų Pocių planuose – Valtra T254 įsigijimas. Iš kairės: Aivaras, Nerijus ir Gintaras

Ne tik savaeigės, bet ir specialiosios paskirties mašinos

Be įprastinių A, N, T ir S serijos Valtra traktorių, pristatyti atnaujinti šių serijų modeliai su išmaniuoju porankiu Smart Touch. Demonstruoti traktoriai, kurių galia siekė nuo 102 iki 360 AG. Ūkininkai taip pat galėjo išbandyti savaeigį purkštuvą Berthoud Raptor 5240, teleskopinį krautuvą Merlo, susipažinti su Gregoire-Besson plūgo ir noraginio skutiklio, Kivi-Pekka akmenų rinkimo mašinos ir drenažo griovių kasimo mašinos galimybėmis.

Akmenų rinkimo mašina 25 cm gyliu surenka labai skirtingo dydžio akmenis – nuo 2 iki 50 cm ir net didesnius

R. Trainaičio teigimu, akmenų rinkimo mašinas ne vienas ūkininkas sėkmingai naudoja ir savo laukuose, jos jau dirba Skuodo, Telšių, Panevėžio, Šalčininkų ir Ignalinos rajonuose. „Per dvejus metus pardavėme apie 10 šių mašinų, kurios gali 25 cm gyliu iš laukų surinkti nuo 2 iki 50 cm akmenis. Nors gali įsiridenti ir dar didesnius akmenis – nereikia pamiršti, kad mašina sukurta ir išbandyta Suomijoje, kurioje akmenų daugybė. Suomijoje tai labai pasiteisinusi mašina“, – sako įmonės vadovas. Ir priduria, kad molinguose dirvožemiuose ji dirbti netinka arba dirva turi būti gerai supurenta, nes kitaip vietoj akmenų bus renkami molio luitai.

Nemažo ūkininkų susidomėjimo sulaukė ir Dondi drenažo kasimo mašina, kuria galima kasti iki 80 cm gylio griovius. Ją renginiui paskolino Pakruojo r. ūkininkas Gediminas Ališauskas – pirmasis ir kol kas vienintelis ūkininkas, įsigijęs tokią mašiną ir pernai sėkmingai ją pritaikęs vandeniui nuo skęstančių laukų, apleistų sodybų, kurias ėmėsi sukultūrinti, nuleisti. Pasak R. Trainaičio, šios mašinos labai paklausios durpynuose, ne vieną jiems jau yra pardavę, tačiau žemės ūkyje jų potencialas dar neišnaudotas.

Nemažo ūkininkų susidomėjimo sulaukė drenažo kasimo mašina. Čia pat, einant iš paskos, buvo įvertintas jos darbo efektyvumas

„Aplink lauką padarai griovį, nuleidi vandenį ir nereikia sukti galvos dėl neveikiančių melioracijos sistemų. Jei pernai tokią mašiną ūkininkai būtų turėję, tai ir rūpesčių dėl užmirkusių laukų būtų mažiau patyrę“, – įsitikinęs „Rovaltros“ direktorius.

Vertina technikos kokybę

Ūkininkas ir Truskavos žemės ūkio bendrovės pirmininkas Virmantas Ivanauskas su bendrove „Rovaltra“ bendradarbiauja pusantrų metų – įsigijo iš jos du T serijos Valtra traktorius, savaeigį 36 m darbinio pločio sijų Berthoud purkštuvą, taip pat šienapjovę Elho. „Nors naujais traktoriais dirbame dar tik metus, bet jais ir servisu esame labai patenkinti. Džiaugiamės ir savaeigiu purkštuvu, kurį vadinu kosminiu laivu – jam važiuojant „Via Baltica“ ne vienas automobilis pristoja. Juo ne tik smagu dirbti, bet ir darbo kokybė visai kitokia, mat dirba kaip laikrodis: kiek įpylei, tiek ir išpurškei. Tai ypač aktualu, nes chemija brangsta, be to, ir aplinkosauginiai reikalavimai spaudžia“, – pasakoja V. Ivanauskas. Jo pastebėjimu, savaeigiu purkštuvu per darbo valandas be problemų galima nupurkšti 200 hektarų.

Savaeigiu purkštuvu Berthoud V. Ivanausko ūkyje per dieną nupurškiama 200 hektarų

Naują techniką ūkininkas įsigijo su Europos Sąjungos parama – tam parengė du projektus. Per antrąjį paramos etapą buvo planuota įsigyti dar vieną traktorių, krautuvą, javų kombainą, presą ir grėblį. V. Ivanausko teigimu, praėjusieji metai sukėlė nemažai sunkumų, todėl ir tolesnes investicijas į techniką reikia planuoti atsargiai.

„Praėjusieji metai buvo nelengvi, teko kai kuriuos projektus stabdyti, prašėme NMA nukelti terminus. Nors parama patvirtinta, gali būti, kad jos atsisakysime, jei ir šiemet metai bus ne kokie“, – sako ūkio savininkas ir pasidžiaugia baigta sėja ir lietumi, kuris, jo žodžiais, šiuo metu – tarsi pinigiukai iš dangaus.

Varėnos r. ekologinio augalininkystės ūkio savininkai Valdas ir Sigita Leikūnai prieš septynerius metus įsigijo Valtra T171. Jis lig šiol nepamainomas pagalbininkas 100 ha ūkyje

Bendrovė ir ūkininkas V. Ivanauskas bendrai dirba apie 1 300 ha, augina įvairias kultūras, pradedant cukriniais runkeliais, kuriems skiria 300 ha, baigiant šiemet pirmą kartą 60 ha plote pasėtomis pluoštinėmis kanapėmis. Tradiciškai sėja rapsus ir kviečius. Kadangi nemažoje dalyje laukų vyrauja durpynai, žirnių neaugina, tam, kad atitiktų žalinimo reikalavimus, sėja liucerną ir palieka pūdymus. Be augalininkystės, kuri sudaro ūkio pagrindą, augina ir mėsinius šarolė veislės galvijus – šiuo metu bandoje 104 karvės, iš viso apie 150 galvijų.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025
    Setupad-desktop-po tekstu

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kiek jūsų ūkyje yra nuosavos ir nuomojamos žemės?
    Visos apklausos