Kauno r. Kiekviena paroda „Ką pasėsi...“ neįsivaizduojama be bendrovės „Lytagra“ ekspozicijos. Beveik prieš tris dešimtmečius buvusi žemės ūkio parodos rengimo pakaunėje viena iš iniciatorių, įmonė kasmet joje pristato ne tik vieną didžiausių žemės ūkio technikos ir įrangos ekspozicijų, bet ir platų kitų ūkinių prekių, kurias galima vietoje ir įsigyti, asortimentą.
Pasak „Lytagros“ komercijos vadovo Rimo Norvilo, įmonės filosofija – vieno sustojimo parduotuvė (angl. one stop shop) – nesikeičia nuo pat įkūrimo pradžios, todėl ir parodoje stengiamasi sukurti mažąją „Lytagrą“ ir į ją užsukusiam klientui pasiūlyti viską, ko gali prireikti ūkiui ar namams.
„Mūsų ekspozicijoje, kaip ir kiekvienoje kasmet plečiamo tinklo parduotuvėje, klientas gali rasti nuo darbinių pirštinių, vinių, kauptuko ar kibiriuko iki didžiulio javų kombaino ar kitos žemės ūkio technikos“, – į plačią pasiūlą dėmesį atkreipė R. Norvilas.
Pasak jo, visi žemės ūkio technikos gamintojai kasmet pateikia nemažai naujienų ar atnaujinimų, reaguodami į vis didėjantį poreikį mažinti taršą, kvapus, triukšmą, ieškodami būdų, kaip palengvinti darbus ir ūkininkavimą padaryti dar našesnį, tikslesnį, efektyvesnį.
„Atstovaujame nemažai gamintojų, kurių kiekvienas kasmet kažką patobulina, papildo, kad palengvintų žemdirbio kasdienybę. Tad ir naujovių sąrašas ilgas: nuo naujo ilgos bazės didesnės galios New Holland T7.300 traktoriaus, juostinės pjaunamosios, sukomplektuotos su rotoriniu New Holland CR9.90 javų kombainu, atnaujintų JCB mašinų ir penktos kartos Krone stačiakampių ryšulių preso, iki Amazone Primera juostinės sėjamosios, įvairių Fliegl priekabų ir cisternų, atnaujintos Lely įrangos, tarp kurios ir LelyAstronaut A5 melžimo robotas“, – šio sezono naujienas vardijo R. Norvilas, pridurdamas, kad šiemet įmonė pardavė jau 100-ąjį Lely melžimo robotą, o jų siūloma melžimo įranga užima apie pusę rinkos. Džiugi naujiena ir tai, kad „Agritechnica 2023“ aukso medaliu apdovanotas New Holland CR11 greičiausiai jau šį sezoną darbuosis ir Lietuvos laukuose.
O kasmetinį dalyvavimą parodoje ir pažangiausios žemės ūkio technikos su naujausia technologine įranga pristatymą įmonė laiko savo pareiga. „Kalbant sporto terminais, mums paroda – kaip olimpiada, nes vienai parodai pasibaigus pradedame ruoštis kitai. Nors dalyvavimas joje – didžiulė investicija, bet mums, kaip pardavėjams, labai svarbu čia būti. Tai padeda ne tik pristatyti naujienas, bet ir puoselėti santykius su esamais klientais, užmegzti ryšį su naujais, parodyti jiems dėmesį, pasikalbėti, išklausyti ir taip patiems tobulėti. Paroda – lyg pasėtas grūdas, kuris maitina visus metus“, – sakė komercijos direktorius džiaugdamasis vis gausėjančiais klientais, tarp kurių ne tik žemdirbiai, profesionalūs daržininkai, sodininkai, bet ir mėgėjai, taip pat laikantieji augintinius ir daugelio kitų prekių pirkėjai.
Važiuoja lyg į šventę
Nuolatinis į „Lytagros“ ekspoziciją plūstantis žmonių srautas – to geriausias įrodymas. Ne vienas parodoje kalbintas ūkininkas tikino, kad atvyksta į parodą ne tik su žemės ūkio technikos naujienomis susipažinti, naujų mašinų ir technologijų apžiūrėti, bet ir su firmų atstovais pabendrauti, pasikalbėti, tad su malonumu užsuka ir į „Lytagros“ ekspoziciją.
„Važiuojame į parodą kaip į šventę. Rudenį pats buvau Hanoveryje, tad daug ką ten mačiau, pradedant visais šiųmečiais „Ką pasėsi..“ medalininkais, o dabar į parodą atvežiau darbuotojus pasižmonėti, su naujovėmis gyvai susipažinti“, – sakė keturis samdomus žmones turintis Šiaulių r. ūkininkas Gintas Kriščiūnas, augalininkystės ūkį puoselėjantis su dukra Greta, atsakinga už šeimos ūkio buhalteriją.
Šiaulių r. ūkininkas Gintas Kriščiūnas pabrėžė, kad jam „Lytagra“ – pagrindinių atsarginių dalių sandėlis, nes visko, ko reikia, lekia į ją nusipirkti
Ūkininko ryšys su „Lytagra“ užsimezgė nuo mamos, kuri Šiauliuose dirbo „Lytagros“ prekybos centre kasininke, o pirmasis pirkinys buvo New Holland javų kombainas, įsigytas 2004 m. pasinaudojus SAPARD parama. Dabar tris dešimtmečius gyvuojančiame per 450 ha ūkyje darbuojasi jau trečias New Holland kombainas, antra Amazone trąšų barstomoji, 2015 m. įsigytas Amazone purkštuvas su 3,2 m3 talpos rezervuaru ir 25 m darbinio pločio sijomis.
„Esu labai patenkintas visa iš „Lytagros“ įsigyta technika, juk neatsitiktinai ir trečią javų kombainą rinkausi New Holland – galingiausią kratiklį CX8.90, kuris šiemet ūkyje kuls antrą sezoną. O štai su pirmuoju kūliau 9, su antruoju – 10 sezonų. Be to, „Lytagra“ mums yra pagrindinių atsarginių dalių sandėlis, nes visko, ko reikia, lekiame į ją nusipirkti“, – pabrėžė G. Kriščiūnas.
Vertina didelę pasiūlą ir įmonės patikimumą
Tiek „Lytagros“ parduotuvėse, tiek ekspozicijoje parodoje reikiamų prekių randa ir ketvirtus metus ūkininkaujantys Aida ir Barintas Čepukaičiai, „Čepūkio“ Molėtų r. savininkai. „Parodoje įsigijau žirkles augalams prižiūrėti, o šiaip viską, ko reikia ūkiui, randame ir įsigyjame „Lytagroje“, – juokėsi Aida Čepukaitė, smulkaus daržovių ūkio savininkė, šiltnamiuose ir pakeltose lysvėse auginanti įvairiausių rūšių daržoves, taip pat gėlės. – Vien šiemet į sėklas investavau 500 eurų, norėdama išbandyti kuo įvairesnes daržoves ir augalus.“
„Pradėjome su „Lytagra“ dirbti dėl gero vardo, serviso, be to, tiko technikos kainos ir kokybės santykis“, – sakė Molėtų r. ūkininkaujantys Aida ir Barintas Čepukaičiai
Atskirą avių ūkį valdo ir jos vyras Barintas. Jaunoji ūkininkė pasinaudojo smulkiajam ūkiui skirta parama, jos vyras – jaunųjų ūkininkų įsikūrimo ir ūkio modernizavimo. Įrangos ir technikos tiekėjais ūkininkai pasirinko „Lytagrą“. „Pirmiausia įsigijome 107 AG New Holland traktorių, kuriuo esu labai patenkintas. Pernai parengėme modernizavimo projektą ir šiemet į kiemą atriedėjo Krone šienapjovė, grėblys, ritinių vyniotuvas. Technika leis patiems paruošti avims skirtus kokybiškus pašarus ir gerokai palengvins gyvenimą, nes būsime nuo nieko nepriklausomi. Pradėjome su „Lytagra“ dirbti dėl gero vardo, serviso, be to, tiko technikos kainos ir kokybės santykis“, – aiškino B. Čepukaitis, planuojantis ateityje plėsti avių bandą ir tęsti bendradarbiavimą su įmone.
Ilgalaikis bendradarbiavimas turi savo vertę
O štai Birštono seniūnijos ūkininkas Jonas Gradeckas beveik prieš tris dešimtmečius kaip pirmuosius naujus vakarietiškus traktorius pasirinkęs New Holland, lig šiol technikos parką naujina šios gamintojos mašinomis. Pasak ūkininko, per 30 ūkininkavimo metų gal jau kokius septynis New Holland traktorius turėjo, o naujausias pirkinys – 560 AG traktorius, taip pat pernai įsigytas rotorinis CX8.90 javų kombainas su lanksčia pjaunamąja. Tai jau trečiasis javų kombainas per 500 ha augalininkystės ūkyje.
Pasak birštoniškio Jono Gradecko, ilgalaikis bendradarbiavimas su viena įmone turi savo vertę
„Taip gyvenimas susiklostė, kad pradėjome su „Lytagra“ bendradarbiauti, nors neignoruojame ir kitų firmų, bet jos arba neturi tų prekių, kurių mums reikia, arba kainos ir kokybės santykis mums netinka. Viena, ilgalaikis bendradarbiavimas turi savo vertę, antra, ši didelė įmonė arčiausiai mūsų, tad lengviausiai pasiekiama, prekiauja daugeliu prekių, skirtų ne tik žemės ūkio technikai. Labai patogu, kad užsukęs į parduotuvę gali įsigyti visko, ko reikia, ir nereikia gaišti laiko kitur važiuojant ir ieškant. Ypač vasarą per darbymetį to laisvo laiko nėra. O dabar net žinai ir atsimeni, kur kokiame sandėlyje reikiamas daiktas yra, nereikia ieškoti“, – privalumus vardijo J. Gradeckas.
Tiko įranga ir techninė priežiūra
O štai Tauragės rajone su žmona Remigija ir sūnumi Mariumi ūkininkaujantis Dainius Stancikas prieš aštuonerius metus iš „Lytagros“ įsigijo Lely melžimo robotą. Ūkis laiko apie 200 galvijų, iš kurių 80 melžiamų karvių, dirba apie 150 ha žemės, kurioje augina ne tik gyvuliams pašarus, bet ir grūdus parduoti.
„Jei neturėtume Lely melžimo roboto, ko gero, ir melžiamų karvių ūkyje jau nebūtų“, – įsitikinę Dainius (nuotraukoje kairėje) ir Remigija Stancikai, mišraus ūkio Tauragės r. savininkai
„Tiesą sakant, jei neturėtume melžimo roboto, ko gero, ir melžiamų karvių ūkyje jau nebūtų. Kai rinkomės, Lely mums labiausiai patiko, nors domėjomės įvairių gamintojų įranga. Džiaugiamės ir geru servisu, aptarnavimu“, – sakė ūkininkai. Melžimo robotą jie įdiegė naujoje savo jėgomis statytoje fermoje, taip pat iš „Lytagros“ įsigijo ir visą fermų įrangą.
Stancikai neslėpė, kad reikėtų ūkiui jau antro roboto, tačiau kol kas investicijoms laikas netinkamas. „Kažkaip išsiverčiame, tačiau gyvenimą robotas tikrai palengvino“, – pabrėžė ūkininkai, samdantys tik vieną žmogų, o visus darbus nudirbantys savo jėgomis.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Fiksuoti padargų įkainiai prasilenkia su realybe
2024-10-04 -
Vokiškas elektrinis traktorius jau prekyboje
2024-10-03 -
Teikiantiems paraiškas paramai – fiksuoti žemės ūkio technikos įkainiai
2024-09-30
Skaitomiausios naujienos
-
Tiesioginių išmokų avansai – spalio viduryje
2024-10-01 -
Iki laukų su technika – tik pažeidžiant Kelių eismo taisykles?
2024-09-17 -
Keičiamos augalų apsaugos produktų naudojimo taisyklės
2024-09-20
(0)