Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Technika
Į purkštuvų šou – palyginti, įvertinti ir išsirinkti

Akademija (Kėdainių r.), birželio 27 d. Vakar prasidėjusioje parodoje „Agrovizija 2008“ vykęs purkštuvų šou sutraukė nemažą būrį žemdirbių: retai pasitaiko vienoje vietoje išvysti įvairių kompanijų, įvairaus našumo ir konstrukcijų mašinas. Nors technikos pasirodymo trasoje įrengtas kliūtis įveikė visi purkštuvai, tačiau ne visos mašinos sulaukė ūkininkų palaikymo aplodismentų.

Pasak renginio organizatoriaus Lietuvos žemdirbystės instituto dr. Virginijaus Feizos, purkštuvų šou – ne technikos varžytuvės. „Siekiame sudaryti galimybę ūkininkams pamatyti įvairias mašinas vienoje vietoje. Nugalėtojo nerenkame, kokia technika geriausia sprendžia patys ūkininkai“, – sakė V. Feiza. Jo teigimu, ūkininkams svarbu ne vien pamatyti modernias mašinas, bet ir įvertinti jų darbą lauko sąlygomis.

Purkštuvų demonstracijos lauke buvo įrengtos dirbtinos kliūtis: lauko pakraštyje pastatytas medį ar stulpą imituojantis ritinys, o traktoriaus vėžių zonoje įrengtos duobes imituojančios kliūtys. Pakabinamų, prikabinamų ir savaeigių purkštuvų sijos buvo nustatytos 50 cm aukštyje nuo augalų viršaus. „Žinoma, Lietuvos ūkininkų laukai jau sukultūrinti, duobių, kokias mes čia imitavome, vargu, ar rastume, tačiau purkštuvui važiuojant per jas, matyti, ar sijos išlaiko nustatytą vienodą aukštį“, – aiškino V. Feiza.

Bioversija 2024 07 09 m7

Pasak jo, nuo purkštuvo purškimo kokybės labai priklauso, ar augalai bus tolygiai padengti augalų apsaugos priemonėmis. Taigi, purkštuvo darbas lemia ir augalų ligų paplitimą. Be to, purškiant gera technika, taupomi pesticidai, laikas ir pinigai.

Per 5 tūkst. ha valdančios Raseinių rajono bendrovės „Agra Corporation“ vadovas Virginijus Kropaitis į „Agroviziją“ atvyko pasižiūrėti savaeigės purškimo technikos. Ūkininkų vertinimui buvo pateikta per 10 skirtingų purkštuvų, iš jų 3 savaeigiai – Caruelle Master, John Deere 4730 ir Seguip. Pasak „DOJUS agro“ pardavimų vadybininko Edmundo Stankevičiaus, Europai pritaikytais sertifikuotais John Deere purkštuvais Lietuvoje bus pradėta prekiauti kitais metais. „Demonstruotas modelis John Deere 4730 nėra sertifikuotas ir parduodamas tik Baltarusijoje“, – paaiškino E. Stankevičius.

Bendrovės „Dotnuvos projektai“ pristatytas savaeigis purkštuvas Seguip Lietuvoje eksploatuojamas jau treji metai. Jo rezervuaro talpa 4 tūkst. l, sijų užgriebio plotis 30 m (gali būti iki 42 m). Daugiau kaip 200 AG purkštuvo su visais varomaisiais ir vairuojamaisiais ratais prošvaisa 1,15 m, o važiavimo greitis purškiant – iki 20 km/val.

Savaeigio įmonės „Lytagra“ atstovaujamo Caruelle Master purkštuvo bakas yra 4 tūkst. l talpos, sijos – 36 m užgriebio pločio, prošvaisa – 1,2, o tarpvėžis – 1,9 m. Jame įrengti du hidrauliniai siurbliai.

Purkštuvų šou vyks dar rytoj nuo 11 iki 13 val.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos