Akademija (Kėdainių r.), birželio 27 d. Vakar prasidėjusioje parodoje „Agrovizija 2008“ vykęs purkštuvų šou sutraukė nemažą būrį žemdirbių: retai pasitaiko vienoje vietoje išvysti įvairių kompanijų, įvairaus našumo ir konstrukcijų mašinas. Nors technikos pasirodymo trasoje įrengtas kliūtis įveikė visi purkštuvai, tačiau ne visos mašinos sulaukė ūkininkų palaikymo aplodismentų.
Pasak renginio organizatoriaus Lietuvos žemdirbystės instituto dr. Virginijaus Feizos, purkštuvų šou – ne technikos varžytuvės. „Siekiame sudaryti galimybę ūkininkams pamatyti įvairias mašinas vienoje vietoje. Nugalėtojo nerenkame, kokia technika geriausia sprendžia patys ūkininkai“, – sakė V. Feiza. Jo teigimu, ūkininkams svarbu ne vien pamatyti modernias mašinas, bet ir įvertinti jų darbą lauko sąlygomis.
Purkštuvų demonstracijos lauke buvo įrengtos dirbtinos kliūtis: lauko pakraštyje pastatytas medį ar stulpą imituojantis ritinys, o traktoriaus vėžių zonoje įrengtos duobes imituojančios kliūtys. Pakabinamų, prikabinamų ir savaeigių purkštuvų sijos buvo nustatytos 50 cm aukštyje nuo augalų viršaus. „Žinoma, Lietuvos ūkininkų laukai jau sukultūrinti, duobių, kokias mes čia imitavome, vargu, ar rastume, tačiau purkštuvui važiuojant per jas, matyti, ar sijos išlaiko nustatytą vienodą aukštį“, – aiškino V. Feiza.
Pasak jo, nuo purkštuvo purškimo kokybės labai priklauso, ar augalai bus tolygiai padengti augalų apsaugos priemonėmis. Taigi, purkštuvo darbas lemia ir augalų ligų paplitimą. Be to, purškiant gera technika, taupomi pesticidai, laikas ir pinigai.
Per 5 tūkst. ha valdančios Raseinių rajono bendrovės „Agra Corporation“ vadovas Virginijus Kropaitis į „Agroviziją“ atvyko pasižiūrėti savaeigės purškimo technikos. Ūkininkų vertinimui buvo pateikta per 10 skirtingų purkštuvų, iš jų 3 savaeigiai – Caruelle Master, John Deere 4730 ir Seguip. Pasak „DOJUS agro“ pardavimų vadybininko Edmundo Stankevičiaus, Europai pritaikytais sertifikuotais John Deere purkštuvais Lietuvoje bus pradėta prekiauti kitais metais. „Demonstruotas modelis John Deere 4730 nėra sertifikuotas ir parduodamas tik Baltarusijoje“, – paaiškino E. Stankevičius.
Bendrovės „Dotnuvos projektai“ pristatytas savaeigis purkštuvas Seguip Lietuvoje eksploatuojamas jau treji metai. Jo rezervuaro talpa 4 tūkst. l, sijų užgriebio plotis 30 m (gali būti iki 42 m). Daugiau kaip 200 AG purkštuvo su visais varomaisiais ir vairuojamaisiais ratais prošvaisa 1,15 m, o važiavimo greitis purškiant – iki 20 km/val.
Savaeigio įmonės „Lytagra“ atstovaujamo Caruelle Master purkštuvo bakas yra 4 tūkst. l talpos, sijos – 36 m užgriebio pločio, prošvaisa – 1,2, o tarpvėžis – 1,9 m. Jame įrengti du hidrauliniai siurbliai.
Purkštuvų šou vyks dar rytoj nuo 11 iki 13 val.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
„Metų traktorius 2025“: nuo galingiausio masinės gamybos traktoriaus iki elektrinio
2024-11-11 -
Sodybose traktorius vis dažniau keičia keturračiai
2024-10-29 -
Lenkiškų traktorių gamyklą įsigijo ukrainiečių valdomas verslas
2024-10-28
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)