Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Spaudos centras
Žalio pieno pardavėjų teisės: kaip išvengti klaidų
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Žalio pieno pardavėjai, kaip ir bet kurie kiti verslo subjektai, turi teisę į sąžiningas ir skaidrias sutarties sąlygas. Tačiau praktikoje pasitaiko klaidų ir nesusipratimų, kurie gali turėti neigiamų pasekmių tiek žalio pieno pardavėjams, tiek pirkėjams.

Žemės ūkio agentūra pristato dažniausiai daromas klaidas ir pateikia rekomendacijas, kaip jų išvengti.

Pasak Agentūros, dažniausia žalio pieno pardavėjų klaida – sutinka su vienašališkai keičiama sutartimi.

Bioversija m7 2024 11 19

Svarbu tai, kad sutartis (ar jos priedai) gali būti keičiami arba papildomi tik tada, kai abiem šalims pavyksta susitarti. Jei pardavėjas nesutinka su pirkėjo siūlymu, jis turi teisę derėtis dėl sąlygų. Tuo atveju, kai kompromisas nepasiekiamas, pardavėjas gali nutraukti sutartį pagal sudarytos sutarties nuostatas.

Dar vienas svarbus aspektas – sutarties priedai, kurie galioja tik tada, kai juos pasirašo abi šalys. Vadinasi, jei pardavėjas nesutinka su pirkėjo siūlymu dėl žalio pieno kainos ar kitų sąlygų, jis turi teisę nepasirašyti sutarties priedo arba pasirašyti aiškiai nurodydamas, kad nesutinka su pirkėjo siūloma kaina. Tik abiejų šalių susitarimu patvirtinti priedai turi teisinę galią.

Sutarties sąlygose paprastai numatomos baudos ar delspinigiai, kurie turi būti taikomi pažeidus tam tikras sutarties sąlygas.

Vis dėlto žalio pieno pardavėjams rekomenduojama atidžiai įvertinti, ar pirkėjo siūlomos baudos dydis atitinka nesupirkto pieno kiekio vertę. Idealiu atveju, kad pardavėjas nepatirtų nepagrįstų finansinių nuostolių, baudos dydis turėtų būti lygiavertis nenupirktam pieno kiekiui.

Sutikti su sutarties sąlygomis, pagal kurias žalio pieno pardavėjai prisiima atsakomybę už pieno kokybę po jo pristatymo pirkėjui, yra dar viena klaida.

Pardavėjai turėtų atminti, kad nuo pieno pristatymo momento visa atsakomybė už jo kokybę tenka pirkėjui. Jei pienas pristatytas tinkamos kokybės ir tai patvirtina atitinkami dokumentai, pirkėjas neturi teisės reikalauti atlyginti nuostolių dėl jo paties netinkamo pieno laikymo ar kitų su tuo susijusių problemų.

Parengta: pagal Žemės ūkio agentūros inf.
Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kiek jūsų ūkyje yra nuosavos ir nuomojamos žemės?
Visos apklausos