Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Spaudos centras
„Rapsoila“ į antros kartos biodyzelino gamybą investuos 11 mln. eurų
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Mažeikių r. Atsinaujinančių degalų gamybos bendrovė „Rapsoila“ į skystųjų̨ antros kartos biodyzelinogamybos pajėgumų sukūrimą investuos 11 mln. eurų.

Naują įrangą ir technologijas gamykloje diegsianti bendrovė aukščiausius standartus atitinkančius atsinaujinančius degalusgamins iš naudoto kepimo aliejaus ir pramoninių riebalų atliekų.

„Rapsoila“ gamykloje veikianti įranga ir technologijos iki šiol buvo skirtos darbui su rapsų aliejumi. Įsigydami naują įrangą siekiame dalį biodyzelino gaminti iš̌ naudoto kepimo aliejaus ir maisto ar pašarų tiekimo grandinėje netinkamų naudoti pramoninių atliekų – laisvųjų̨ riebalinių rūgščių.

Bioversija 2024 07 09 m7

Šie degalai bus dar mažiau taršūs ir prisidės prie valstybės siekio atsisakyti importuojamo aplinkai kenksmingo iškastinio kuro. Atliekų panaudojimas gamybos procese prisidės prie žiedinės ekonomikos vystymo“, – sako bendrovės vadovas Ovidijus Macijauskis.

Planuojama, kad investicijos leis per metus pagaminti iki 4,99 kilotonų naftos ekvivalento antros kartos atsinaujinančių degalų.

„Rapsoila“ yra pirmoji gamykla Lietuvoje, kuri iš lietuviškų rapsų gamina biodyzeliną, glicerolį ir rapsų išspaudas.

Parengta: pagal „Rapsoila“ pranešimą
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos