Vilnius. Vilniuje viešintis Lenkijos premjeras Donald’as Tusk’as (Donaldas Tuskas) teigia, kad prašys Europos Komisijos (EK) koreguoti žaliojo kurso nuostatas. Kartu jis pabrėžia, kad aplinkosaugininkai ir ūkininkai neturi konfliktuoti.
Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė priminė, kad Vyriausybė taip pat prašė EK taikyti tam tikras išlygas įgyvendinant žaliąjį kursą jau šiais metais. Pasak premjerės, Komisijos supratimas juntamas.
„Privalome veikti klimato kaitos vardan, esame politinė jėga, kuriai piliečių sveikata, saugumas ir gamta yra labai aukštas prioritetas, bet žaliajame kurse yra nuostatų, kurios ne visiškai adekvačiai atspindi reikalų esmę Europos Sąjungoje, nūdienos kontekstą“, – spaudos konferencijoje Vilniuje sakė D. Tuskas.
„Artimiausiomis dienomis kreipsiuosi savo iniciatyva, kad tam tikros nuostatos būtų pakeistos. Pakeitimai gins ir Lenkijos, ir Europos žemės ūkį, ir maisto gamintojus“, – teigė jis.
Dėl įvairių žaliojo kurso reikalavimų kurį laiką visoje Europoje vyksta ūkininkų protestai.
„Aplinkosauga negali konfliktuoti su elementariais interesais. Jei kalbame apie maisto gavybą ir Europos Sąjungos žemės ūkį, tai negali būti karas tarp ekologų ir ūkininkų.
Sprendimą rasime, kad tam tikros nuostatos būtų koreguotos taip, kad nereikštų ir tam tikrų piliečių grupių skurdinimo, ir žemės ūkio produktų ribojimo ir tam tikri padariniai galbūt politikų nebuvo numatyti“, – sakė Lenkijos premjeras.
Premjerė Ingrida Šimonytė taip pat pastebėjo, kad ir Lietuvoje žaliojo kurso reikalavimai kartais tampa sunkia našta šalies ūkininkams, dėl to reikia rasti kompromisą.
„Lietuvoje turime situacijų, kai reikalavimai pagal žaliąjį kursą labai sunkia našta gula ant mūsų žemės ūkio sektoriaus. (...) Turime ir visuomenės reikalavimą švariam vandeniui, buveinių, retų augalų apsaugai, tad yra poreikis rasti kompromisą. Tai padaryti nelabai lengva, mes taip pat turėjome prašymų Europos Komisijai dėl tam tikrų išlygų įgyvendinant žaliąjį kursą jau 2024 metais ir girdžiu, kad supratimas Europos Komisijos yra“, – teigė premjerė.
Anot jos, tai jautrus klausimas Lietuvai, būtina dirbti kartu teikiant pasiūlymus ES institucijai.
„Dirbsime kartu teikdami racionalius pasiūlymus EK ir atitinkamoms taryboms, kad į tas problemas būtų atsižvelgta“, – sakė I. Šimonytė.
D. Tusk’as: turi būti bendras ES sprendimas dėl rusiškų ir baltarusiškų grūdų draudimo
Anot Lenkijos premjero, ES taip pat turėtų priimti bendrus sprendimus dėl rusiškų ir baltarusiškų grūdų importo draudimo. Jis pabrėžia, kad ES bendras sprendimas turi būti efektyvesnis.
„Esu įsitikinęs, kad bendras Europos sprendimas bus daug efektyvesnis nei atskirų šalių sprendimai. (...) Norėčiau, kad kartu kaip ES priimtume sprendimus dėl sankcijų Rusijos ir Baltarusijos žemės ūkio produkcijai“, – spaudos konferencijoje pirmadienį jis.
Jis žada jau pirmadienį Lenkijos Seimo vadovo inicijuoti sprendimą dėl sankcijų šių šalių žemės ūkio produkcijai.
„Šiandien kreipsiuosi į Lenkijos Seimo maršalką dėl Lenkijos Seimo sprendimo dėl sankcijų taikymo Rusijos žemės ūkio ir Baltarusijos žemės ūkio produkcijai“, – pridūrė D. Tuskas.
Lenkijos premjeras sakė, kad sankcijas griežtinti svarbu ne tik dėl karo Ukrainoje, bet ir dėl saugesnės Lenkijos bei visos Europos žemės ūkio rinkos.
„Tikrai tos rinkos jaučia didelį spaudimą dėl karo. Be jokios abejonės, kad viena iš pagrindinių užduočių – eksporto galimybės blokavimas iš Rusijos ir Baltarusijos į trečiąsias valstybes, kurios tradiciškai buvo tų žemės ūkio produktų gavėjos“, – sakė D. Tuskas.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Šiemet žemdirbiams išmokėta 13,5 mln. eurų draudimo išmokų
2024-12-13 -
„Vilvi Group“ pajamos augo iki 226 mln. eurų
2024-12-10 -
Dviguba nauda ūkiams: degalai ir pašarai iš tų pačių grūdų
2024-12-02
Skaitomiausios naujienos
-
Pradedama mokėti likusi išmokų dalis
2024-12-02 -
Mažins finansinę naštą žemės ūkyje naudojamo transporto valdytojams
2024-12-04 -
Greitaeigis traktorius atstoja vilkiką
2024-12-09
(0)