Basf a1 08 12 23 Basf m1 08 12 23
Spaudos centras
Apie bioekonomikos galimybes diskutavo Europos žemės ūkio politikos bei mokslo lyderiai

Akademija (Kauno r.). Aleksandro Stulginskio universitete dvi dienas vyko tarptautinis mokslinis renginys, skirtas aktualiausiai žemės ūkio ir regionų problematikai. Jame dalyvavo apie 400 įvairių šalių mokslininkų, žemdirbių, verslo bei nevyriausybinių organizacijų atstovų, politikų.

Tarptautinė mokslinė konferencija, skirta kaimo plėtrai, surengta jau aštunt. Jos dalyvius pasveikino ASU rektorius prof. Antanas Maziliauskas.Pasak ASU Ekonomikos ir vadybos fakulteto dekanės prof. Astridos Miceikienės, tarptautinė konferencija suburia mokslininkus, galinčius pasidalinti vykdomų tyrimų rezultatais, turinčius įžvalgų, kaip užtikrinti sklandžią kaimo plėtrą, įvardyti žemės ūkio vystymąsi stabdančias problemas bei priimti sprendimus bendriems mokslo tyrimams atlikti, projektams rengti, taip skatinant mokslo indėlį į kaimo plėtrą ir žemės ūkį.

Bioversija 23 09 01 m7

„Kaskart šių konferencijų metu pasirenkama vis kita raktinė tema. Šiais metais tai bioekonomika. Apie bioekonomikos galimybes ir iššūkius šiuo metu plačiai diskutuojama visame pasaulyje. O žemės ūkis ir miškai yra būtent tie ūkio sektoriai, kurie gali efektyviausiai prisidėti prie bioekonomikos vystymosi, nes ji apima tvarią atsinaujinančių biologinių išteklių gamybą ir tų išteklių bei atliekų srautų perdirbimą į pridėtinę vertę turinčius produktus", - sakė A. Miceikienė.

Šiuo metu ES brėžia naujas Bendrosios žemės ūkio politikos gaires po 2020 m. Lietuvos mokslininkams bei ūkininkams yra aktualu išgirsti ir tai, kaip įgyvendinama dabartinė Lietuvos kaimo plėtros programa, kokie veiksniai galėtų paskatinti visų kaimo vietovėse gyvenančių asmenų aktyvesnį dalyvavimą kaimo plėtros procesuose ir kaip pritraukti naujų šių procesų dalyvių. Todėl konferencijoje kalbėta ir apie žiedinę ekonomiką, ekologiškų produktų gamybos skatinimą.

Įvairiose konferencijos „Kaimo plėtra' 2017: iššūkiai bioekonomikai" sekcijose buvo kalbama apie biosistemų inžineriją, agroinovacijas ir maisto technologijas, daugiafunkcį požiūrįį subalansuotą biologinių išteklių naudojimą bei socialines inovacijas, skatinančias kaimo plėtrą.

Sesiją „Perėjimas nuo iškastiniais ištekliais grįstos ekonomikos prie bioekonomikos" moderavo Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto narys Mindaugas Maciulevičius, pranešimą „Europos Komisijos vizija plėtojant bioekonomiką kaimo vietovėse" skaitė EK Žemės ūkio ir kaimo plėtros generalinio direktorato mokslinių tyrimų politikos pareigūnas Chose Rui Espis (José Ruiz Espi), diskusijoje dalyvavo Sedlcų (Lenkija) universiteto prof. dr. Piotras Senkus (Piotr Senkus), ASU prof. dr. Kęstutis Navickas, Leibnico instituto (Vokietija) dr. Tomas Hofmanas (Thomas Hoffmann), LEADER programos ir žemdirbių mokymo centro direktorė Lina Gumbrevičienė.

Diskusijos organizatoriai siekė atsakyti į klausimus, ar Lietuva turi pakankamai politinės valios kaimo vietovėse plėtoti bioekonomiką, ar  gali bioekonomika sustiprinti kaimo vietovių gyvybingumą, kokie galimi bioproduktų rinkų vystymo iššūkiai ir ką pats kaimas gali pasiūlyti bioekonomikai.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos