Vilnius. Kooperuoti pieno gamintojai, solidarizuodamiesi su kainomis nepatenkintais vartotojais antradienį Vilniuje ir Rokiškyje nemokamai dalina pieną. Rengėjai sako, jog akcijos tikslas - parodyti pirkėjui, kokia kainos dalis atitenka pieno gamintojui.
Kooperatyvų asociacijos „Kooperacijos kelias" valdybos pirmininkės Jūratės Dovydėnienės teigimu, ši akcija nėra nukreipta nei prieš prekybos centrus, nei prieš perdirbėjus, nei prieš valdžios atstovus.
„Mūsų tikslas - paskleisti žinią žmonėms. Čia - tiesiog žinutė vartotojui, kad jis susimąstytų, kaip yra, jei jis perka parduotuvėje ekologišką pieną po 1,20 Eur, o ekologinis ūkis gauna 15 ct. Drįstame pasakyti, kad ūkininkas dirba tikrai ne ką mažiau nei perdirbimo įmonė ar prekybininkas. Tai, vadinasi, šioje grandinėje tikrai kažkas negerai ir ta proporcija pinigų yra netinkamai pasidalijusi", - kalbėjo J. Dovydėnienė.
Pas akciją vykdančius ūkininkus atėjusi žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė sakė, kad remia šią ūkininkų iniciatyvą ir priminė, jog kažkas tikrai negerai yra pieno tiekimo grandinėje, jei pieno supirkimo kaina dešimteriopai mažesnė už pieno kainą lentynose.
Anot „Kooperacijos kelio" vadovės, tuo pačiu akcija norima atkreipti dėmesį, kad ūkininkų skundai turi pagrindo ir parama bei išmokos jiems mokamos tai pat pagrįstai. „Ūkininkai pasiruošę dirbti ir užsidirbti, bet šiandien jie to negali. Jie negali pragyventi, jau nekalbant apie pelną", - sakė J. Dovydėnienė, primindama, kad iš kooperuotų ūkininkų pienas superkamas dar pigiau, nei iš pavienių.
Akcijos rengėjai teigia, kad pieno dalinimo Rokiškyje nereiktų sieti su čia veikiančia viena didžiausių šalies pieno perdirbimo bendrovių „Rokiškio sūris". Pasak J. Dovydėnienės, šiame krašte veikia stiprus ekologinis kooperatyvas ir būtent jų iniciatyva akcija vyksta ne tik sostinėje. Rokiškio gyventojams planuojama išdalinti iki 1,5 tonos pieno iš Rimanto Gražio ekologinio ūkio.
Vilniuje, prie Žemės ūkio ministerijos, planuojama išdalinti iki 6 tonų pieno. Čia pienas atvežtas Stepono Andruškos (Plungės r.) bei Ievos Stanienės (Telšių r.) ūkių.
Akcijos rengėjai primena, kad jų dalijamas pienas yra kitoks, nei parduotuvių lentynoje: riebesnis ir natūralus. „Dauguma žmonių nepripratę prie natūralaus pieno, tad kiekvienas butelis yra su etikete, kurioje aiškiai parašyta, ką su tuo pienu padaryti parsinešus namo, iš kokio jis ūkio ir kada pamelžtas. Visą informaciją ant butelio žmogaus gaus ir matys", - sakė J. Dovydėnienė. Pasak jos, akcijai visos reikalingos institucijos leidimus yra davusios.
Pieno atėję vilniečiai tikino žinantys sunkią ūkininkų padėtį ir palaikantys gamintojus, ryte jau rikiavosi norinčiųjų eilutė. Gavusieji pieno buvo skatinami "aukoti nykstančiai pienininkystei".
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Augo Klaipėdos uosto krova
2024-11-21 -
Pieno kaina spalį ūgtelėjo
2024-11-20 -
Ekologiški grūdai: avižų kaina kilo labiausiai
2024-11-18
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)