Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Rinka
Sulčių spaudėjai paslaugas brangins
Asociatyvi freepik.com nuotr.

Vilnius. Viena po kitos duris atveriančios vaisių ir daržovių sulčių spaudyklos šiemet paslaugas žada branginti iki penktadalio. Labiausiai kainas kelti verčia brangusi tara ir dyzelinas, išaugusios elektros kainos, didesni atlyginimai.   

Pernai už 3–5 l sulčių maišelius prašoma 2–3 Eur, priklausomai nuo pakuotės. Šiemet jų kaina kils 15–25 centais.   

„Nebus to drastiško brangimo – 10–15 procentų. Nors dar žiūrėsime, po kiek pirksime maišelius. Anksčiau iš Kinijos vežė juos, o dabar nežinome – veš ar neveš“, – BNS teigė netoli Vilniaus veikiančios spaudyklos savininkas Valerijus Kublickas.  

Bioversija 2024 04 26 m7

Su broliu tris spaudyklas Molėtuose, Anykščiuose ir Kupiškyje valdantis Justas Petraitis tikino, kad populiariausia trijų litrų pakuotė brangs apie 20 centų, bet 3 Eur dar nepasieks.   

Trakuose įsikūrusios spaudyklos savininkė Sigita Michailovskienė  pabrėžė, kad kainas 10–15 proc. tikrai kels, nes nuo atidarymo 2019 m. jos nekeltos.

Pasak jos, nors klientai jau spaudžia atsidaryti, anksčiau pradėti veiklą  neapsimoka, nes obuolių atvežama mažai: „Dėl kelių klientų aparatūros net neverta kurti, nes jos išplovimas užtrunka tris valandas.“ 

Didžiausias darbymetis spaudyklų savininkams prasideda nuo rugsėjo, bet anksčiau įjungti sulčių spaudimo mašinas ragina žmonės, kurie skundžiasi krintančiais ir pūvančiais obuoliais.

„Sako, kad krinta obuoliai, kiekvieną vakarą po maišą prirenka krituolių ir išmeta, o nori išsispausti sultis. Klausiu, ar tai prinokę, ar žali obuoliai. Sako, visokių yra, ir žieminių. Manau, kad labiau žali. Tai gąsdina. Kokios tos sultys bus iš žalių krituolių? Sultys geriausios yra ne iš krituolių, o iš prinokusių skintų obuolių“, – pasakojo S. Michailovskienė.

Verslininkė prognozuoja, kad užsitęsusi kaitra pakenks obuoliams, jie kirmys ir neprinokę kris, pus – bus blogos kokybės sultims spausti.

J. Petraitis sako, kad vasarinių obuolių šiemet labai mažai ir žmonės iš jų spausti sultis prašo retai, nes žino, kad jų nedaug tebus. V. Kublicko teigimu, palyginti su praėjusiais metais, šis ruduo obuolių bus dosnus.

„Stiprūs metai bus, nes pernai iš viso nulis buvo, užpraėję – vidutiniai. Yra šiemet obuolių, tikrai yra. Nors obuolių nebus labai gausu, bet iš ko sultis spausti bus“, – BNS tvirtino V. Kublickas. 

Šaltinis: BNS
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos