Basf 22 09 27 + Dimedium 22 09 01 Dimedium 22 09 01 + Adama 22 09 05
Rinka
Skirs 5 mlrd. eurų naujam herbicidui sukurti

Berlynas. Atrodo, kad „Bayer“ jau susitaikė su glifosatui pranašaujama pabaiga ir ėmėsi kurti naują herbicidą.

Vokietijos kompanija „Bayer“ per ateinantį dešimtmetį skirs maždaug 5 mlrd. eurų mokslinių tyrimų ir plėtros biudžeto lėšų sukurti alternatyvą glifosatui. Šis sprendimas priimtas tuo metu, kai JAV pateikta jau daugiau nei 13 000 ieškinių, kuriuose teigiama, kad glifosatas sukelia vėžį.

Vokietijos bendrovė bando sumažinti susirūpinimą dėl prieštaringo herbicido ir sako, kad ateityje siekdama naujo herbicido saugos sertifikavimo Europoje daugiau atsižvelgs į visuomenės atsiliepimus. „Bayer“ taip viešai pademonstravo, kad nori pasiūlyti ūkininkams naujus produktus, skirtus kovoti su piktžolėmis.

Bioversija 22 08 31

„Nors glifosatas ir toliau atliks svarbų vaidmenį žemės ūkyje ir „Bayer“ produktų krepšelyje, bendrovė įsipareigoja augintojams pasiūlyti daugiau pasirinkimų“, – teigiama bendrovės pranešime.

Kaip pažymi leidinys „Fortune“,  taip „Bayer“ stengiasi atkurti savo įvaizdį, kai JAV kilęs nepasitenkinimas  išplito į kitas šalis, pvz., Australiją. Kai kurie analitikai pateikė svarstymus, kad teismai „Bayer“ gali kainuoti iki 10 mlrd. eurų.

Glifosato naujo sertifikavimo procesas Europos Sąjungoje prasidės šiais metais. „Bayer“ pažadėjo pakviesti mokslininkus, žurnalistus ir nevyriausybines organizacijas prisidėti prie bendrovės mokslinio pasirengimo šiam procesui.

„Bayer“ JAV laikraštyje „The Washington Post“ išspausdino reklamą per visą puslapį. Reklamoje sakoma: „Mes klausėmės. Mes pasimokėme“.

Europoje apie planus uždrausti glifosatą yra paskelbusios Vokietija, Prancūzija, Austrija.

Vienas didžiausių glifosato naudotojų Europoje yra Vokietijos geležinkelių bendrovė. Ši taip pat paskelbė, kad jau ieško alternatyvų, kaip efektyviai naikinti augalus šalia bėgių nenaudojant glifosato.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos