Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Rinka
Skirs 5 mlrd. eurų naujam herbicidui sukurti

Berlynas. Atrodo, kad „Bayer“ jau susitaikė su glifosatui pranašaujama pabaiga ir ėmėsi kurti naują herbicidą.

Vokietijos kompanija „Bayer“ per ateinantį dešimtmetį skirs maždaug 5 mlrd. eurų mokslinių tyrimų ir plėtros biudžeto lėšų sukurti alternatyvą glifosatui. Šis sprendimas priimtas tuo metu, kai JAV pateikta jau daugiau nei 13 000 ieškinių, kuriuose teigiama, kad glifosatas sukelia vėžį.

Vokietijos bendrovė bando sumažinti susirūpinimą dėl prieštaringo herbicido ir sako, kad ateityje siekdama naujo herbicido saugos sertifikavimo Europoje daugiau atsižvelgs į visuomenės atsiliepimus. „Bayer“ taip viešai pademonstravo, kad nori pasiūlyti ūkininkams naujus produktus, skirtus kovoti su piktžolėmis.

Bioversija m7 2024 11 19

„Nors glifosatas ir toliau atliks svarbų vaidmenį žemės ūkyje ir „Bayer“ produktų krepšelyje, bendrovė įsipareigoja augintojams pasiūlyti daugiau pasirinkimų“, – teigiama bendrovės pranešime.

Kaip pažymi leidinys „Fortune“,  taip „Bayer“ stengiasi atkurti savo įvaizdį, kai JAV kilęs nepasitenkinimas  išplito į kitas šalis, pvz., Australiją. Kai kurie analitikai pateikė svarstymus, kad teismai „Bayer“ gali kainuoti iki 10 mlrd. eurų.

Glifosato naujo sertifikavimo procesas Europos Sąjungoje prasidės šiais metais. „Bayer“ pažadėjo pakviesti mokslininkus, žurnalistus ir nevyriausybines organizacijas prisidėti prie bendrovės mokslinio pasirengimo šiam procesui.

„Bayer“ JAV laikraštyje „The Washington Post“ išspausdino reklamą per visą puslapį. Reklamoje sakoma: „Mes klausėmės. Mes pasimokėme“.

Europoje apie planus uždrausti glifosatą yra paskelbusios Vokietija, Prancūzija, Austrija.

Vienas didžiausių glifosato naudotojų Europoje yra Vokietijos geležinkelių bendrovė. Ši taip pat paskelbė, kad jau ieško alternatyvų, kaip efektyviai naikinti augalus šalia bėgių nenaudojant glifosato.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025
    Setupad-desktop-po tekstu

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kiek jūsų ūkyje yra nuosavos ir nuomojamos žemės?
    Visos apklausos