Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Rinka
Seimo komitetas už griežtesnę valstybės atsargų kaupimo tvarką

Vilnius. Parlamentinis Biudžeto ir finansų komitetas pritarė Žemės ūkio bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijų inicijuojamoms Valstybės rezervo įstatymo pataisoms ir siūlymui griežtinti valstybės atsargų kaupimo tvarką. Dėl jų Seimas balsuos kitą savaitę neeilinėje sesijoje.

Komitetas pritarė atsargų rezervavimo sutarties įteisinimui ir siūlo Seimui nustatyti, kad prekių ar maisto produktų atsargos būtų laikomos atskirose patalpose, o krizės atveju, paskelbus mobilizaciją, įvedus nepaprastąją ar karo padėtį, negalėtų būti naudojamos kitiems tikslams be Vyriausybės leidimo.  

Verslas ne rečiau kaip du kartus per metus, o ne kartą, kaip siūlyta anksčiau, būtų tikrinamas, ar gali vykdyti įsipareigojimus. 

Bioversija 2024 04 26 m7

Be to, komitetas siūlo atsargas laikyti tik Lietuvoje. Pagal Valstybės rezervo įstatymą, dabar jas galima kaupti specialiuose sandėliuose ir pirkti nebūtinai anksčiau, o tada, kai reikia įsigyti pagal preliminarias sutartis, kurias Seimas įteisino 2019 metais. 

Anot Žemės ūkio ministerijos Strateginių pokyčių valdymo grupės atstovės Virginijos Žoštautienės, dabartinė atsargų kaupimo tvarka neveikia. Diskutuojant su galimais maisto tiekėjais paaiškėjo, kad be apmokėjimo už rezervavimą jie neketina dalyvauti pirkimuose. 

Nuogąstavimus dėl valstybės rezervo kaupimo 2020-ųjų pavasarį išsakė ir prezidentas Gitanas Nausėda. Jis tada paragino Žemės ūkio ministeriją užtikrinti valstybės maisto rezervą, kad jame užtektų būtiniausių produktų.  

Šaltinis: BNS
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos