Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Rinka
Į valstybės rezervą – kuo daugiau lietuviškos produkcijos

Vilnius. Biudžeto ir finansų komiteto nariai norėtų, kad į valstybės maisto ir kitų produktų rezervo kaupimą aktyviau įsitrauktų vietos gamintojai.

Toks sprendimas priimtas svarstant Valstybės rezervo įstatymo pataisas. Dabar leidžiama kaupti atsargas specialiuose sandėliuose arba sudaryti preliminarias jų pirkimo sutartis. Norima, kad ateityje būtų galima pasirašyti ir rezervavimo sutartis. Tikimasi, kad jos leis valstybei įsigyti atsargų palankiausiais būdais ir mažiausiais kaštais.  

Tačiau Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas abejoja, kad pataisos leis geriau suformuoti ne tik maisto, bet ir kitų prekių atsargas. „Plačiai atrišamos rankos ministerijai sudaryti rezervacijos sutartis viskam“, – komiteto posėdyje pareiškė jis.  

Bioversija 2024 04 26 m7

Pasak Žemės ūkio ministerijos Strateginių pokyčių valdymo grupės atstovės Virginijos Žoštautienės, dabartinė atsargų kaupimo tvarka neveikia. Diskutuojant su galimais maisto tiekėjais paaiškėjo, kad be apmokėjimo už rezervavimą jie neketina dalyvauti pirkimuose.  

Komiteto narys Andrius Palionis teigia, kad atsargų rezervavimo sutartimi valstybė įsipareigotų su verslu pasidalyti prekių sandėliavimo kaštais. Jis siūlo uždrausti šiame procese dalyvauti užsienio įmonėms, nors jos Lietuvoje ir turėtų sandėlių.  

M. Majauskas norėtų, kad rezerve būtų kuo daugiau lietuviškos produkcijos. „Ieškokite kažkokios formuluotės dėl to, kad rezervacijos sutartyse galėtų dalyvauti tik vietiniai tiekėjai“, – siūlė jis Žemės ūkio ministerijai.   

Šaltinis: BNS
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos