


Vilnius. Pieno supirkimo kainų žirklės tarp mažų šeimos ūkių ir stambių žaliavos tiekėjų išlieka pakankamai didelės, tačiau kainų skirtumas šiemet sumažėjo, teigia perdirbėjai.
Tris didžiąsias šalies pieno perdirbimo bendroves – „Pieno žvaigždės“, Vilkyškių pieninė ir „Rokiškio sūris“ vienijančios asociacijos Pieno centras vadovas Egidijus Simonis teigia, kad perdirbėjai suinteresuoti, jog rinkoje būtų ne tik stambūs, bet ir smulkesni šeimos ūkiai.
„Mums svarbu, kad didėtų lietuviško kokybiško pieno kiekis, nes dabar didelę dalį jo tenka
importuoti. Suprantama, kad pagal Pieno įstatymą suskirstyti į grupes ir žemesnėse grupėse gaudami mažesnę kainą ūkininkai negali išsilaikyti, todėl stengiamės, kiek leidžia rinkos sąlygos, palaikyti šeimos ūkius“, – pranešime sakė E. Simonis.
Pasak jo, stambiesiems Lietuvos ūkiams mokamos pieno supirkimo kainos pastaraisiais mėnesiais viršija ES, JAV bei Naujosios Zelandijos žaliavos kainų vidurkį.
„Žaliavos kainai didelę įtaką daro perdirbtų pieno produktų eksporto rezultatai, kurie praėjusių metų antroje pusėje ir šių metų pradžioje nebuvo geri Lietuvos pienininkams. Didžioji dalis lietuviškų produktų parduodama ES rinkoje, o čia pagrindinių produktų kainos niekaip neatsistato“, – sakė E. Simonis.
Vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina visiems ūkiams pirmąjį ketvirtį siekė 306 eurus už toną – 3,3 proc. daugiau nei pernai (296 eurai), pranešė Pieno centras.
Stambiųjų pieno ūkių, iš kurių superkama apie 65 proc. visos žaliavos, natūralaus pieno kainos vidurkis siekė 343 eurus už toną ir smuktelėjo 1,2 proc. (347 eurai).
Portalo milkprices.nl duomenimis, didžiosios JAV pieninės stambiesiems pieno tiekėjams, per metus parduodantiems daugiau kaip 500 tonų žaliavos, kovą už pieną mokėjo vidutiniškai 337 eurus už toną, Naujosios Zelandijos – 306 eurus, ES – 334 eurus.
Žemės ūkio ministerijos duomenimis, tokį pat kiekį pristatantys stambūs Lietuvos pieno ūkiai šį kovą gavo vidutiniškai 342 eurus už toną.
BNS inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Eurostatas: žemės ūkio produkcijos kainos ES pakilo
2025-03-14 -
Tarp ES kviečių eksportuotojų Lietuvą aplenkė tik Rumunija
2025-03-14 -
Kviečių supirkimo kaina mažėja, bet vis dar aukštesnė nei pernai
2025-03-10
Skaitomiausios naujienos
-
Kitą savaitę ūkininkams pradės mokėti paramą už ūkinius gyvūnus
2025-02-26 -
Mėsinių galvijų augintojai pasitraukė iš Žemės ūkio rūmų
2025-02-26 -
Silpni pasėliai po žiemos: ką daryti?
2025-03-05
(0)