Dotnuvos ūkis parduodamas už 2,4 mln. eurų
2019-07-08

Vilnius. Turto bankas ieško Žemės ūkio ministerijos valdomo  Dotnuvos eksperimentinio ūkio pirkėjo, pradinė kaina siekia 2,397 mln. eurų.

Tikimasi, kad įmonė sudomins investuotojus, panešė Turto bankas. „Dotnuvos eksperimentinis ūkis turi sukaupęs ilgametę patirtį vystant didelės reprodukcijos kultūrinių augalų ir gyvulių rūšis, tad manome, kad šios įmonės įsigijimas būtų strateginė investicija“, – pranešime teigė Turto banko vadovas Mindaugas Sinkevičius.

Dotnuvos ūkis į privatizuojamų objektų sąrašą įtrauktas 2018-ųjų birželį.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Bendras nuomojamų valstybinės žemės (20 sklypų) plotas – 735,0333 ha. Bendras pastatų plotas – 32 800 kv.m

Didžioji dalis žemės valdoma panaudos teise. Ūkis užsiima gyvulininkyste, augalininkyste bei eksperimentine, mokomąja ir bandomąja veikla, žemės ūkio mokslo, inovacijų bei pažangiausių gamybos technologijų diegimu ir plėtra.

Biologinį Bendrovės turtą sudaro pasėliai, galvijų prieaugis ir penimi gyvuliai, melžiamos karvės, mėsiniai mišrūnai galvijai, karvės žindenės. 2015 m. su Europos Sąjungos parama pastatyta 120 vietų robotizuota karvių ferma yra moderniausia šalyje.

Ūkį, kurį sudaro žemė, pastatai ir gyvuliai, parduoda Turto bankas

2018 m. Bendrovė pateko į efektyviausių pieno gamintojų šalyje dešimtuką  – primilžis siekia vidutiniškai po 10425 kg pieno iš karvės per metus.

Ūkis įregistruotas 2001 metais, pertvarkius Lietuvos žemdirbystės instituto sėklininkystės ūkį.

Pernai įmonė gavo 1,32 mln. eurų pajamų – 22 proc. mažiau nei 2017-aisiais, jos nuostolis siekė 75 tūkst. eurų (2017 metais – 43 tūkst. eurų pelno).

„Sodros“ duomenimis, ūkyje dirba 39 darbuotojai.

Daugiau informacijos – Turto banko svetainėje.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(7)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • b

  kam nauda?

 • Nesvarbu

  Pernai įmonė gavo 1,32 mln. eurų pajamų – 22 proc. mažiau nei 2018-aisiais, jos nuostolis siekė 75 tūkst. eurų (2017 metais – 43 tūkst. eurų pelno). Tai kurie tie metai buvo pernai!??? Ir kurie dabar??? Kokia šiandien diena..???!!!! Išprotėti gali kaip greitai tie metai lekia..!!!! :D

 • ss

  1998 m. rugpjūčio 13 d. Nr. 1026 nutarimas dėl Lietuvos Respublikos žemės reformos įstatymo 13 straipsnio pritaikymo tam plotui..... Kaip gali kažkokiam investuotojui perduoti valdyti žemę, kurią kažkada paėmė iš žmonių, o dabar vardan to kad parduoti niekam nereikalingus griaučius, ją išnuomuos KAŽKAM???? Šitas ūkis pasmerktas, nes naujos fermos lėšos "įsisavintos" kaip visada, šitas ūkis laikosi vardan to kad nereikėjo mokėti žemės nuomos komercinės.... vien nuoma būtų atsėjusi po 100 tūkst. kasmet. Ai nėr ką čia tauzyti, atgyventa, nugyventa, galvijai ir tie numelžti.... Kaip galėjo būti įkeista bankams valstybinė žemė?????? ................"Trečiųjų asmenų teisės į privatizuojamą objektą: Banko suteiktiems kreditams užtikrinti įregistruota dalies statinių hipoteka ir įkeistos dalies žemės sklypų nuomos teisės."............. Mažų mažiausiai tokiais procesais turi domėtis stt ir prokuratūros.

 • ss

  Redakcijai - > jei jau skelbiate informacija, gal galetumete patikslinti kaip ten su zeme? Zeme valstybine (neleista grazinimui) MOKSLO tikslams - kaip su ta zeme, pernuomos naujam savininkui? Tikrai? Nemanote kad skelbdami tokia zinute klaidinate tauta? Ministerija atsakingai turi pareiksti kad pirkite imones akcijas, zemes nebus, nes zemes atgauti pagal nuosavybe eile nuo Kedainiu iki Berlyno....

 • Rajonas

  Būtent, parduos tam, kam reikia

 • nzn

  1 mln skolu dar. technikos nera, isskyrus nauja robotine ferma kiti pastatai avarines bukles. lb jau stipriai suvertino i virsu.

 • Rajonas

  Tai vis tik 120 vietų robotizuota karvių ferma ar 219 vietų karvių ferma (kurioje šiuo metu yra 120 karvių)? Šiaip geras biznis, prieš porą metų modernizavo už 2,5 mln.€ (ale moderniausią Lietuvoje fermą pastatė) o dabar parduota už 2,4 mln.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai