Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Rinka
Lietuviška produkcija patinka Singapūro ir Malaizijos prekybininkams
ŽŪM nuotr.

Singapūras / Kvala Lampūras. Žemės ūkio viceministras Vytenis Tomkus kartu su Lietuvos maisto pramonės įmonių verslo misija susitiko su Singapūro ir Malaizijos verslo bei politikos atstovais, kuriuos domina lietuviška produkcija.

Verslo misijoje Lietuvos maisto ir gėrimų pramonei atstovavo pieno, konditerijos, malybos ir konservuotų produktų, įvairių gėrimų gamintojai.

Susitikime su Singapūro tvarumo ir aplinkos viceministre dr. Amy Khor aptartos dvišalio bendradarbiavimo galimybės. Viceministras pristatė Lietuvos maisto pramonės potencialą, išskirtinumą ir interesus regione.

Bioversija 2024 04 26 m7

Jis domėjosi nebaigtomis lietuviškos paukštienos ir kiaušinių produktų eksporto procedūromis. Viceministrė patikino, kad šie klausimai netrukus bus išspręsti, nes Singapūras – atviros ekonomikos šalis, skatinanti prekybos santykius su patikimais prekybos partneriais.

A. Khor sutiko, kad Singapūro rinka Lietuvos įmonėms kiek maža, tačiau iš čia atsiveria galimybės plėsti prekybinius kontaktus su viso regiono šalimis, pavyzdžiui, Indonezija, Malaizija, Vietnamu.

Viceministrė pabrėžė, kad susitikimas su vienu didžiausių Singapūro prekybos tinklų „Fairprice“ duos teigiamų rezultatų įvedant daugiau lietuviškų produktų į šalies rinką.

Susitikime su Singapūro prekybos tinklo „Fairprice“, šalyje užimančio apie 60 proc. mažmeninės prekybos maisto produktais rinkos, kompanijos vadovas Tngʼas Ahʼas Yiamʼas  džiaugėsi galimybe susipažinti su lietuviška produkcija ir įmonių atstovais.

Prekybos tinklo asortimente – apie 95 proc. importuotų maisto produktų, apyvarta – keli milijardai eurų, tinklą sudaro daugiau kaip 200 fizinių parduotuvių. Tikimasi, kad su Lietuvos įmonėmis užmegzti ryšiai padės išplėsti prekybos tinklo prekių asortimentą lietuviška produkcija – įmonės itin vertina susitikimus su užsienio šalių prekybos tinklų atstovais.

Malaizijos Johor regione vyko susitikimai su provincijos valdžios atstovais. Lietuvos įmonės pristatė savo idėjas bei tikslus Malaizijos rinkoje, pasikeista naudinga informacija bei įžvalgomis, kuria kryptimi ir kuriose žemės ūkio srityse perspektyviausia plėtoti bendradarbiavimą.

Malaizija – patraukli šalis įmonėms steigtis bei investuoti, siekiant plėsti savo gamybos apimtis regione. Vienas didžiausių privalumų – vis dar pigi darbo jėga, gera logistika ir vyriausybės suteikiamos mokestinės lengvatos užsienio investuotojams.

Apie Malaizijos verslo aplinką ir jos ypatumus Lietuvos atstovams pasakojo „Nusajaya Tech Park“ atstovai, glaudžiai dirbantys ir su Singapūro vyriausybinėmis bei verslo institucijomis.

Pernai Lietuva į Singapūrą eksportavo žemės ūkio ir maisto produktų už 8,4 mln. eurų. Už tiek pat jų eksportuota ir į Malaiziją. Pagrindinės į Singapūrą eksportuotos prekės: kviečiai, cukrus, vėžiagyviai, produktai gyvūnų pašarams ir kt.

Į Malaiziją daugiausia eksportuota gyvų gyvūnų, koncentruoto pieno ir grietinėlės, paruoštų maisto produktų ir kt.

Parengta: pagal ŽŪM inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos