Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Rinka
Kviečių brangimą tarptautinėje rinkoje pajusime ir Lietuvoje
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Kaunas. Rinka reaguoja į įvykius Odesoje – trečiadienį kviečių kaina JAV biržoje šoktelėjo 8,5 proc., o Europos biržoje – 8,2 proc. (iki 253,75 Eur/t). Tai turėtų tiesiogiai pasijusti ir Lietuvoje.

„Grūdų supirkimo kainos Lietuvoje kinta priklausomai nuo „Euronext“ biržoje ateities sandorių kainos, todėl toks kainos šuoliukas turėjo persimesti ir į galimą fiksuoti grūdų pardavimo kainą“, – portalui manoūkis.lt sakė SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas.

Anot jo, kviečių kaina JAV ir Europos biržose pirmadienį ir antradienį kito nedaug, o tai rodo, kad rinka iš pradžių pernelyg neišsigando žinių apie grūdų susitarimo nutraukimą.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Tik vakar, trečiadienį, kaina šoktelėjo apie 8 procentus. Manau, tai labiausiai susiję su raketų smūgiais Ukrainos uosto krovos bendrovių infrastruktūrai. (...) Tokie smūgiai nuleidžia ant žemės tuos rinkos dalyvius, kurie tikėjosi, kad susitarimas gali būti greitai atnaujintas. Rusijos atakos prieš Odesą ir kitus jūrų uostus rodo, kad to greitai gali ir nebūti“, – tikina ekonomistas.

Jis pabrėžia, kad liepą ir rugpjūtį kainų pokyčius taip pat lemia ir lems žinios iš pagrindinių grūdinių kultūrų augintojų. Be to, pastarosiomis savaitėmis netrūksta žinių apie mažinamas derliaus prognozes, pavyzdžiui, ES šalyse.

Ar kviečių kainos kils ir toliau? T. Povilausko teigimu, trumpalaikių kainų pokyčių aukštyn dar gali įvykti.

„Po vakarykščio ir šios dienos kainų šuolio ūkininkams verta rimčiau pagalvoti apie dalies savo būsimo derliaus kainos fiksavimą su grūdų supirkėjais“, – priduria ekonomistas.

Autorius: Eulalija Jonuškienė
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos