Kaunas. Rinka reaguoja į įvykius Odesoje – trečiadienį kviečių kaina JAV biržoje šoktelėjo 8,5 proc., o Europos biržoje – 8,2 proc. (iki 253,75 Eur/t). Tai turėtų tiesiogiai pasijusti ir Lietuvoje.
„Grūdų supirkimo kainos Lietuvoje kinta priklausomai nuo „Euronext“ biržoje ateities sandorių kainos, todėl toks kainos šuoliukas turėjo persimesti ir į galimą fiksuoti grūdų pardavimo kainą“, – portalui manoūkis.lt sakė SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas.
Anot jo, kviečių kaina JAV ir Europos biržose pirmadienį ir antradienį kito nedaug, o tai rodo, kad rinka iš pradžių pernelyg neišsigando žinių apie grūdų susitarimo nutraukimą.
„Tik vakar, trečiadienį, kaina šoktelėjo apie 8 procentus. Manau, tai labiausiai susiję su raketų smūgiais Ukrainos uosto krovos bendrovių infrastruktūrai. (...) Tokie smūgiai nuleidžia ant žemės tuos rinkos dalyvius, kurie tikėjosi, kad susitarimas gali būti greitai atnaujintas. Rusijos atakos prieš Odesą ir kitus jūrų uostus rodo, kad to greitai gali ir nebūti“, – tikina ekonomistas.
Jis pabrėžia, kad liepą ir rugpjūtį kainų pokyčius taip pat lemia ir lems žinios iš pagrindinių grūdinių kultūrų augintojų. Be to, pastarosiomis savaitėmis netrūksta žinių apie mažinamas derliaus prognozes, pavyzdžiui, ES šalyse.
Ar kviečių kainos kils ir toliau? T. Povilausko teigimu, trumpalaikių kainų pokyčių aukštyn dar gali įvykti.
„Po vakarykščio ir šios dienos kainų šuolio ūkininkams verta rimčiau pagalvoti apie dalies savo būsimo derliaus kainos fiksavimą su grūdų supirkėjais“, – priduria ekonomistas.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Augo Klaipėdos uosto krova
2024-11-21 -
Pieno kaina spalį ūgtelėjo
2024-11-20 -
Ekologiški grūdai: avižų kaina kilo labiausiai
2024-11-18
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)