Basf A1 2024 05 28 Basf m1 2024 05 28
Rinka
Kinija žada naikinti papildomus muitus Australijos miežiams
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Pekinas. Kinija pranešė ketinanti panaikinti papildomus muitus Australijos miežiams. Manoma, kad tai yra atšilimo ženklas, po kelerius metus trukusios įtampos dviejų šalių santykiuose.

2020 metais Pekinas nustatė didelius muitus pagrindiniams Australijos eksportuojamiems produktams, tokiems kaip miežiai, jautiena ir vynas, pasinaudojęs savo ekonomine galia ginčo su tuometine konservatyviąja Australijos vyriausybe įkarštyje.

Kinija taip pat sustabdė kai kurių svarbiausių Australijos žaliavų, įskaitant anglis, importą, ir dvišalė prekybos apyvarta dėl to sumažėjo milijardais dolerių.

Bioversija 2024 04 26 m7

Tačiau penktadienį Kinijos prekybos ministerija pareiškė, kad, atsižvelgiant į pokyčius Kinijos miežių rinkoje, nebereikia toliau taikyti antidempingo muitų ir kompensacinių muitų Australijos kilmės miežių importui.

Australija savo ruožtu pareiškė, kad atsisakys atsakomosios bylos prieš Kiniją Pasaulio prekybos organizacijoje. Bylos nagrinėjimas anksčiau šiais metais buvo sustabdytas, kai dviejų šalių prekybos ministrai suintensyvino derybas.

Australijos užsienio reikalų ministrės Penny Wong teigimu, rezultatas džiugina, nes atveria kelią šalies miežių eksportuotojams vėl patekti į Kinijos rinką.

Pastaraisiais metais Kinija buvo tapusi pagrindine rinka Prancūzijos miežiams.

Parengta: pagal AFP-BNS inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos