Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Rinka
Prancūziški miežiai keliauja į Kiniją

Paryžius. Kinija pastaraisiais metais tapo pagrindine prancūziškų miežių rinka. Vien sausį kinai nupirko bent kelis didelius laivus prancūziškų pašarinių miežių ir tai padidino Prancūzijos eksportą.

Prancūzijos miežių veislės yra vienos iš nedaugelio Europos veislių, kurias Kinijos valdžios institucijos patvirtino importuoti. Todėl Prancūzijai atsivėrė papildomos galimybės eksportuoti šiuos grūdus, ypač kai kilo prekybos ginčas tarp Kinijos ir Australijos.

Remiantis naujausiais sandoriais, Kinijos importuotojai nupirko 5–6 miežių partijas (laivus) po maždaug 60 tūkst. tonų. Kitų prekybos šaltinių skaičiavimais, nupirkta 10–15 laivų arba iki 900 tūkst. t miežių.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Šie sandoriai sudaryti per pastarąsias tris savaites ir apėmė 2022 m. derlių. Numatoma, kad grūdai bus išgabenti pirmoje 2023 m. pusėje, daugiausia sausį–balandį. Miežiai turėtų būti pašarinės, o ne salyklinės kokybės.

Tačiau prekybininkai nesitiki, kad Kinija ir toliau aktyviai pirks prancūziškus miežius dėl išaugusių jų kainų. Todėl agentūra „FranceAgriMer“ praėjusią savaitę sumažino Prancūzijos miežių eksporto už Europos Sąjungos ribų prognozes.

Parengta: pagal užsienio spaudą
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos