Kėdainiai. Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje trečiadienį įmūryta kapsulė į naujos skystųjų trąšų gamyklos pamatus. Statybą 49 metams išsinuomotame sklype praėjusių metų pabaigoje pradėjo lietuviško kapitalo bendrovė „Ikarai".
Įmonė savo ir partnerio SEB banko lėšomis planuoja pastatyti gamyklą, sandėlį ir laboratoriją. Į šį objektą numatyta investuoti apie 3 mln. eurų ir sukurti apie 20 darbo vietų.
„Gamyklą paleisti planuojame šių metų rugsėjį. Panašu, kad statybos darbus atliekanti bendrovė lenkia laiką ir nevėluos juos baigti. Per metus žadame pagaminti apie 10 tūkst. tonų skystųjų kompleksinių trąšų, papildytų mikroelementais. Apie 20 proc. jų greičiausiai liks Lietuvoje, o didžioji dalis bus parduodama Europos ir Azijos šalyse. Susidomėjimas tokiomis trąšomis didelis, tad ir ėmėmės jų gamybos. Kėdainius pasirinkome neatsitiktinai, nes patogu transportuoti", - sakė bendrovės „Ikarai" direktorius Remigijus Streckis.
Simbolinę kapsulę su linkėjimais ateities kartoms pirmasis įmūrijo bendrovės „Ikarai" direktorius Remigijus Streckis
Trąšų gamintojai tikisi, kad ateityje jų produkcija išpopuliarės ir jie galės pagaminti ne planuojamus 10 tūkst. tonų produkcijos, bet 4 kartus daugiau.
Naujos trąšų gamyklos atstovų teigimu, žemdirbystė sparčiai vystosi. Iš dirbamos žemės stengiamasi gauti kuo daugiau produkcijos. Jų žodžiais, tam, kad žmonija pasiektų geriausių agronominių rezultatų, iš esmės yra du keliai - naudoti GMO arba taikyti tiksliąją žemdirbystę, naudojant naujas tręšimo, augalų apsaugos, žemės dirbimo technologijas.
„Europos Sąjunga pasirinko antrąjį kelią. Manome, kad tausojanti žemdirbystė padės išvengti didelių biriųjų trąšų ir augalų apsaugos produktų naudojimo normų. Tose šalyse, kur žemdirbystė dar nepakankamai intensyvi, bus skatinamos modernios tręšimo technologijos", - sako įmonės atstovai.
Gamyklos statybos turėtų finišuoti šių metų rugsėjo mėnesį
Bendrovė „Ikarai" kartu su Didžiosios Britanijos „R&D" laboratorinių tyrimų įmone „Green Polimers" nuo 2013 metų vykdo mokslo tiriamąją veiklą, siekdama ištirti konkuruojančių trąšų sudėtį, ją patobulinti ir sukurti „Ikar" trąšų gamybos technologiją. Šiuo metu sukurta 30 skirtingos sudėties trąšų, pagaminti bandomieji pavyzdžiai, sertifikuoti ir pateikti platintojams bei galutiniams vartotojams.
Skystųjų trąšų gamyklos statybą Kėdainiuose pasveikino Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas. Jo teigimu, ūkininkai vis labiau naudoja skystąsias trąšas: „Tokios trąšos duoda efektyvesnį rezultatą. Skystąsias trąšas augalai geriau įsisavina, mažiau jų išplaunama į dirvožemį. Šios gamyklos vadovai žada atsižvelgti į žemdirbių pageidavimus ir pagaminti būtent tokių trąšų, kokių reikės vieno ar kito šalies regiono ūkininkams. Manau, kad nuo šiol Vidurio Lietuva diktuos ne tik žemdirbystės, bet ir tręšimo madas", - kalbėjo J. Talmantas.
Ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas (antras iš kairės) įsiamžino su naujos gamyklos statytojais
Pasak Kėdainių laisvosios ekonominės zonos valdybos pirmininko Domo Dargio, investuotojų pritraukimas yra ilgas ir sudėtingas procesas: „Sutartį su bendrove „Ikarai" pasirašėme prieš porą metų. Investuotojai ilgai svarstė, kaip startuoti. Dar turime pasirašę susitarimą su mėsos perdirbimo įmone, tačiau nežinome, kada jie pradės statybas. Tačiau džiaugiamės, kad reikalai pajudėjo ir investuotojai atranda Kėdainius."
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
EP tyrimas: keturi grūdų prekiautojai dominuoja rinkoje
2024-11-25 -
Augo Klaipėdos uosto krova
2024-11-21 -
Pieno kaina spalį ūgtelėjo
2024-11-20
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)