Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Rinka
Kanada gali įvesti antidempingo muitus kviečių glitimo importui

Otava. Kanada tiria galimą dempingą importuojant kviečių glitimą iš 6 šalių, tarp jų ir iš Lietuvos.  

Sausas kviečių glitimas, kaip baltymų šaltinis, be kita ko, naudojamas gaminant augalinius mėsos pakaitalus, taip pat naudojamas pašarų pramonėje.

Federaliniai šalies pareigūnai pradėjo tyrimą, norėdami išsiaiškinti, ar kviečių glitimas iš šešių šalių į Kanadą importuojamas mažesnėmis nei vietinis produktas kainomis. Apie tai praneša portalas grainews.ca.

Kanados sienos apsaugos agentūra (CBSA) pranešė, kad skunde buvo nurodytos šios šalys - Australija, Austrija, Belgija, Prancūzija, Vokietija ir Lietuva – esą jos Kanadoje prekiaujančios kviečių glitimu „nesąžiningomis kainomis“.

Skundą pateikė kanadiečių glitimo gamybos įmonė „ADM Agri-Industries“, remiama kitos firmos „Permolex“, kuri taip pat užsiima sauso kviečių glitimo gamyba. Ieškinyje tvirtinama, kad Kanados glitimo pramonė susidūrė su „padidėjusiu importu dempingo kaina“.

Pasak „ADM Agri-Industries“ pranešimo, įmonė skunde aiškiai teigia, kad minėti glitimo eksportuotojai Kanados rinkoje vykdo dempingą kainomis, „žymiai mažesnėmis už kviečių glitimo gamybos sąnaudas, tiek gerokai mažesnėmis už tas, kurias šie eksportuotojai gauna savo vidaus rinkose“. Bendrovė, teikdama skundą, esą siekia sukurti lygią ir sąžiningą konkurencinę aplinką Kanados rinkoje.

„ADM Agri-Industries“ skunde taip pat kalbama apie „rinkos dalies mažinimą, prarastus pardavimus, žemą kainą, atsargų kaupimą, grėsmę investavimo planams, neigiamą poveikį gebėjimui padidinti kapitalą, mažesnius atlyginimus darbo vietoje ir kitas dempingo pasekmes“.

Kanados sienos apsaugos agentūros CBSA vaidmuo tiriant skundus dėl dempingo yra išsiaiškinti, ar situacija reali. Agentūra teigė, kad tikisi šio klausimo preliminaraus sprendimo iki lapkričio.

Tuo pačiu metu Kanados tarptautinis prekybos teismas (CITT) pradės preliminarų tyrimą dėl to, ar minėtas importas nedaro žalos Kanados gamintojams, ir paskelbs savo sprendimą iki spalio.

Jeigu CITT tyrimas nustatys žalą, CBSA pradės taikyti preliminarius antidempingo muitus glitimo importui iš šešių šalių, pradedant nuo preliminarios dempingo nustatymo dienos.

Kviečių glitimas dažniausiai naudojamas kaip ingredientas gerinant nesmulkintų ir kitokių grūdų kepinių, makaronų kokybę, vegetariškuose produktuose, kaip užpildas ir rišiklis mėsai bei kaip baltymų šaltinis gyvuliams ir naminių gyvūnėlių ėdalui.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos